Справа № 279/7726/24
Провадження № 2-а/279/68/24
24.12.2024 року
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі головуючого судді Недашківської Л.А. розглянувши скаргу ОСОБА_1 на постанову ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на постанову ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначивши, що він своєчасно оновив свої дані в застосунку "Резерв+", отримав відстроку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на строк до 09.11.2024 року, а в подальшому на строк до 07.02.2025 року. Однак, в застосунку "Резерв+", він значиться "В розшуку", так як виявлені порушення правил війського обліку. Вказане свідчить про те, що відповідачем було передано дані до Національної поліції для оголошення його в розшук, що в подальшому надасть право працівникам поліції для його примусової доставки до ІНФОРМАЦІЯ_1 , складення протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності, та прийняття рішення про притягнення до адміністративної відповідальності. В даний час йому не відомо, чи наявна постанова про притягнення його до адміністративної відповідальності. А тому, просить зобов'язати відповідача повідомити Національній поліції про відсутність підстав для його адміністративного затримання та достаку до РТЦК, скасувати постанову складену ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ч.2 ст. 159 КАС України заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Відповідно до п.п.4,6 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: 1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів у сфері медіа, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників суб'єктів у сфері медіа, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, або особами без громадянства; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; 6) адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.
Зі змісту скарги слідує, що позивач не погоджується з бездіяльністю відповідача та просить скасувати постанову відповідача.
Відповідно до ч.5 ст. 172 КАС України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, щодо яких законом визначена виключна підсудність різним судам.
Відповідно до п.6 ч.4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо: порушено правила об'єднання позовних вимог.
Оскільки вимоги скарги містять вимоги, щодо яких визначена підсудність різним судам, а тому наявні підстави для повернення скарги.
Відповідно до ч.5 ст.169 КАС України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Частиною 8 статті 169 КАС України встановлено, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 169, 243, 248, 293, 294, 295, 297 КАС України
Скаргу ОСОБА_1 на постанову ІНФОРМАЦІЯ_1 повернути скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в 15-денний строк, який обчислюється з дня складання ухвали.
Суддя Недашківська Л.А.
Копія згідно з оригіналом