cправа №947/37730/24
провадження №3/947/7257/24
20 грудня 2024 року м.Одеса
Суддя Київського районного суду міста Одеси Щербіна А.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На адресу суду з ГУ ДПС в Одеській області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення №651/15-32-07-06-12 від 11 листопада 2024 року вбачається, що 08.11.2024 року о 14 годині 50 хвилин, за адресою: АДРЕСА_2 , ФОП ОСОБА_1 , вчинив порушення п.9 ст.3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р., відповідно до акту перевірки від 11.11.2024 року №49926/15/21/РРО/ НОМЕР_1 , а саме - не створення щоденно у паперовій та/або електронній формі фіскальних звітних чеків, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
Також в матеріалах справи містяться: копія акту (довідки) фактичної перевірки від 11.11.2024 року №49926/15/21/РРО/ НОМЕР_1 , відповідно до якої встановлено факт не створення щоденно у паперовій та /або електронній формі реєстратором розрахункових операцій фіскального звітного чеку, зокрема за 24.01.2024 року (додаток №2).
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлена належним чином та своєчасно, за номером телефону, наявним у матеріалах справи.
Зі змісту п.25 рішення Європейського суду з справ людини від 11.04.2011 року у справі «Жук проти України» вбачається, що суди, розглядаючи справи без участі учасників процесу, повинні пересвідчитися, що їх вчасно повідомлено про дату і час розгляду справи, тобто, що їх право бути присутніми під час судового розгляду не було порушено.
Таким чином, оскільки ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про дату і час розгляду справи, а відповідно до ч.2 ст.268 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.155-1 КУпАП, суддя приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності останнього.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Мандич Л.Л. у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та за відсутності ОСОБА_1 . Просив закрити справу за ст.22 КУпАП.
Частина 1 ст.155-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинення, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 252 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
В той же час, у протоколі про адміністративне правопорушення датою вчинення порушення зазначено дату 08.11.2024 року 14 годину 50 хвилин, що не відповідає акту фактичної перевірки від 11.11.2024 року №49926/15/21/РРО/ НОМЕР_1 .
Відповідно до ст.62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, суддя робить висновок, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, через недоведеність з боку особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення належними та допустимими доказами ознак вказаного адміністративного правопорушення, так як суть правопорушення, яке ставиться у провину ОСОБА_1 та зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення не відповідає змісту акту фактичної перевірки від 11.11.2024 року №49926/15/21/РРО/ НОМЕР_1 .
Згідно зі статтею 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно зі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративні правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 7, 155-1, 251, 252, 280, 283, 284, 288, 289, 291, 294 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя
1. Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП - закрити.
2. Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
3. Ця постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.В. Щербіна