3/441/1246/2024 441/2857/24
20.12.2024 суддя Городоцького районного суду Львівської області Перетятько О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області на
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Городок Львівської області, працюючої в ТОВ «POM TRANS SERVIS», проживаючої на АДРЕСА_1
за ознаками ч. 3 ст. 184 КУпАП, -
ОСОБА_1 ухиляється від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання свого неповнолітнього сина, у зв'язку із чим ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у віці від 14 до 16 років скоїв адміністративне правопорушення, а саме 18.10.2024 о 12 год. 00 хв. курив електронну сигарету в приміщенні класу Городоцького ЗЗСО № 3 І-ІІІ ступенів імені Героя України Івана Бльока.
ОСОБА_1 у заяві від 19.12.2024 факт порушення по суті не заперечила, пояснила, що її син не є курцем, займається спортом, однак справді разом з однолітками спробував електронну сигарету, про вчинене шкодує й обіцяє не повторювати цього в майбутньому. Крім цього, зазначила, що фабула у протоколі про адміністративне правопорушення Серія ВАВ № 022209 від 18.11.2024 викладена неповно, просила провадження у справі про адміністративне правопорушення на неї за ч. 3 ст. 184 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу правопорушення, справу розглядати за її відсутності.
Вивчивши заяву, матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Головним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування кожної обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законодавством.
За змістом вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Із змісту протоколу про адміністративне правопорушення Серія ВАВ № 022209 від 18.11.2024 убачається, що ОСОБА_1 ухиляється від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання свого неповнолітнього сина, у зв'язку із чим ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у віці від 14 до 16 років скоїв адміністративне правопорушення, а саме 18.10.2024 о 12 год. 00 хв. курив електронну сигарету в приміщенні класу Городоцького ЗЗСО № 3 І-ІІІ ступенів імені Героя України Івана Бльока.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП підтверджується письмовими поясненнями від 18.11.2024 та пояснювальною запискою від 21.10.2024 ОСОБА_2 , повідомленням директора Городоцького ЗЗСО № 3 І-ІІІ ступенів імені Героя України Івана Бльока Л.Калитчак від 21.10.2024, іншими матеріалами справи.
Відповідно до ст. 150 СК України батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов'язані поважати дитину.
Частиною 4 статті 155 СК України встановлено, що ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд вважає вину ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, доведеною повністю.
При обранні виду адміністративного стягнення ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також те, що ОСОБА_1 при оформленні адмінматеріалів та у заяві від 19.12.2024 вину по суті не заперечила, пообіцяла приділяти більше уваги вихованню сина.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, приходжу до висновку, що необхідним та достатнім є такий вид адміністративного стягнення як штраф.
Суд бере до уваги покликання ОСОБА_1 про здобутки сина у ДФК «Ягелонія» в м. Городок, розуміння ним шкідливого впливу паління для його здоров'я та здоров'я оточуючих, проведення бесіди з сином про неправомірність його поведінки, однак зазначене не є підставою для звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 184 КУпАП.
Фабула викладена старшим інспектором СЮП Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області Мазур Р.Б. у протоколі Серія ВАВ № 022209 в повній мірі відображає диспозицію вчиненого ОСОБА_1 правопорушення й не може слугувати підставою для закриття провадження в справі, у зв'язку з відсутністю в її діях склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП.
Крім того, в силу ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 справляється судовий збір, що становить 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст. 40-1, ч. 3 ст. 184, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП, накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 (шістсот п?ять) грн. 60 коп. судового збору.
Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів: УК у Город.р/Городоцький р-н/21081100; код отримувача (КОД ЄДРПОУ): 38008294; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA938999980313090106000013861; код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (КОД ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно з ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення до Львівського апеляційного суду через Городоцький районний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Перетятько О.В.