Ухвала від 23.12.2024 по справі 480/6187/24

УХВАЛА

23 грудня 2024 р.Справа № 480/6187/24

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Жигилія С.П.,

Суддів: Перцової Т.С. , Макаренко Я.М. ,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду клопотання Сумського окружного адміністративного суду про продовження строку для усунення недоліків за апеляційною скаргою Сумського окружного адміністративного суду на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11.11.2024 року по справі № 480/6187/24

за позовом ОСОБА_1

до Сумського окружного адміністративного суду

про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 11.11.2024 задоволено позов ОСОБА_1 до Сумського окружного адміністративного суду про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії.

На зазначене судове рішення Сумським окружним адміністративним судом подано апеляційну скаргу разом із клопотанням про відстрочення сплати судового збору.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 11.12.2024 у задоволенні клопотання Сумського окружного адміністративного суду про відстрочення сплати судового збору відмовлено, апеляційну скаргу Сумського окружного адміністративного суду на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11.11.2024 по справі № 480/6187/24 за позовом ОСОБА_1 до Сумського окружного адміністративного суду про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії залишено без руху. Встановлено Сумському окружному адміністративному суду строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги тривалістю 10 календарних днів з дня отримання копії цієї ухвали шляхом направлення до Другого апеляційного адміністративного суду платіжного документа про сплату судового збору в розмірі 1453,44 грн. та доказів надсилання позивачу листом з описом вкладення копії поданої до суду апеляційної скарги.

20.12.2024 року Сумським окружним адміністративним судом до Другого апеляційного адміністративного суду подано клопотання про продовження строку на усунення недоліків поданої апеляційної скарги.

В обґрунтування заявленої заяви апелянт зазначає, що Сумський окружний адміністративний звернувся до Державної судової адміністрації України з листом від 20.11.2024 за № 04-16/23108/24 з пропозицією перерозподілу бюджетних асигнувань на 2024 рік з КЕКВ 2240 на КЕКВ 2800 для сплати судового збору за подання апеляційної скарги. 17.12.2024 Сумський окружний адміністративний суд отримав довідку про зміни до кошторису №08/36417 від 12.12.2024. 18.12.2024 в Державній судовій адміністрації України були замовлені кошти на сплату судового збору. На сьогодні, кошти не надійшли, у зв'язку із чим немає можливості у строк сплатити судовий збір, тому апелянт просить суд продовжити строк для усунення недоліків апеляційної скарги.

Дослідивши доводи клопотання та письмові докази по справі, суд вважає, що заява про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії.

Згідно з ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Згідно із ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Із урахуванням вищевикладеного та враховуючи те, що апелянт має намір усунути недоліки апеляційної скарги, вживає відповідні заходи, але у строк, встановлений судом, недоліки апеляційної скарги не усунуто, з метою забезпечення його права на апеляційне оскарження, суд вважає за необхідне продовжити строк на усунення недоліків апеляційної скарги, у зв'язку з чим клопотання підлягає задоволенню, а строк - продовженню на десять днів.

Роз'яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, скарга буде повернута особі, яка її подала.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 118. 121, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Сумського окружного адміністративного суду про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги - задовольнити.

Продовжити Сумському окружному адміністративному суду строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 11.11.2024 по справі № 480/6187/24 протягом десяти днів з моменту отримання цієї ухвали суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Жигилій С.П.

Судді Перцова Т.С. Макаренко Я.М.

Попередній документ
123989071
Наступний документ
123989073
Інформація про рішення:
№ рішення: 123989072
№ справи: 480/6187/24
Дата рішення: 23.12.2024
Дата публікації: 25.12.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Другий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (21.03.2025)
Дата надходження: 28.08.2024
Предмет позову: визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов'язання вчинити певні дії