Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/10091/24
Номер провадження 1-кс/711/2781/24
25 грудня 2024 року м. Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Черкаської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12024250000000395, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, -
Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженого прокурором Черкаської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12024250000000395, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання мотивовано тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024250000000395 від 14.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
Так, в ході досудового розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250000000353 від 16.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, встановлено, що службова особа військово-лікарської комісії при районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки внесла до картки обстеження та медичного огляду особи завідомо неправдиві відомості щодо діагнозу, що стало підставою для визнання його непридатним до військової служби та виключено з військового обліку.
Положення ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначають, що військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» Збройні Сили України та інші військові формування комплектуються військовослужбовцями шляхом призову громадян України на військову службу та прийняття громадян України на військову службу за контрактом.
Пунктом 6 ст.37 Закону визначено, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.
Відповідно до вимог абз.3 ч.1 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
Відповідно до п.п. 1.1, 1.2. глави 1 розділу I «Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України», затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 №402 від 14.08.2008 (Положення), військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних. Військово-лікарська експертиза - це медичний огляд допризовників, призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей, військовозобов'язаних, офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом.
Пункти 2.1, 2.2, 2.6.1 глави 2 розділу I Положення передбачають, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).
Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця.
Штатні ВЛК є військово-медичними установами. До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (ЦВЛК), ВЛК регіону, ВЛК евакуаційного пункту, ВЛК пересувної госпітальної бази.
До позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать: госпітальні ВЛК; гарнізонні ВЛК; ЛЛК; ВЛК високомобільних десантних військ; ВЛК військових комісаріатів; ВЛК територіального центру комплектування (ВЛК ТЦК); ВЛК цивільного лікувального закладу з правами госпітальної ВЛК.
Згідно пункту 1.1 глави 1 розділу II Положення, медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби.
Пунктами 3.1, 3.5. глави 3 розділу II Положення визначено, що медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням військового комісара ВЛК військових комісаріатів.
До початку огляду військовий комісаріат на всіх військовозобов'язаних отримує дані із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, - витяг з історії хвороби), на осіб, що визнані інвалідами, - дані з органів соціального забезпечення, також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання.
Зазначені документи з відомостями із вищевказаних диспансерів (закладів), а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи військовий комісаріат до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.
Згідно глави 22 розділу II Положення, Дані про тих, хто пройшов медичний огляд, діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК).
Пунктом 3.8 глави 3 розділу II Положення визначено, що постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформлюється довідкою ВЛК у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду. Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про тимчасову непридатність або непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку підлягає затвердженню штатною ВЛК. Копія довідки видається особі, яка пройшла медичний огляд.
Таким чином, внаслідок системного аналізу норм указаних нормативних актів встановлено, що однією з підстав звільнення з військової служби та відстрочки від мобілізації є неможливість її проходження за станом здоров'я. Основним документом, що підтверджує таку неможливість проходження служби є висновок ВЛК, який складається на підставі медичного огляду, розпочатого за рішенням військового комісара, до початку якого останній отримує на осіб, що визнані інвалідами дані з органів соціального забезпечення, а також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України №025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання.
Під час досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР
№42023252220000047 від 18.08.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, на підставі ухвал слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси проведено ряд обшуків у приміщеннях територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в межах Черкаської області. За результатами обшуків у приміщеннях територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в межах Черкаської області вилучено медичну документацію стосовно осіб, які в період з 24.02.2022 до 22.08.2023 визнані непридатними до військової служби за станом здоров'я з виключенням з військового обліку.
Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_3 від 14.08.2008 № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» (зі змінами) (Положення), на центральну військово-лікарську комісію Збройних Сил України ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) покладається організація військово-лікарської експертизи у Збройних Силах України.
Також, відповідно до Положення ЦВЛК має право розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої військово-лікарської комісії (лікарсько-льотної комісії) Збройних Сил України.
З метою перегляду та, за наявності підстав, скасування постанов (рішень) ІНФОРМАЦІЯ_5 про непридатність зазначених осіб до військової служби за станом здоров'я з виключенням їх з військового обліку листами на адресу ЦВЛК направлено документи по кожній особі, які стали підставою для їх визнання непридатними до військової служби та виключення з військового обліку.
ВЛК ЦВЛК опрацьовано вище вказані медичні документи та комісією ЦВЛК частково скасовано постанови ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_6 про визнання осіб непридатними до військової служби з виключенням їх з військового обліку, у тому числі і постанову про визнання непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку
Так, 12.06.2023 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , комісією при ІНФОРМАЦІЯ_8 визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за встановленим діагнозом: «Поширений остеохондроз з протрузіями та килами всіх відділів хребта. Радикулопатія C5, лівобічний цервіко-брахіальний синдром з вегето-сенсорно-динамічними порушеннями лівої руки. Радикулопатія L5, загострення лівобічного люмбоішіалгічного синдрому, з стійким больовим синдромом, вираженими вертебро-динамічними порушеннями, парезом лівої ступні. ПФТО по типу часткового нетримання сечі. Симтопатична артеріальна гіпертензія І ст., ризик 2. Недостатність МК до І ст. СНО. Хронічний простатит в стадії нестійкої ремісії. Варикоцелє ІІ ст. зліва. Хронічний епідидиміт зліва» на підставі ст. ст. 64-а, 39-в, 68-в графи ІІ Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1 до положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 від 14.08.2008 № 402 (зі змінами), зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_9 17.11.2008 за №1109/15800).
19.01.2024 протоколом №232 засідання ВЛК ЦВЛК постанову ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_8 від 12.06.2023 щодо військовозобов'язаного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , скасовано через невідповідність встановленого діагнозу вимогам статті 64-а Пояснення щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1 і 2 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 від 14.08.2008 №402 (зі змінами), зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_9 17.11.2008 за №1109/15800).
Відповідно до висновку експерта КУ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » №02-01/381 від 14.05.2024 у ОСОБА_5 діагностовано остеохондроз хребта, ускладнений килами міжхребцевих дисків С3-С4, С4-С5, С5-С6, Th7-Th8, L3- L4, L4- L5, L5-S1, та симптоматичну артеріальну гіпертензію І ст. Решта діагнозів не підтверджені наявністю об'єктивних клінічних ознак даних захворювань, а також даними апаратно-інструментальних методів дослідження.
На підставі ухвали слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_11 з кримінального провадження № 42023252220000047 від 18.08.2023 у кримінальне провадження №12024250000000353 від 16.09.2024 вилучено документи в оригіналах та копіях, що стосуються факту визнання ОСОБА_6 непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку.
21.09.2024 у кримінальному провадженні №12024250000000353 від 16.09.2024 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, голові ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_7 .
Однак, також встановлено, що до вчинення службового підроблення медичних документів військовозобов'язаного ОСОБА_6 може бути причетний також член ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_8 , лікар-невропатолог ОСОБА_8 .
З метою повного, всебічного розслідування кримінального провадження, а також належного документального підтвердження виявленого порушення та встановлення повного кола осіб, причетних до його вчинення, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів з можливістю подальшого їх вилучення в оригіналах, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до: направлень військовозобов'язаного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , на повторний медичний огляд військово-лікарською комісією у 2024 році, довідки військово-лікарської комісії, картки обстеження та медичного огляду, медичних документів, на підставі яких ОСОБА_6 визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, а також протоколів засідань військово-лікарської комісії, та інших документів, що стосуються військовозобов'язаного ОСОБА_6 .
Вказані документи відноситься до охоронюваної законом таємниці, а тому у органу досудового розслідування відсутні можливості іншими способами отримати зазначену інформацію, яка має суттєве значення для перевірки обставин по справі.
Враховуючи клопотання слідчого та керуючись ч.2 ст.163 КПК України, з метою збереження інформації, доступ до якої є предметом клопотання слідчого, судове засідання проводилося без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судове засідання слідчий та прокурор не з'явилися. Слідчий ОСОБА_3 подала до суду заяву про розгляд клопотання за її відсутності та без фіксації судового розгляду технічними засобами. Разом з цим, просила задовольнити подане клопотання на підставі наведеного обґрунтування та з урахуванням доданих доказів.
Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За вказаних обставин, слідчий суддя повважав за можливе розгляд клопотання проводити у відсутність учасників справи та без фіксування судового процесу технічними засобами.
Дослідивши клопотання слідчого та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
За змістом ст.131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з вимогами ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до положень ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з п.4 та п.8 ч.1 ст.162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Відповідно до положень ч.5, ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Положеннями статті 91 КПК України визначено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема: 1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); 2) винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або є предметом кримінального правопорушення.
Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України, обов'язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках - на потерпілого.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Норми ст.98 КПК України передбачають, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення
Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
У відповідності до положень ст.99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов'язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Згідно з ч.2 ст.100 КПК України, речовий доказ або документ, наданий на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею встановлено, що слідчими СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №12024250000000395, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Аналіз доданих до клопотання документів, дають достатньо підстав вважати, що відбулися події, які підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, на думку слідчого судді, дослідження документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для досягнення дієвості цього провадження, встановлення обставин та події вчинення кримінального правопорушення, можуть бути використані у якості доказів, , а також можуть підтвердити або спростувати обставини, що є предметом досудового розслідування та на підставі цих відомостей можливо встановлення особу/осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.
Враховуючи те, що на теперішній час вищевказані речі та документи неможливо отримати іншим способом, слідчий суддя вважає, що в даному випадку потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання, про який ідеться в клопотанні, а тому клопотання слідчого, про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , - підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84, 91, 92, 98, 99, 100, 131, 132, 159, 162-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Черкаської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №12024250000000395, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, - задовольнити.
Надати дозвіл слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №12024250000000395 від 14.10.2024 ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення, а саме: направлень військовозобов'язаного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , на повторний медичний огляд військово-лікарською комісією у 2024 році, довідки військово-лікарської комісії, картки обстеження та медичного огляду, медичних документів, на підставі яких ОСОБА_6 визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, а також протоколів засідань військово-лікарської комісії, та інших документів, що стосуються військовозобов'язаного ОСОБА_6 .
Строк дії ухвали - до 25 січня 2025 року включно.
Роз'яснити відповідальним посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до вимог ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1