Постанова від 23.12.2024 по справі 533/1033/24

23.12.2024 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 533/1033/24

Провадження № 3/533/554/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2024 року Козельщинський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого судді - Оксенюк М. М.,

за участі: особи яка притягується до адміністративної

відповідальності - ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання - Шуліки Л.Г.,

розглянувши матеріали, які надійшли від управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , працююча: з 02.04.2019-11.01.2024 спеціалістом інженерно-господарської групи Відділу освіти сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради, з 12.01.2024 і по теперішній час головним спеціалістом Відділу освіти сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради, одружена, на утриманні має одну неповнолітню дитини, номер картки платника податків НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалася,

за ч.3 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ

Громадянка ОСОБА_1 працюючи на посаді спеціаліста інженерно-господарської групи Відділу освіти сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради та будучи уповноваженою і відповідальною особою за організацію та проведення процедури закупівлі UA-2023-03-15-007294-a (Замовник), не відхилила тендерну пропозицію, яка підлягала відхиленню відповідно до закону тобто вчинила порушення законодавства про закупівлі, за наступних обставинах.

24.03.2023 ПП «УКРБУДПЛЮС» на виконання вимоги п 3 розділу 2 додатку 2 «Інструкції з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації замовника» (затверджена рішенням уповноваженої особи з питань публічних закупівель Відділом освіти, сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради від 20.03.2023 за № 4), для підтвердження технічних та якісних характеристик предмета закупівлі при подачі тендерної пропозиції надано Замовнику: Договірну ціну з пояснювальною запискою, розрахунками, локальними кошторисами, які включають види та обсяги робіт, розроблених у порядку та за формами, відповідно до чинних Державних будівельних норм на загальну суму 2 465 224,57 грн, при цьому зазначивши одну із складових вищевказаної Договірної ціни заробітну плату у розмірі 279,89623 грн.

29.03.2023 за результатами розгляду тендерної пропозиції ОСОБА_1 прийнято рішення № 5 про визначення переможцем процедури закупівлі UA-2023-03-15-007294-a, а саме виконавця ПП «УКРБУДПЛЮС».

19.04.2023 за результатами процедури закупівлі UA-2023-03-15-007294-a, порушуючи пункту 18 Постанови № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі»,

на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» де зазначено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, у тому числі за результатами електронного аукціону, крім випадків: визначення грошового еквівалента зобов'язання в іноземній валюті; перерахунку ціни в бік зменшення ціни тендерної пропозиції переможця без зменшення обсягів закупівлі; перерахунку ціни та обсягів товарів в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки, укладено договір № 99 між замовником - Відділом освіти, сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради та ПП «УКРБУДПЛЮС» на суму 2 465 224,57 грн (без ПДВ) предметом якого є покрівельні роботи та інші спеціалізовані будівельні роботи (заміна шиферу на металочерепицю) Пригарівського ліцею Козельщинської селищної ради Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, с. Пригарівка, вул. Гагаріна, 6», який в свою чергу не відповідав тендерній пропозиції переможця, оскільки пунктом 16.1 зазначеного Договору визначено «невід'ємною частиною договору є додаток 1 Договірна ціна», в якій за рахунок інших найменування витрат, зокрема зменшення вартості матеріальних ресурсів визначена заробітна плата в розмірі 349,97173 грн.

Умови укладеного між Відділом освіти, сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради (Замовник) та ПП «УКРБУДПЛЮС» договору не відповідали умовам тендерної пропозиції переможця ПП «УКРБУДПЛЮС» в частині зазначення заробітної плати, а отже ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене, передбачене ч.3 ст. 164-14 КУпАП.

Окрім цього, ОСОБА_1 працюючи з 02.04.2019-11.01.2024 на посаді спеціаліста інженерно-господарської групи Відділу освіти сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради та будучи уповноваженою і відповідальною особою за організацію та проведення процедури закупівлі (Замовник) UA-2023-03-15-007294-a, не відхилила тендерну пропозицію, яка підлягала відхиленню відповідно до закону тобто вчинила порушення законодавства про закупівлі, за наступних обставинах.

Пункті 1 розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації» (затверджена рішенням уповноваженої особи з питань публічних закупівель Відділом освіти, сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради від 20.03.2023 за № 4), зазначено, що «тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), та завантаження файлів, а саме: погодження з проектом договору, яке повинно бути оформлене Учасниками згідно з цією документацією та Додатком 4».

ПП «УКРБУДПЛЮС» як учасник процедури закупівлі № UA-2023-03-15-007294-a в складі тендерної пропозиції завантажив Гарантійний лист від 21.03.2023 за № 4, в якому ПП «УКРБУДПЛЮС» гарантує щодо ознайомлення з проектом договору наведеному у додатку 4 до Тендерної документації та згоден з його умовами в повному обсязі. Разом з цим пунктом 4.1 Додатку 4 Тендерної документації замовника визначено, що: «Ціна Договору є динамічною…».

Згідно з пунктом 3 розділу 2 додатку 2 «Інструкції з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації (затверджена рішенням уповноваженої особи з питань публічних закупівель Відділом освіти, сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради від 20.03.2023 за № 4) визначено, що для підтвердження технічних та якісних характеристик предмета закупівлі при подачі тендерної пропозиції учасник повинен надати: Договірну ціну з пояснювальною запискою, розрахунками, локальними кошторисами, які включають види та обсяги робіт, розроблених у порядку та за формами, відповідно до чинних Державних будівельних норм.

ПП «УКРБУДПЛЮС» як учасник процедури закупівлі № UA-2023-03-15-007294-a на виконання даної вимоги Тендерної документації у складі тендерної пропозиції надано документ «Договірна ціна», в якій зазначено, що «вид договірної ціни: тверда».

29.03.2023 за результатами розгляду тендерної пропозиції ОСОБА_1 в порушення абзацу 2 підпункту 2 пункту 41 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 ( в редакції станом на дату проведення торгів) де заначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли: не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності у інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 40 цих особливостей, не відхилила тендерну пропозицію, яка підлягала відхиленню та прийняла рішення № 5 про визначення переможцем процедури закупівлі UA-2023-03-15-007294-a виконавця ПП «УКРБУДПЛЮС» із подальшим укладенням з ним договору, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене, передбачене ч.3 ст. 164-14 КУпАП.

Громадянка ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень не визнала та пояснила, що першому епізоду вчиненого правопорушення у її діях відсутня вина, так як під час підписання договору з підрядником відбулася зміна мінімальної заробітної плати. Зазначену зміну побачила під час підписання договору. Підрядник обґрунтував зміну тим, що в Україні змінилася мінімальна заробітна плата.

По другом епізоду пояснила, що тендерною документацією було визначено, що ціна договору зокрема п. 4.1 проекту договору визначено ціна договору є динамічною, а отже ціна може тільки зменшитися. Збільшитися не може. Договір бачила, перевіряла та не бачила розбіжності у ціні договору: тверда чи динамічна.

Суддя, вислухавши пояснення учасників справи та дослідивши письмові матеріали адміністративної справи, установив наступне.

Згідно ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Постановою Козельщинського районного суду Полтавської області від 07.11.2024 об'єднано адміністративні справи, номер №533/1033/24, провадження №3/533/554/24 та №533/1037/24, провадження №3/533/555/24 в одне провадження присвоївши адміністративній справі - єдиний унікальний номер 533/1033/24, номер провадження 3/533/554/24.

Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, що притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозаписи, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколами про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному вивченні справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до диспозиції ч.3 ст.164-14 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації

Диспозиція ч.3 ст.164-14КУпАП є бланкетною, тобто не називаючи конкретних ознак правопорушення, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів.

Статтею 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» встановлено, що Контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель здійснюється шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому Законом України "Про публічні закупівлі", проведення перевірки закупівель, а також під час державного фінансового аудиту та інспектування.

Перевірка закупівель у замовників проводиться за місцезнаходженням юридичної особи, що перевіряється, чи за місцем розташування об'єкта права власності, щодо якого проводиться перевірка, і полягає у документальному та фактичному аналізі дотримання замовником законодавства про закупівлі. Результати перевірки закупівель викладаються в акті перевірки закупівель.

Моніторинг закупівлі здійснюється за місцезнаходженням органу державного фінансового контролю.

Водночас, порядок здійснення моніторингу здійснення публічних закупівель визначений ч.1 ст.7 Закону України «Про публічні закупівлі», згідно якої моніторинг закупівлі здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його територіальні органи (далі - органи державного фінансового контролю).

Моніторинг закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладання договору про закупівлю та його виконання.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад врегульовано Законом України «Про публічні закупівлі».

Відповідно до п.3-7 розділу X Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.

На виконання вищезазначеної правової норми, постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 за №1178 затверджено Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (далі - Особливості).

Відповідно до наказу Відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради про внесення змін у до «Положення про уповноважену особу відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради» ОСОБА_1 ( в період часу вчинення адміністративних правопорушень) призначена уповноваженою особою відповідальною за організацію та проведення публічних закупівель у Відділі освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради (а.с. 27).

Уповноважена особа в своїй діяльності керується Положенням про Уповноважену особу Відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради (а.с. 28).

Згідно з пунктом 4.2. Положення уповноважена особа зобов'язана: дотримуватися законодавства у сфері публічних закупівель та цього Положення: організовувати та проводити процедури закупівель; забезпечувати рівні умови для всіх учасників процедур закупівель, об'єктивний вибір переможця; у встановленому Законом порядку визначати переможців процедур закупівель.

Відповідно до пункту 4.3. Положення уповноважена особа несе персональну відповідальність: за прийняті нею рішення і вчинені дії (бездіяльність) відповідно до законів України: за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб- порталі Уповноваженого органу з питань закупівель: за порушення вимог, установлених н Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.

Відповідно до приписів ч.6 ст.11 Закону України «Про публічні закупівлі» уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур.

Згідно зі ст.44 Закону України «Про публічні закупівлі» за порушення вимог, установлених цим Законом, уповноважені особи, службові (посадові) особи замовників, службові (посадові) особи та члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

Як вбачається з матеріалів справи, наказом управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області від 03.09.2024 №76-3, відповідно до пп.1 п.4 Порядку проведення перевірок закупівель Державною аудитирською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України від 01.08.2013 року №631, п.10 Положення про Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, затвердженого наказом Північно-Східного офісу Держаудитслужби від 25.08.2016 №2, призначено з 03.09.2024 по 30.09.2024 проведення перевірки закупівель у Відділі освіти, сім'ї, та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради по закупівлях за UA-2023-03-15-007294-а та UA-2023-07-07-002278-а за період з 15.03.2023 по 03.09.2024 (а.с.8, 89).

З висновку акта №201631-28/39 від 16.09.2024 про результати перевірки закупівель Відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради за період з 15.03.2023 по 03.09.2024 вбачається, що:

-тендерна пропозиція учасника не відповідає вимогам тендерної документації замовника та підлягала відхиленню відповідно до абз.2 пп.2 п.41 Особливостей, що не забезпечено замовником;

-замовником в порушення п.18 Постанови №1178 укладено договір, умови якого не відповідають умовам тендерної пропозиції переможця (а.с.31-57, 104-130).

Пункту 18 Постанови № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» передбачено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, у тому числі за результатами електронного аукціону, крім випадків: визначення грошового еквівалента зобов'язання в іноземній валюті; перерахунку ціни в бік зменшення ціни тендерної пропозиції переможця без зменшення обсягів закупівлі; перерахунку ціни та обсягів товарів в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки,

Абзацу 2 підпункту 2 пункту 41 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 ( в редакції станом на дату проведення торгів) передбачено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли: не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності у інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 40 цих особливостей

Вказаних вимог уповноважена особа Відділу освіти сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради ОСОБА_1 (на час проведення закупівлі) не виконала.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується дослідженими судом письмовими матеріалами справи, зокрема: протоколами про адміністративні правопорушення від 29.10.2024 №16/0060/2024/пр та №16/0059/2024/пр, наказом про початок перевірок закупівель від 03.09.2024 №76-З з додатками, актом №201631-28/39 від 16.09.2024 про результати перевірки закупівель Відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Козельщинської селищної ради за період з 15.03.2023 по 03.09.2024, запереченням до акту №201/631-28/39 від 16.09.2024, висновком на заперечення до акта перевірки закупівель від 16.09.2024 №201631-28/39, з якого вбачається що заперечення не приймаються, копіями листів та іншими матеріалами справи у їх сукупності.

Отже, вищезазначені докази не викликають сумнівів у їх достовірності та допустимості.

При винесенні постанови в справі суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, належність та допустимість тих чи інших доказів, які мають значення для правильного вирішення справи по суті, керуючись законом і правосвідомістю.

Ураховуючи вищевикладене, суд вважає, що в діях громадянки ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбаченого ч.3 ст.164-14 КУпАП, оскільки остання уклала з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної пропозиції переможця та невідхилення тендерної пропозиції, яка підлягала відхиленню відповідно до закону.

Окрім цього, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання захисника в частині закриття провадження по справі відносно ОСОБА_1 за відсутності події та складу адміністративного правопорушення з врахуванням встановленого судом висновку щодо доведеності вини останньої у вчинені адміністративних правопорушень, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.

Обираючи вид стягнення правопорушникові, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Ураховуючи викладене, суд вважає за необхідне керуючись ст.36 КУпАП застосувати відносно правопорушника ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, а саме у розмірі тисячі п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, передбаченого санкцією ч.3 ст.164-14 КУпАП, оскільки остання вперше вчинила адміністративне правопорушення.

Зазначене покарання у виді штрафу в мінімальному розмірі буде достатнім для перевиховання останньої та запобігання вчинення нею подібних дій в подальшому.

Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» вбачається, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день винесення постанови становить 605 грн 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.24, 40-1, 164-14 ч.3, 283-285, 287-289 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ

Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-14 КУпАП та застосувати відносно неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тисячі п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 25 500,00 грн.

Реквізити сплати штрафу: отримувач коштів ГУК Полтав.обл/Полтавська/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37959255, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, номер рахунку (IBAN) UA528999980313040106000016614, код класифікації доходів бюджету 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 грн 60 коп.

Реквізити сплати судового збору: стягувач - ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ, місцезнаходження: вулиця Липська, 18/5, місто Київ, Київська область, 01601, код ЄДРПОУ 26255795,

отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, рахунок отримувача (IBAN) UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір».

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Роз'яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання постанови із наданням відповідної квитанції про сплату штрафу до канцелярії суду, у разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч.2 ст.308 КУпАП, штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі у сумі 51000,00 грн.

Постанова може бути оскаржена упродовж десяти днів шляхом подання скарги до Полтавського апеляційного суду через Козельщинський районний суд з дня винесення постанови, особою, щодо якої її винесено, потерпілим, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова надрукована суддею в нарадчій кімнаті і є оригіналом.

Роз'яснити учасникам, що повний текст постанови буде оголошений 23.12.2024 о 08 год 30 хв.

Повний текст виготовлений та оголошений о 08 год 30 хв 23.12.2024.

Суддя М. М. Оксенюк