Справа № 131/1753/24
Номер провадження 1-кп/131/121/2024
"23" грудня 2024 р. м. Іллінці
Іллінецький районний суд Вінницької області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши клопотання захисника ОСОБА_2 , адвоката ОСОБА_3 , про проведення судового засідання з розгляду кримінального провадження в режимі відеоконференції,
В провадженні Іллінецького районного суду Вінницької області перебуває кримінальне провадження, відомості по якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.11.2024 року за № 120240202500000172, за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
Підготовче засідання по даному кримінальному провадженню призначено на 10 годину 30 хвилин 26 грудня 2024 року.
До суду надійшло письмове клопотання захисника, адвокатя ОСОБА_3 , в якій просив надати йому можливість взяти участь у судовому засіданні, яке призначене на 26 грудня 2024 року, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши подане клопотання, суд прийшов до наступних висновків.
Частиною 1 статті 336 КПК України передбачено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження. Таке рішення суд вправі прийняти як з власної ініціативи, так і за клопотанням учасників судового провадження.
Згідно листа Верховного Суду №1/0/2-22 від 03 березня 2022 року «Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану», якщо через об'єктивні обставини учасник кримінального провадження не може брати участь у засіданні в режимі відеоконференцзв'язку за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток можна допускати участь такого учасника в режимі відеоконференцзв'язку за допомогою інших засобів, при цьому треба звернути увагу на роз'яснення такому учаснику його процесуальних прав та обов'язків.
З метою дотримання своєчасності та повноти судового провадження, та необхідності вжиття заходів для забезпечення оперативності судового провадження, а також враховуючи неможливість безпосередньої участі захисника у судовому засіданні в приміщенні Іллінецького районного суду Вінницької області через запровадження в Україні воєнного стану, та враховуючи наявність в Іллінецькому районному суді Вінницької області технічної можливості провести судове засідання в режимі відеоконференції за участі адвоката ОСОБА_3 поза межами приміщення суду, заявлене клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 336,352 КПК України, суд
Клопотання захисника ОСОБА_2 , адвоката ОСОБА_3 , - задовольнити.
Судове засідання, призначене на 10 год. 30 хв. 26 грудня 2024 року, в кримінальному провадженні, відомості по якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.11.2024 року за № 120240202500000172, за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, за участю захисника, адвоката ОСОБА_3 .
Попередити захисника, адвоката ОСОБА_3 , що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали про здійснення дистанційного судового провадження негайно направити адвокату ОСОБА_3 для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_4