Справа № 584/1602/24
Провадження № 1-кп/584/257/24
Іменем України
23.12.2024 Путивльський районний суд Сумської області
в складі: головуючого - судді ОСОБА_1
з участю: секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Путивль у спрощеному провадженні за відсутності учасників судового провадження кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 12024205470000183 від 11 грудня 2024 року, за обвинуваченням:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Руднєве Путивльського району Сумської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , одруженого, не працюючого, освіта професійно-технічна, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,
встановив:
В середині жовтня 2024 року, точної дати та часу в ході досудового розслідування встановити не представилося за можливе, обвинувачений ОСОБА_3 перебуваючи на озері, розташованому біля будинку № 7 по вул. Ковпака в м. Путивль, знайшов одну дикоростучу рослину коноплі. Усвідомлюючи, що дана рослина коноплі є нарковмісною, завідомо знаючи, що незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту являється протиправними діями, у обвинуваченого ОСОБА_3 виник умисел на незаконне придбання наркотичних засобів. Реалізуючи свій умисел, обвинувачений ОСОБА_3 зірвав вказану рослинку коноплі та приніс до себе додому, а саме до господарства, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , де поклав сохнути в сараї господарства, незаконно придбавши в такий спосіб без мети збуту невстановлену кількість наркотичного засобу, обіг якого обмежено, - канабісу.
В подальшому, коли гілки коноплі висохли, точну дату та часу в ході досудового розслідування встановити не представилося за можливе, обвинувачений ОСОБА_3 обірвав з гілок рослини сухі листя, подрібнив руками та поклав до паперового згортку, для подальшого власного вживання без мети збуту, виготовивши в такий спосіб невстановлену кількість наркотичного засобу, обіг якого обмежено, - канабісу.
З того часу обвинувачений ОСОБА_3 , усвідомлюючи протиправний характер своїх дій незаконно зберігав в будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , наркотичний засіб, обіг якого обмежено, канабіс, без мети збуту.
11 грудня 2024 року в ході обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_2 , у обвинуваченого ОСОБА_3 в боковій кишені куртки виявлено та вилучено паперовий згорток з речовиною рослинного походження зеленого кольору зі специфічним запахом у висушеному та подрібненому стані, ззовні схожу на канабіс, котрий поміщено до сейф-пакету № PSP2195566.
Вказана речовина рослинного походження є канабісом, який віднесений до наркотичних засобів та рослин, обіг яких обмежено, маса якої (в перерахунку на висушену речовину) становить 7,91 г.
Своїми діями обвинувачений ОСОБА_3 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 309 КК України, тобто незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
Сторони подали клопотання про розгляд обвинувального акта без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, оскільки обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта в порядку спрощеного провадження.
Обвинувачений з участю захисника надав добровільну згоду на розгляд обвинувального акта без його участі, вину у вчиненні кримінальних правопорушень при зазначених обставинах визнав.
Кримінальне правопорушення, за яке передбачена відповідальність ч. 1 ст. 309 КК України, відповідно до ч. 2 ст. 12 КК України є кримінальним проступком.
Згідно зі ст. 302, ч. 2 ст. 381 КПК України за клопотанням сторін суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта.
Дослідивши надані матеріали кримінального провадження та ураховуючи наведене суд вважає за можливе провести розгляд обвинувального акта в порядку спрощеного провадження без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження.
Призначаючи покарання, суд враховує особу обвинуваченого, ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, а також обставини, що пом'якшують та обтяжують його покарання.
Обвинувачений вчинила кримінальний проступок, раніше не судимий, одружений, не працює, за місцем проживання характеризується формально позитивно, не перебуває на «Д» обліку у лікаря психіатра-нарколога.
Обставинами, що пом'якшують покарання, є щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Обставин, що обтяжують покарання, судом не встановлено.
Враховуючи всі ці обставини, суд вважає необхідним призначити обвинуваченому ОСОБА_3 покарання у виді пробаційного нагляду в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 309 КК України, оскільки саме це покарання є необхідними і достатніми для його виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень.
Відповідно до вимог ст. 124 КПК України підлягають стягненню з обвинуваченого на користь держави процесуальні витрати, пов'язані із залученням експерта, у розмірі 3183 грн. 60 коп.
Питання про речові докази вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 368, 370, 381, 382 КПК України, суд
ухвалив:
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, і призначити йому покарання у виді пробаційного нагляду на строк 1 (один) рік.
Відповідно до ч. 2 ст. 59-1 КК України покласти на ОСОБА_3 такі обов'язки:
- періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноваженій орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;
- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Строк покарання ОСОБА_3 обчислювати з дня прибуття та постановки на облік в уповноваженому органі з питань пробації за місцем проживання.
Стягнути з обвинуваченого ОСОБА_3 на користь держави 3183 грн. 60 коп. процесуальних витрат, пов'язаних із залученням експертів.
Речові докази: паперовий пакунок з паперовим згортком, в котрому перебувала речовина рослинного походження зеленого кольору у висушеному та подрібненому стані, ззовні схожа на коноплю, канабіс загальною масою 7,41 г, який поміщено до сейф-пакету № 6322189, та ватний тампон зі змивом об'єкта та об'єкт - носій, які поміщено до сейф-пакету № 6322190, які передано на зберігання до камери зберігання речових доказів Відділення поліції № 2 (м. Путивль) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області,- знищити.
На вирок суду може бути подана апеляційна скарга до Сумського апеляційного суду через Путивльський районний суд Сумської області протягом тридцяти днів з дня отримання копії вироку.
Вирок суду, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статтями 381 та 382 КПК Украйни, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку направити учасникам судового провадження не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення.
Суддя ОСОБА_1