Вирок від 16.10.2024 по справі 761/37946/24

Справа № 761/37946/24

Провадження №1-кп/761/3836/2024

ВИРОК

іменем України

16 жовтня 2024 року місто Київ

Шевченківський районний суд м. Києва в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , в приміщенні суду без проведення судового розгляду в судовому засіданні в рамках кримінального провадження № 12024105100001795 від 23.09.2024, розглянувши за відсутності учасників судового провадження обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку за обвинуваченням

ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Липники Коростенського р-ну Житомирської обл., громадянина України, неодруженого, офіційно не працевлаштованого, з вищою освітою, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,

УСТАНОВИВ:

Обвинувачений ОСОБА_3 23.09.2024, перебуваючи на прилеглій території до станції Київського метрополітену «Святошино», незаконно придбав у невстановленої досудовим розслідуванням особи, матеріали відносно якої виділено в окреме провадження, за допомогою Телеграм-каналів «ТНС ВОТ» та «AsparcanBot», та почав незаконно зберігати особливо небезпечні психотропні речовини - 4-ММС (4-метилметкатинон) та МДМА (3,4-метилендіоксиметамфетамін), з метою власного вживання, без мети збуту.

В подальшому, 23 вересня 2024 року, приблизно о 15 год 50 хв, ОСОБА_3 , перебуваючи за адресою: м. Київ, пров. Артилерійський, 7, будучи зупиненим працівниками Шевченківського УП ГУНП у м. Києві, повідомив останнім, що у одягнутому на ньому наплічнику зберігає особливо небезпечні психотропні речовини - 4-ММС (4- метилметкатинон) та МДМА (3,4-метилендіоксиметамфетамін). Після чого на місце події викликано слідчо-оперативну групу Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві.

В подальшому, 23 вересня 2024 року, в період часу з 17 год 55 хв по 18 год 07 хв, за адресою: м. Київ, пров. Артилерійський, 7, в ході затримання ОСОБА_3 , під час проведення його особистого обшуку, працівниками поліції Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві у нього вилучено особливо небезпечні психотропні речовини - 4-ММС (4- метилметкатинон), масою 0,263 г, та МДМА (3,4-метилендіоксиметамфетамін), масою 0,327 г.

З урахуванням того, що згідно з матеріалами справи обвинувачений ОСОБА_3 не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта за його відсутності, такий розгляд судом здійснено у порядку спрощеного провадження, відповідно до положень ст. 382 КПК України.

Отже, оскільки обвинувачений ОСОБА_3 незаконно придбав та зберігав психотропні речовини без мети збуту, то такі його дії суд кваліфікує за ч. 1 ст. 309 КК України.

При призначенні покарання ОСОБА_3 , суд бере до уваги і визнає обставиною, яка пом'якшує покарання - його щире каяття.

Обставин, які обтяжують покарання, судом не встановлено.

Також, призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , суд враховує те, що він є раніше не судимою особою, на наркологічному та психіатричному обліку не перебуває, а тому, на думку суду, необхідним для виправлення ОСОБА_3 та запобіганню вчиненню ним нових кримінальних правопорушень, беручи до уваги і думку самого ОСОБА_3 з приводу призначення покарання (заява від 09.10.2024), в даному конкретному випадку, є можливість призначення йому покарання, передбаченого у санкції ч. 1 ст. 309 КК України, - у виді пробаційного нагляду.

Питання про долю речових доказів необхідно вирішити у відповідності з вимогами ст. 100 КПК України.

Процесуальні витрати по справі, пов'язані з проведенням експертизи вартістю 3 183 (три тисячі сто вісімдесят три) гривні 60 коп., слід покласти на ОСОБА_3 .

На підставі викладеного, керуючись ст. 368, 370, 374, 381, 382 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 визнати винуватим у пред'явленому обвинуваченні, а саме у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, та призначити йому покарання у виді одного року пробаційного нагляду.

На підставі ст. 59-1 КК України покласти на ОСОБА_3 обов'язки:

1) періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;

3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави процесуальні витрати, пов'язані з проведенням експертизи у розмірі 3 183 (три тисячі сто вісімдесят три) гривні 60 коп.

Після набрання вироком законної сили, речові докази по справі, а саме психотропні речовини - знищити.

Роз'яснити ОСОБА_3 , що за ухилення від відбування покарання у виді пробаційного нагляду передбачена кримінальна відповідальність (ч. 3 ст. 389 КК України).

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку, з урахуванням обмежень, передбачених ст. 394 КПК України, до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва протягом 30 днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
123948072
Наступний документ
123948074
Інформація про рішення:
№ рішення: 123948073
№ справи: 761/37946/24
Дата рішення: 16.10.2024
Дата публікації: 23.12.2024
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (16.10.2024)
Результат розгляду: розглянуто з постановленням вироку
Дата надходження: 11.10.2024