Рішення від 24.12.2024 по справі 939/2752/24

Справа № 939/2752/24

РІШЕННЯ

Іменем України

24 грудня 2024 рокуБородянський районний суд

Київської області в складі: головуючої судді - Герасименко М.М.,

за участі секретаря судового засідання - Рассказової М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду в селищі Бородянка Київської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною і скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи його тим, що постановою т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 від 10 жовтня 2024 року № 1705/2 його ( ОСОБА_1 ), як посадову особу органів місцевого самоврядування, селищного голову Немішаївської селищної ради, було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП і накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 34 000 грн за те, що він не виконав положення, передбачені абз. 11 ст. 18 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що проявляється у нездійсненні під час мобілізації в установленому порядку своєчасного оповіщення та забезпечення прибуття громадян, які залучаються до виконання військового обов'язку до ІНФОРМАЦІЯ_3 . Підставою для притягнення до адміністративної відповідальності в постанові зазначені розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 96 від 10 квітня 2024 року і № 121 від 04 червня 2024 року про виклик військовозобов'язаних до ІНФОРМАЦІЯ_3 , відомостей про виконання даних розпоряджень другим відділом РТЦК та СП не отримано. Вважав вказану постанову незаконною, необґрунтованою, складеною з порушенням встановленої процедури та такою, що підлягає скасуванню, а справа закриттю у зв'язку з відсутністю у його ( ОСОБА_1 ) діяннях складу та події адміністративного правопорушення. Так, відповідно до ЗУ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» 19 травня 2024 року набрали чинності зміни до ст. 210 та 210-1 КУпАП за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію вчинені в особливий період. Водночас розпорядження № 96 від 10 квітня 2024 року було винесено до набрання чинності зазначеним Законом, а тому не може бути підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. Крім того, в порушення вимог ст. 268 КУпАП оскаржувана постанова була складена без його участі та відібрання пояснень, він був позбавлений можливості ознайомитися з матеріалами справи, крім того не зрозуміло чи розглядалася справа та чи був складений протокол. Постанову про адміністративне правопорушення від 10 жовтня 2024 року № 1705/2 привезли і вручили під підпис в Немішаївській селищній раді 15 жовтня 2024 року. За наведених обставин вважає, що при складанні постанови його права були порушені та не дотримано вимог статті 268 КУпАП. Також зазначив, що згідно з розпорядженням начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 121 від 04 червня 2024 року, необхідно було здійснити оповіщення про виклик військовозобов'язаних та особисто забезпечити їх прибуття з 10 по 14 червня 2024 року. Отже, відлік щодо виявлення факту не прибуття у вказаний період до ІНФОРМАЦІЯ_3 зазначених у розпорядженні військовозобов'язаних розпочався з наступного дня, а саме з 15 червня 2024 року. Таким чином, постанова про невиконання розпорядження № 121 від 04 червня 2024 року повинна була бути винесена протягом трьох місяців починаючи з 15 червня 2024 року, водночас оскаржувана постанова була винесена лише 10 жовтня 2024 року, а датою вчинення правопорушення у постанові з незрозумілих причин вказано 26 вересня 2024 року. Також вказує, що згідно абз. 11 ст. 18 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не передбачено повідомлення про результати виконання розпоряджень. На виконання розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 121 від 04 червня 2024 року ним ( ОСОБА_1 ) було винесено розпорядження № 65/1 агд від 05 червня 2024 року про оповіщення військовозобов'язаних щодо виклику до ІНФОРМАЦІЯ_2 . Крім того, факт оповіщення військовозобов'язаних підтверджується інформацією з журналу реєстрації виданих для оповіщення повісток та інформація, що надавалася ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також інформацією від 07 червня 2024 року № 01-14-1991 на ім'я начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 . З огляду на вказані обставини, просив визнати протиправною і скасувати постанову т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 1705/2 від 10 жовтня 2024 року про притягнення його ( ОСОБА_1 ) до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП і закрити провадження у справі за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

За ухвалою суду від 11 листопада 2024 року було відкрито провадження у даній справі та ухвалено провести розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, відповідно до заяви просив розглядати справу за його відсутності, позов підтримав просив його задовольнити.

Відповідач ІНФОРМАЦІЯ_4 свого представника в судове засідання не направив, про причини неявки суд не повідомив, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзив на позов не надав.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що висунуті позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що 10 жовтня 2024 року т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 було винесено постанову № 1705/2 по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП (а.с. 6-7).

Згідно оскаржуваної постанови, 26 вересня 2024 року голова Немішаївської селищної ради Перевозник П.П. не виконав положення, передбачені абз. 11 ст. 18 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що проявилося у нездійсненні під час мобілізації в установленому порядку своєчасного оповіщення та забезпечення прибуття громадян, які залучаються до виконання військового обов'язку. Зокрема, протягом 2024 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 голові Немішаївської селищної ради видавалися розпорядження № 96 від 10 квітня 2024 року та № 121 від 04 червня 2024 року про виклик військовозобов'язаних до ІНФОРМАЦІЯ_3 . Відомостей про результати виконання даних розпоряджень другим відділом ІНФОРМАЦІЯ_2 не отримано. Станом на 26 вересня 2024 року більшість військовозобов'язаних, вказаних у зазначених розпорядженнях, до ІНФОРМАЦІЯ_3 не з'явились.

З наданих позивачем документів вбачається, що розпорядженням начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 121 від 04 червня 2024 року, з метою виконання заходів мобілізації, голові Немішаївської ОТГ доручено здійснити оповіщення військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають на військовому обліку, про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 та особисто забезпечити прибуття з 10 по 14 червня 2024 року за адресою: АДРЕСА_1 ; список військовозобов'язаних та резервістів, які підлягають оповіщенню вказаний у даному розпорядженні (а.с. 33-34).

05 червня 2024 року виконавчим комітетом Немішаївської селищної ради Бучанського району Київської області було винесено розпорядження № 65/1 агд про оповіщення військовозобов'язаних щодо виклику до ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно з яким селищний голова П. Перевозник зобов'язав завідуючих ВОБ Чорну І.С. і Кушнерик Л.В., а також головного спеціаліста відділу організаційної роботи та документообігу виконавчого комітету Немішаївської селищної ради ОСОБА_3 оповістити про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 в період з 10 червня 2024 року по 14 червня 2024 року за адресою: АДРЕСА_1 громадян, анкетні дані яких вказані в розпорядженні начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 121 від 04 червня 2024 року, та доповісти про результати оповіщення військовозобов'язаних до 10 червня 2024 року. Також, зобов'язано заступника селищного голови ОСОБА_4 забезпечити прибуття військовозобов'язаних до ІНФОРМАЦІЯ_2 службовим автотранспортом (а.с. 11).

Згідно з листом № 01-14-991 від 07 червня 2024 року, виконавчий комітет Немішаївської селищної ради Бучанського району Київської області повідомив начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 про те, що з 05 червня 2024 року по 07 червня 2024 року було здійснено оповіщення військовозобов'язаних про прибуття в другий відділ ІНФОРМАЦІЯ_2 осіб, які були зазначені в розпорядженні № 121 від 04 червня 2024 року. Щодо ОСОБА_5 та ОСОБА_6 повідомили, що такі особи перебувають на військовій службі (а.с. 35).

На підтвердження вказаної інформації позивачем надано копію журналу реєстрації виданих для оповіщення повісток Немішаївської селищної ради (а.с. 12-32).

За ч. 3 ст. 210-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період.

Статтею 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено обов'язки виконавчих органів сільських, селищних і міських рад, зокрема, щодо здійснення під час мобілізації в установленому порядку своєчасного оповіщення та забезпечення прибуття громадян, які залучаються до виконання обов'язку щодо мобілізації у порядку, визначеному частинами третьою - п'ятою статті 22 цього Закону, транспортних засобів та техніки на збірні пункти та у військові частини шляхом вжиття відповідних інформаційних та організаційно-технічних заходів, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту відповідно до мобілізаційних планів, а також виконання завдань, визначених Генеральним штабом Збройних Сил України.

Відповідно до п.п. 3, 7, 8 п. 24 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30.12.2022 (далі - Порядок), з метою забезпечення персонально-первинного військового обліку виконавчі органи сільських, селищних, міських рад здійснюють:

виявлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які проживають на території адміністративно-територіальної одиниці, що обслуговується виконавчими органами сільської, селищної, міської ради, і не перебувають в них на персонально - первинному військовому обліку, направлення таких громадян до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік, взяття призовників, військовозобов'язаних та резервістів на персонально-первинний військовий облік;

оповіщення на вимогу відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки і забезпечення їх своєчасного прибуття;

взаємодію з відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, органами СБУ, підрозділами Служби зовнішньої розвідки щодо здійснення спільних заходів в галузі оборонної роботи, строків та способів звіряння даних карток первинного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - картки первинного обліку), внесення відповідних змін до них. а також щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Згідно п. 25 Порядку під час взяття призовників, військовозобов'язаних та резервістів на персонально-первинний військовий облік виконавчі органи сільських, селищних, міських рад: перевіряють дійсність та належність військово-облікових документів призовників, військовозобов'язаних та резервістів їх власникам, наявність відміток про взяття на військовий облік у відповідному районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, органі СБУ, підрозділі Служби зовнішньої розвідки та своєчасність їх прибуття до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, доводять під особистий підпис призовників, військовозобов'язаних та резервістів правила військового обліку та інформацію про відповідальність за невиконання цих правил.

Пунктом 32 Порядку передбачено, що у разі отримання розпорядження відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх явку на призовні дільниці (пункти попереднього збору), до органів СБУ, Служби зовнішньої розвідки для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, приписки до призовної дільниці, взяття на військовий облік, визначення призначення на особливий період, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних (резервістів) виконавчі органи сільських, селищних, міських рад:

відбирають картки первинного обліку зазначених у розпорядженні призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

здійснюють оповіщення зазначених у розпорядженні призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання) шляхом вручення повісток (додаток 11) або під їх особистий підпис у картках первинного обліку (додаток 3) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення для проходження базової військової служби, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечення їх своєчасного прибуття;

у триденний строк письмово повідомляють районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки про результати оповіщення, виконання призовниками, військовозобов'язаними та резервістами вимог законодавства;

забезпечують контроль за прибуттям призовників, військовозобов'язаних та резервістів до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів.

Згідно з п. 47 Порядку, у разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів (додаток 13) щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов'язані:

видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис, а у разі виконання такими особами дистанційної, надомної роботи, у період їх тимчасової непрацездатності, перебування у відпустці або у відрядженні - рекомендованим поштовим відправленням, поштовим відправленням з оголошеною цінністю з описом вкладення у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у визначені строки, та надіслати копію відповідних наказів (розпоряджень) та підтвердну інформацію або документи про здійснення оповіщення у триденний строк до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів;

вручити призовникам, військовозобов'язаним та резервістам повістки про явку за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу (за наявністю);

письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів про осіб з числа призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;

забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов'язаних та резервістів до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу.

Отже указаними нормами передбачений обов'язок органів місцевого самоврядування у разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки здійснювати оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, та забезпечувати здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов'язаних та резервістів до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Як вбачається з розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 121 від 04 червня 2024 року, з метою виконання заходів мобілізації, голові Немішаївської ОТГ доручено здійснити оповіщення військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають на військовому обліку, про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 та особисто забезпечити прибуття з 10 по 14 червня 2024 року за адресою: АДРЕСА_1 ; список військовозобов'язаних та резервістів, які підлягають оповіщенню вказаний у даному розпорядженні.

Згідно розпорядження від 05 червня 2024 року № 65/1 агд, головою Немішаївської селищної ради ОСОБА_1 невідкладно організовано оповіщення військовозобов'язаних щодо виклику до ІНФОРМАЦІЯ_2 . Вказаним розпорядженням зобов'язано завідуючих ВОБ ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , а також головного спеціаліста відділу організаційної роботи та документообігу виконавчого комітету Немішаївської селищної ради ОСОБА_3 оповістити про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 в період з 10 червня 2024 року по 14 червня 2024 року за адресою: АДРЕСА_1 громадян, анкетні дані яких вказані в розпорядженні начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 121 від 04 червня 2024 року, та доповісти про результати оповіщення військовозобов'язаних до 10 червня 2024 року. Також, зобов'язано заступника селищного голови ОСОБА_4 забезпечити прибуття військовозобов'язаних до ІНФОРМАЦІЯ_2 службовим автотранспортом.

Згідно з листом № 01-14-991 від 07 червня 2024 року, виконавчий комітет Немішаївської селищної ради Бучанського району Київської області повідомив начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 про те, що з 05 червня 2024 року по 07 червня 2024 року було здійснено оповіщення військовозобов'язаних про прибуття в другий відділ ІНФОРМАЦІЯ_2 осіб, які були зазначені в розпорядженні № 121 від 04 червня 2024 року. Щодо ОСОБА_5 та ОСОБА_6 повідомили, що такі особи вже перебувають на військовій службі.

Отже, селищним головою Немішаївської селищної ради Перевозником П.П. у встановленому п. 32 Постанови КМУ № 1487 від 30.12.2022 року «Про затвердження порядку, організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» та абз. 11 ст. 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку мобілізацію» порядку, з метою виконання розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 від 04 червня 2024 року № 121 організовано під час мобілізації оповіщення військовозобов'язаних, які зареєстровані та проживають на території селищної ради. Про результати роботи повідомлено відповідача у строки, визначені у розпорядженні.

У відповідності до вище вказаних нормативно-правових актів до компетенції органу місцевого самоврядування не відноситься повноваження щодо розшуку військовозобов'язаних за їх відсутності в місці реєстрації місця проживання.

Беручи до уваги вищезазначене, суд приходить до висновку, що відповідач не надав суду жодних належних, достатніх та достовірних доказів вчинення позивачем інкримінованого йому адміністративного правопорушення, тобто не довів законність постанови про накладання адміністративного стягнення, а отже факт вчинення позивачем інкримінованого йому правопорушення не підтверджено належними та допустимими доказами.

Згідно ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до вимог статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за умови наявності юридичного складу адміністративного правопорушення, в тому числі, встановлення вини особи в його вчиненні, яка підтверджена належними та допустимими доказами.

Аналогічний правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду від 18 липня 2019 року в справі № 216/5226/16-а.

Статтею 62 Конституції України встановлено, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана покаранню, поки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані , на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі письмових, речових і електронних доказів, висновків експертів, показань свідків (ч. 1 ст. 72 КАС України).

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилався, суд вирішує справу на підставі наявних доказів (ч. 6 ст. 77 КАС України).

Отже, аналіз доказів у справі в сукупності з відповідним законодавством дає підстави для висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Згідно з вимогами п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний, зокрема, має право скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, скасувати постанову № 1705/2 від 10 жовтня 2024 року та закрити провадження у справі в зв'язку з відсутністю у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 МК України.

Керуючись ст. 18 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ст. 2, 5, 8, 9, 19, 72-77, 78, 241-246, 286 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною і скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності задовольнити.

Скасувати постанову № 1705/2 від 10 жовтня 2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП і закрити провадження у справі в зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Шостого апеляційного адміністративного суду.

СуддяМ.Герасименко