Справа № 133/3667/24
1-кп/132/576/24
Ухвала
Іменем України
18 грудня 2024 року Суддя Калинівського районного суду Вінницької області ОСОБА_1
розглянувши клопотання прокурора ОСОБА_2 про проведення підготовчого судового засідання у режимі відеоконференції,
В провадженні Калинівського районного суду Вінницької області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 186 КК України.
Підготовче судове засідання у даному кримінальному провадженні призначено на 23 грудня 2024 року о 11:00 год.
До суду надійшло клопотання прокурора ОСОБА_2 про проведення підготовчого судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу «EasyCon». Клопотання мотивовано тим, що відсутня можливість прибути до Калинівського районного суду Вінницької області, у зв'язку з надмірною завантаженістю групи прокурорів у вказаному кримінальному провадженні у судах на території Вінницької області.
Згідно із п. п. 1, 4 ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
Згідно ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 336 КПК України, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені частиною четвертою цієї статті, а саме вручити такій особі пам'ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв'язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням з судом, що надав доручення, зобов'язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.
Згідно ч. 7 ст. 336 КПК України, хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуються за допомогою технічних засобів відеозапису.
Зважаючи на наведені обставини та з метою забезпечення оперативності судового провадження, суд вважає доцільним задовольнити клопотання прокурора ОСОБА_2 про проведення підготовчого судового засідання у режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 318, 336 КПК України, суд, -
Клопотання прокурора ОСОБА_2 про проведення підготовчого судового засідання у режимі відеоконференції - задовольнити.
Підготовче судове засідання у кримінальному провадженні № 12024020230000457, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.09.2024 року, що призначене на 23 грудня 2024 року о 11:00 год. провести в режимі відеоконференції «EasyCon».
Для участі в судових засіданнях в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв'язку "EasyCon" учаснику справи необхідно попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в системі відеоконференцзв'язку " EasyCon" на офіційному веб-порталі Судової влади України (www.court.gov.ua) та перевірити наявні власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції системою відеоконференцзв'язку «EasyCon».
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «EasyCon».
Про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції повідомити прокурора ОСОБА_2 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: