Справа № 694/3287/24
Провадження № 3/694/1168/24
24.12.2024 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Кравченко Т.М., з участю прокурора Звенигородської окружної прокуратури Яровенка Р.А.,розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , працюючої провідним спеціалістом відділу соціальних допомог та компенсацій Управління соціального захисту населення Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області, РНОКПП НОМЕР_1 , тел. НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи провідним спеціалістом відділу соціальних допомог та компенсацій Управління соціального захисту населення Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області та відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45, п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, оскільки граничний термін подачі декларації був 31.01.2024 року, а декларація фактично подана 28.03.2024 року. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнала обставини несвоєчасного подання декларацій та пояснила, що перебувала у декретній відпустці та не слідкувала за змінами у законодавстві. Її ніхто не повідомив про необхідність подання декларації до 31.01.2023 року, а тому вона вважала, що має подати декларацію до 01.01.2024 року. Зазначила, що не мала умислу на порушення визначеного законодавством строку для подачі декларації.
Прокурор Яровенко Р.А. в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки факт пропущення строку подачі декларацій є доведеним та не заперечується ОСОБА_1 .
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що ОСОБА_1 , будучи провідним спеціалістом відділу соціальних допомог та компенсацій Управління соціального захисту населення Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області та суб'єктом відповідальності, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», порушила вимоги ч.1 ст. 45, п.2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» та в її діях вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне порушення № 757/2024 від 09.12.2024; рапортом о/у УСР в Черкаській області ДСР НП України ст. лейтенанта поліції В.Грибенко, роздруківкою електронної (щорічної) декларації ОСОБА_1 за 2022 рік, наказом Управління соціального
захисту населення Звенигородської райдержадміністрації №11-24 від 06.02.2018 «Про призначення ОСОБА_1 на посаду», наказом Управління соціального захисту населення Звенигородської райдержадміністрації №78-24 від 01.12.2022 «Про переведення ОСОБА_1 на посаду», наказом Управління соціального захисту населення Звенигородської райдержадміністрації №26-24 від 19.09.2024 «Про переведення ОСОБА_1 з посади провідного спеціаліста відділу соціальних допомог та компенсацій на провідного спеціаліста відділу контролю», поясненнями ОСОБА_1 , які вона надала в судовому засіданні.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Датою вчинення ОСОБА_1 правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченогоч. 1 ст.172-6 КУпАП є дата наступна за граничною датою, до закінчення якої необхідно було подати декларацію, тобто 01.02.2024, а датою виявлення вчиненого правопорушення є день складання протоколу про адміністративне правопорушення, тобто 09.12.2024.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд відповідно до ст.33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, вину визнала, наявність обставини, що пом'якшує відповідальність - щире каяття, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією цієї статті.
На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 605 грн. 60 коп.
На підставі викладеного та керуючись ст. 9, 33, 34-35, 40-1, ч. 1 ст.172-6, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,
визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесятинеоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п'ятдесят) гривень.
Рахунок для сплати штрафу (Отримувач коштів: ГУК у Черкаській області, тгм.Звенигородка/ 21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37930566, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО)899998, Рахунок отримувача UA 688999980313080106000023735, Код класифікації доходів, бюджету21081100).
На підставі п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в сумі 605 грн. 60 коп.
Рахунок для оплати судового збору (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Черкаського апеляційного суду через Звенигородський районний суд Черкаської області.
Суддя Т. М. Кравченко