23 грудня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/6545/24
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про визнання незаконними та скасування наказу, витягу, поновлення на посаді, -
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати незаконним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області від 29.08.2024 року № 575 о/с, яким ОСОБА_1 призначено старшим оперуповноваженим сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області з 31 серпня 2024 року з посадовим окладом 2500 гривень, установивши надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі 45 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби звільнивши з посади старшого слідчого СВ ВП № 2 (м. Кропивницький) Кропивницького районного управлення поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області;
- визнати незаконним та скасувати витяг з наказу Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області від 29.08.2024 року №575 о/с, в якому міститься інформація про звільнення ОСОБА_1 з посади старшого слідчого СВ ВП № 2 (м. Кропивницький) Кропивницького районного управлення поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, який є похідним від наказу Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області від 29.08.2024 року №575 о/с.
- поновити капітана поліції ОСОБА_1 на посаді старшого слідчого слідчого відділення відділення поліції № 2 (м. Кропивницький) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області з 29.08.2024 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що він працював на посаді старшого слідчого СВ ВП №2 (м.Кропивницький) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області. Вказує, що наказом Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області від 29.08.2024 року №575 о/с його призначено старшим оперуповноваженим сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області з 31 серпня 2024 року з посадовим окладом 2500 гривень, установивши надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі 45 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби та звільнено з посади старшого слідчого. Наказ № 575 о/с було видано на підставі висновку про переміщення начальника УКР ГУНП в Кіровоградській області підполковника поліції ОСОБА_2 від 28.08.2024 року, що на його думку не передбачено Порядком підготовки та видання наказів щодо проходження служби в поліції та Переліком документів з питань проходження служби, затвердженими наказом МВС України від 23.11.2016 року № 1235. Таким чином, вважає, що Головним управлінням Національної поліції в Кіровоградській області не було дотримано порядку переміщення по службі в частині видання Наказу № 575 о/с.
Ухвалою судді від 04.11.2024 відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (а.с.41). Цією ухвалою визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду з позовом та ОСОБА_1 поновлено цей строк.
Ухвалою судді від 07.11.2024 клопотання представника відповідача про розгляд справи з викликом сторін залишено без задоволення (а.с.47-48).
Представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву згідно якого відповідач позовні вимоги не визнав у повному обсязі, в задоволенні позову просив відмовити, зважаючи на те, що з урахуванням внесених змін до частин 8 та 9 статті 65 Закону, переведення поліцейського може здійснюватися, в тому числі, за ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших органів (закладів, установ) поліції, які порушили питання про переміщення. При цьому, поліцейські зобов'язані проходити службу там, де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами керівника органу (закладу, установи) поліції, до повноважень якого належить право призначення на посаду та звільнення з посади. За таких обставин, поліцейський може бути переведений на рівнозначну посаду в будь-яке управління Національної поліції України, саме туди, де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами керівника органу, зокрема, на період введення в Україні воєнного стану та 60 днів після цього. Так, підставою для переміщення позивача по службі слугували наступні документи: висновок про переміщення начальника УКР ГУНП в Кіровоградській області підполковника поліції ОСОБА_2 від 28.08.2024, подання начальника УКР ГУНП в Кіровоградській області підполковника поліції Дерев'янченка Ю.П. від 28.08.2024. При цьому, спеціальне звання поліції, яке має позивач капітан поліції, за результатами переведення не зазнало змін, що підтверджується копію наказу від 29.08.2024 № 575 о/с ГУНП в Кіровоградській області, тобто стверджує, що позивач у Кропивницьке РУП ГУНП в області переведений на рівнозначну посаду у розумінні частини 2 статті 65 Закону №580-VІІІ.
Представником відповідача подано до суду клопотання про залишення адміністративного позову ОСОБА_1 без розгляду у зв'язку із пропуском строку звернення до суду із даним позовом (а.с.94-99).
В даному випадку суд зазначає, що ухвалою суду від 04.11.2024 року визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду та поновлено ОСОБА_1 цей строк.
Додаткових підстав для залишення позовної заяви ОСОБА_1 без розгляду у зв'язку із пропуском строку звернення до суду представником відповідача не наведено.
Дослідивши письмові докази у справі судом встановлено наступні обставини.
Відповідно до витягу з наказу ГУНП в Кіровоградській області №639 о/с від 17.11.2023 року капітана поліції ОСОБА_1 (0069012) призначено старшим слідчим слідчого відділення відділення поліції № 2 (м. Кропивницький) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області з 17 листопада 2023 року з посадовим окладом 2500 гривень, установивши надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі 45 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, звільнивши його з посади слідчого відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області (а.с.91).
Наказом ГУНП в Кіровоградській області №575 о/с від 29.08.2024 року відповідно до пп.1 п.12 ст.65 Закону України «Про Національну поліцію», для більш ефективної служби, виходячи з інтересів служби капітана поліції ОСОБА_1 призначено старшим оперуповноваженим сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області з 31 серпня 2024 року з посадовим окладом 2500 гривень, установивши надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі 45 відсотків посадового окладу з урахування окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, звільнивши його з посади старшого слідчого слідчого відділення відділення поліції № 2 (м. Кропивницький) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області (а.с.74).
Вважаючи наказ ГУНП в Кіровоградській області №575 о/с від 29.08.2024 року незаконним, позивач звернувся до суду із даним позовом та просить його скасувати.
Надаючи правову оцінку обґрунтованості аргументам, наведеними учасниками справи, суд дійшов наступних висновків.
Положеннями ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним нормативно-правовим актом, який визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України є Закон України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 р. № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII).
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону № 580-VIII Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Статтею 3 Закону № 580-VIII встановлено, що у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до частини першої статті 17 Закону №580-VIII, поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу в поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень (частина перша статті 59 Закону №580-VIII).
Згідно частин 2-5 ст.59 Закону №580-VIII час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Рішення з питань проходження служби оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких установлюються Міністерством внутрішніх справ України.
Видавати накази по особовому складу можуть керівники органів, підрозділів, закладів та установ поліції відповідно до повноважень, визначених законом та іншими нормативно-правовими актами, та номенклатурою посад, затвердженою Міністерством внутрішніх справ України.
Порядок підготовки та видання наказів щодо проходження служби в поліції встановлює Міністерство внутрішніх справ України.
У силу положень частини десятої статті 62 Закону №580-VIII, яка визначає гарантії професійної діяльності поліцейського, поліцейський користується повноваженнями, передбаченими цим Законом, незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу, та може бути переміщений по службі залежно від результатів виконання покладених на нього обов'язків та своїх професійних, особистих якостей..
Питання переміщення поліцейських врегульовано статтею 65 Закону №580-VIII. Зокрема, частиною першою вказаної статті Закону передбачено, що переміщення поліцейських здійснюється:
1) на вищу посаду - у порядку просування по службі;
2) на рівнозначні посади: для більш ефективної служби, виходячи з інтересів служби; за ініціативою поліцейського; у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням реорганізації; у разі необхідності проведення кадрової заміни в місцевостях з особливими природними, географічними, геологічними, кліматичними, екологічними умовами (далі - місцевості з визначеним строком служби); за станом здоров'я - на підставі рішення медичної комісії; з меншим обсягом роботи з урахуванням професійних і особистих якостей - на підставі висновку атестації; у разі звільнення з посади на підставі рішення місцевої ради про прийняття резолюції недовіри відповідно до статті 87 цього Закону;
3) на посади, нижчі ніж та, на якій перебував поліцейський: у зв'язку зі скороченням штатів або реорганізацією в разі неможливості призначення на рівнозначну посаду; за станом здоров'я - на підставі рішення медичної комісії; через службову невідповідність - на підставі висновку атестації з урахуванням професійних і особистих якостей; за ініціативою поліцейського; як виконання накладеного дисциплінарного стягнення - звільнення з посади відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України; у разі звільнення з посади на підставі рішення місцевої ради про прийняття резолюції недовіри, відповідно до статті 87 цього Закону;
4) у зв'язку із зарахуванням на денну форму навчання за державним замовленням, у тому числі до магістратури, ад'юнктури та докторантури закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання, який здійснює підготовку поліцейських, а також у разі призначення на посаду після закінчення навчання.
Частиною другою статті 65 Закону №580-VIII передбачено, що посада вважається вищою, якщо за нею штатом (штатним розписом) передбачене вище спеціальне звання поліції, нижчою, якщо передбачене нижче спеціальне звання поліції, та рівнозначною, якщо передбачене таке саме спеціальне звання поліції.
За правилами частин сьомої-десятої статті 65 Закону №580-VIII переведення є формою переміщення поліцейських, яке здійснюється у разі, якщо звільнення їх із посад або призначення на інші посади належить до номенклатури призначення різних керівників.
Переведення поліцейського може здійснюватися за його ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших органів (закладів, установ) поліції, які порушили питання про переміщення.
Поліцейські зобов'язані проходити службу там, де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами керівника органу (закладу, установи) поліції, до повноважень якого належить право призначення на посаду та звільнення з посади.
Переведення поліцейського здійснюється на підставі наказу про звільнення із займаної посади та направлення для подальшого проходження служби до іншого органу (закладу, установи) поліції та наказу про призначення на посаду в органі (закладі, установі) поліції, до якого переміщується поліцейський.
Переведення поліцейського, якого зарахованого на денну форму навчання за державним замовленням до закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання, який здійснює підготовку поліцейських, до відповідного закладу освіти для подальшого проходження служби здійснюється на підставі наказу про його звільнення із займаної посади в органі (закладі, установі) поліції.
У разі якщо згідно із законом та іншими нормативно-правовими актами призначенню поліцейського на посаду повинно передувати погодження відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування чи їх посадових осіб, призначення на посаду здійснюється після отримання такого погодження.
Аналіз наведених норм Закону України «Про Національну поліцію» свідчить про те, що поліцейський, зважаючи на особливий характер державної служби, зобов'язаний проходити службу там, де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами керівника. Водночас, Закон №580-VIII в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин містить умову регулювання відносин щодо проходження служби в поліції саме цим Законом.
Спеціальне законодавство, чинне на момент виникнення спірних правовідносин, не вимагало згоди поліцейського при прийнятті рішення про його переміщення в інтересах служби. Отже, інтересами служби, що зумовили переведення позивача, була обумовлена більш ефективною службою.
З метою забезпечення належної підготовки та видання наказів з питань проходження служби поліцейськими наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23 листопада 2016 року № 1235, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 грудня 2016 року № 1668/29798, затверджено Порядок підготовки та видання наказів щодо проходження служби в поліції (далі - Порядок № 1235) та Перелік документів з питань проходження служби (далі - Перелік).
Відповідно до розділу ІІ Порядку № 1235 підставою для видання наказів по особовому складу є такі зміни в службовій діяльності, як призначення на посади, переміщення по службі, тимчасове виконання обов'язків за іншою посадою.
За приписами пункту 2 розділу ІІІ Порядку № 1235 підставою для підготовки та видання наказів по особовому складу є документи з питань проходження служби, подані до підрозділу кадрового забезпечення поліцейським, його керівником або працівником, який здійснює кадрове забезпечення підрозділу.
Пунктом 3 розділу ІІІ Порядку № 1235 встановлено, що перелік документів з питань проходження служби визначається згідно з Переліком документів з питань проходження служби, затвердженим наказом МВС України від 23 листопада 2016 року № 1235 (далі - Перелік).
Переліком визначено, що документами з питань проходження служби є: рапорт (заява), що пишеться власноручно у довільній формі; подання про призначення на посаду; подання про встановлення додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 4 розділу ІІІ Порядку № 1235, у разі необхідності для підготовки наказів можуть витребовуватися документи з певних питань проходження служби в поліції, передбачені чинним законодавством України.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27.07.2012 № 650 затверджено Інструкцію з оформлення документів у системі МВС України (далі - Інструкція № 650), вимоги якої поширюються на організаційно-розпорядчі документи (далі - документи) - накази, доручення, положення, рішення, протоколи, акти, листи тощо, які створюються в результаті діяльності органів і підрозділів внутрішніх справ, навчальних закладів, науково-дослідних установ, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МВС.
Згідно з Інструкцією № 650 рапорт (від фр. rapport - повідомляти) - письмове звернення працівника до вищої посадової особи з викладом питань службового чи особистого характеру і висловленням у зв'язку з цим відповідного прохання. Рапорт має такі реквізити: адресат; назва виду документа (Рапорт); текст документа; відмітка про наявність додатків, (якщо вони є); підпис, дата документа.
Подання - документ, що містить пропозиції про призначення, переміщення або заохочення особового складу, а також рекомендації щодо визначених дій і заходів з питань діяльності установ. Внутрішнє подання має такі реквізити: адресат; назва виду документа (Подання); заголовок до тексту документа; текст документа; підпис; дата документа. У зовнішньому поданні до вищезазначених реквізитів додаються бланкові реквізити і печатка. Зміст тексту подання відображає стислі біографічні дані, ставлення до роботи, підвищення професійного та наукового рівня, стосунки з колегами, урядові нагороди, заохочення тощо і пропозиції старшого начальника.
Судом встановлено, що наказ ГУНП в Кіровоградській області №575о/с від 29.08.2024 "По особовому складу" в частині призначення ОСОБА_1 прийнято на підставі подання начальника УКР ГУНП в Кіровоградській області підполковника поліції Дерев'янченка Ю.П. від 28.08.2024 та висновку про переміщення начальника УКР ГУНП в Кіровоградській області підполковника поліції Дерев'янченка Ю.П. від 28.08.2024 (а.с.72-73).
Суд звертає увагу, що наведені вище положення ст.65 Закону № 580-VIII у редакції Закону України від 15.03.2022 р. № 2123-IX, які набрали чинності з 01.05.2022 р., та діють тимчасово, на період введення в Україні воєнного стану, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф та/або інших держав проти України та 60 днів після цього. Такі зміни стосуються, зокрема, переміщення поліцейських.
З урахуванням внесених змін до ч.ч.8 та 9 ст.65 Закону переведення поліцейського може здійснюватися, в тому числі, за ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших органів (закладів, установ) поліції, які порушили питання про переміщення. При цьому, поліцейські зобов'язані проходити службу там, де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами керівника органу (закладу, установи) поліції, до повноважень якого належить право призначення на посаду та звільнення з посади.
За таких обставин, поліцейський може бути переведений на рівнозначну посаду в будь-яке управління Національної поліції України, саме туди, де це викликано інтересами служби і обумовлено наказами керівника органу, зокрема, на період введення в Україні воєнного стану та 60 днів після цього.
Так, судом встановлено, що призначення позивача на посаду старшого оперуповноваженого сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області здійснено для більш ефективної служби, виходячи з інтересів служби. При цьому, серед підстав для прийняття цього наказу є подання начальника УКР ГУНП в Кіровоградській області підполковника поліції Дерев'янченка Ю.П. від 28.08.2024 та висновок про переміщення начальника УКР ГУНП в Кіровоградській області підполковника поліції Дерев'янченка Ю.П. від 28.08.2024.
Наявність у спірному наказі посилання на висновок про переміщення начальника УКР ГУНП в Кіровоградській області підполковника поліції ОСОБА_2 від 28.08.2024, саме по собі жодним чином не порушує права позивача.
В ході вказаного призначення спеціальне звання поліції "капітан поліції", яке позивач мав на посаді старшого слідчого слідчого відділення відділення поліції № 2 (м. Кропивницький) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, за результатами переведення не зазнало змін, також аналогічним залишився посадовий оклад та надбавка.
Суд вважає за необхідне також зазначити, що за ст.43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю.
Статтею 64 Конституції України передбачено, що в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень, за винятком права і свобод, передбачених ст.ст.24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.
Отже, на період дії воєнного стану вводяться обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина передбачених статтями 43, 44 Конституції України.
Законом України № 2102-IX від 24.02.2022 р. затверджено Указ Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 № 64/2022, яким введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, який неодноразово був продовжений та діє дотепер.
Відтак, оскільки переведення працівника на іншу роботу можливе без його згоди, а порядок переміщення поліцейських по службі у ч.8 ст.65 Закону № 580-VII передбачає тимчасове превалювання інтересів служби над трудовими правами її працівників, суд доходить висновку, що наказ Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області від 29.08.2024 р. № 575 о/с в частині призначення капітана поліції ОСОБА_1 (0069012) старшим оперуповноваженим сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області з 31 серпня 2024 року з посадовим окладом 2500 гривень, установивши надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі 45 відсотків посадового окладу з урахування окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, звільнивши його з посади старшого слідчого слідчого відділення відділення поліції № 2 (м. Кропивницький) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області прийнято на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законом.
Приписами ч.1 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
Положеннями ч.1 ст.90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (заява № 65518/01; від 06.09.2005 р.; п. 89), "Проніна проти України" (18.07.2006 р.; п. 23) та "Серявін та інші проти України" (10.02.2010 р.; п. 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча п.1 ст.6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії"; 09.12.1994 р., п. 29).
Відповідач належними та допустимими доказами довів правомірність своїх дій щодо прийняття оскаржуваного наказу, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.
Судові витрати, які підлягають стягненню на користь відповідача відсутні. Відповідно до ст.139 КАС України у разі відмови в задоволенні позовних вимог, сплачений судовий збір відшкодуванню не підлягає.
Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 243-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд,
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Віктора Чміленка, 41, код ЄДРПОУ 40108709) про визнання незаконними та скасування наказу, витягу, поновлення на посаді - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Т.М. КАРМАЗИНА