17 грудня 2024 року справа №380/19812/24
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Кухар Н.А.
секретаря судового засідання Лєбєдєва Д.Ю.
за участю:
позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - Полуліх Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії,-
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ 13814885), Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7А; ЄДРПОУ 20632802) в якому (з врахуванням заяви про збільшення позовних вимоги) просить суд
- визнати протиправним рішення про відмову в призначенні пенсії від 04.09.2024 року №21102-22673/Г-52/8-1300/24 Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 );
- визнати протиправним рішення про відмову в призначенні пенсії від 19.08.2024 за №134850012490 Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) період проходження строкової військової служби з 04.07.1983 по 21.05.1985 згідно з військовим квитком НОМЕР_2 від 16.05.1983 до загального страхового стажу.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 19.08.2024 за №134850012490 відмовлено в призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 та не зараховано період проходження строкової військової служби з 04.07.1983 по 21.05.1985.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого - суддю Кухар Н.А.
Ухвалою судді від 24 вересня 2024 року відкрито спрощене провадження у справі без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2024 року справу №380/19812/24 призначено до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою про відкриття провадження запропоновано відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз'яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Протокольною ухвалою суду від 28.11.2024 прийнято заяву позивача про збільшення позовних вимоги та залучено Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області як співвідповідача у справі.
Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, подав відзив на позовну заяву (вх. №19437ел від 10.10.2024), в якому просила у задоволенні позову відмовити з огляду на наступне. Відповідь Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на звернення Позивача від 04.09.2024 за № 21102-22673/Г-52/8-1300/24 не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, а носить лише інформативний характер.
За принципом екстериторіальності документи позивача розглядалися Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та відповідно рішення про відмову у призначенні пенсії від 19.08.2024 №134850012490 за результатами розгляду поданих документів приймалося Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Рішення мотивовано тим, що станом на 19.08.2024 загальний страховий стаж склав 30 років 09 днів (зараховано по 30.06.2024).
До страхового стажу не зараховано періоди:
- з 04.07.1983 по 21.05.1985 - записи в датах проходження військової служби у військовому квитку НОМЕР_2 від 16.05.1983 виконані чорнилами різного кольору та містять виправлення;
- з 18.02.2005 по 02.02.2007 - відсутні відомості про сплату страхових внесків у даних персоніфікованого обліку.
Частиною першою статті 26 Закону №1058 визначено, що, починаючи з 1 січня 2018 року, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року.
Відповідно до частини другої статті 26 Закону №1058 у разі відсутності, починаючи з 01 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - від 24 до 34 років.
Відповідно до абзацу першого підпункту 2 пункту 2.1 розділу II Порядку 22-1, до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінет) Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу).
Пунктом 1 Порядку 22-1 підтвердження наявного трудового стажу встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадженню персоніфікованого обліку у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, є трудова книжка.
За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно пункту 6 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для підтвердження, зокрема, військової служби, приймаються військові квитки або довідки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до пункту 4.7 Порядку 22-1, право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Відтак, виходячи з вищевикладеного, питання щодо призначення пенсії за віком відповідно до Закону 1058 буде розглядатися органами Пенсійного фонду України у разі подання Позивачем заяви про призначення пенсії та довідки про період проходження військової служби, та набуття необхідного страхового стажу 31 рік.
Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області діяло в межах своїх повноважень та на підставі чинних нормативно-правових актів України, а відтак вимоги позивача є безпідставними і не ґрунтуються на чинному законодавстві.
Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, подала відзив на позовну заяву (вх. №90336 від 06.12.2024), в якому просила у задоволенні позову відмовити з огляду на наступне. Відповідно до ст. 26 Закону № 1058 право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення 60 років за наявності страхового стажу, зокрема, в період з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024року - не менше 31 року.
У разі відсутності страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 років мають особи за наявності страхового стажу, в період з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - від 24 до 34 років; після досягнення віку 65 років - за наявності страхового стажу з 1 січня 2029 року по 31 грудня 2029 року - від 15 до 25 років.
За доданими документами до страхового стажу не враховано проходження військової служби з 04.07.1983 по 21.05.1985 оскільки у військовому квитку зазначено прізвище « ОСОБА_2 “ (російською мовою) не відповідає прізвищу « ОСОБА_3 “ (російською мовою) згідно паспортних даних та в даті звільнення в запас міститься виправлення; з 18.02.2005 по 02.02.2007, оскільки відсутні відомості про сплату страхових внесків в Індивідуальних відомостях про застраховану особу Реєстру.
Право на призначення пенсії відповідно до ст. 26 Закону заявник набуде після досягнення 63 - річного віку, з 21.04.2027.
Позивач в судовому засіданні просив позов задоволити повністю з підстав наведених у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні просила у задоволенні позову відмовити з підстав наведених у відзиві на позовну заяву.
Представник відповідача 2 у відзиві на позов просила розгляд справи здійснювати без участі представника.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, викладені у заявах по суті справи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
12.08.2024 року ОСОБА_1 звернувся до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком у звязку з досягненням 60-річного віку.
За принципом екстериторіальності на підставі заяви та наданих документів Головним управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області прийнято рішення від 19.08.2024 за №134850012490 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком згідно Закону № 1058-IV.
Вважаючи рішення відповідача про відмову в призначенні пенсії за віком протиправним, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
При вирішення вказаного спору суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
З 01.01.2004 таким законом є, насамперед, Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який був прийнятий на зміну положенням Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Згідно із ст.24 Закону №1058-IV, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Частиною 4 статті 24 Закону №1058-IV визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
До стажу роботи зараховується також військова служба та перебування в партизанських загонах і з'єднаннях, служба в органах державної безпеки, внутрішніх справ та Національної поліції, незалежно від місця проходження служби (п. «в» ч.3 ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Статтею 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Таким чином, час проходження строкової військової служби зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Так у п.1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 №637, також визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
За правилами п.3 Порядку №637, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Відповідно до п.6 Порядку №637 в редакції на час виникнення спірних відносин для підтвердження військової служби, служби цивільного захисту, служби в органах державної безпеки, розвідувальних органах, Держспецзв'язку приймаються:
військові квитки;
довідки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин і установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, Держприкордонслужби, Державної кримінально-виконавчої служби, ДСНС;
довідки архівних і військово-лікувальних установ.
Час перебування в партизанських загонах і з'єднаннях у період Другої світової війни встановлюється за довідками штабів партизанського руху або архівів (за місцем діяльності партизанських загонів і з'єднань).
Військова служба у складі діючої армії в період бойових дій, в тому числі під час виконання інтернаціонального обов'язку, зараховується до стажу роботи на підставі довідок територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які видаються в порядку, що визначається Міноборони (додаток №2).
В спірному випадку, як встановлено судом вище, відповідачем до страхового стажу не зараховано час проходження строкової військової служби з 04.07.1983 по 21.05.1985 згідно військового квитка НОМЕР_2 від 16.05.1983, оскільки у військовому квитку зазначено прізвище « ОСОБА_2 » (російською мовою) не відповідає прізвищу « ОСОБА_3 » (російською мовою) згідно паспортних даних та в даті звільнення містяться виправлення.
З матеріалів справи слідує, що період проходження строкової військової служби з 04.07.1983 по 21.05.1985 підтверджується військовим квитком серії НОМЕР_2 від 16.05.1983. Крім того, належність військового квітка серії НОМЕР_2 від 16.05.1983 саме позивачу пенсійним органом не заперечується.
За таких обставин відповідачем протиправно не зарахований вказаний період до страхового стажу позивача.
Таким чином, період строкової військової служби з 04.07.1983 по 21.05.1985 підлягає зарахуванню до страхового стажу позивача.
Відтак, рішення Головного управління Пенсійного фонду України від 19.08.2024 за №134850012490 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 є протиправним, оскільки відповідач при його прийнятті не врахував наведені вище норми матеріального права та не зарахував спірний період військової служби до страхового стажу позивача, що дає право на пенсію за віком.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) період проходження строкової військової служби з 04.07.1983 по 21.05.1985 згідно з військовим квитком НОМЕР_2 від 16.05.1983 до загального страхового стажу, суд зазначає наступне.
30 березня 2021 року набрала чинності постанова правління Пенсійного фонду України від 16 грудня 2020 року №25-1 «Про затвердження Змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України», зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 16 березня 2021 року за №339/35961 (далі - Постанова правління ПФУ №25-1).
Зміни, внесені до Порядку №22-1 на підставі Постанови правління ПФУ №25-1, передбачали застосування органами Пенсійного фонду України принципу екстериторіальності при опрацюванні заяв про призначення/перерахунок пенсії з 01 квітня 2021 року.
Запроваджена у зв'язку із змінами, внесеними до Порядку №22-1, процедура передбачає опрацювання заяв про призначення/перерахунок пенсії бек-офісами територіальних органів Пенсійного фонду України в порядку черговості надходження таких заяв незалежно від того, де було прийнято заяви та де проживає пенсіонер.
Запровадження принципу екстериторіальності мало на меті досягнення таких результатів: єдиний підхід до застосування пенсійного законодавства; централізована прозора система контролю за діями фахівців, процесів призначення та перерахунку пенсій; мінімізація особистих контактів з громадянами; відв'язка звернень та їх опрацювання від територіального принципу; попередження можливих випадків зволікань у прийнятті рішення, а також оптимізація навантаження на працівників.
Відповідно до пункту 1.1 розділу І Порядку №22-1, заява про призначення (перерахунок) пенсії, подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (далі - сервісний центр).
Згідно пункту 4.2 розділу ІV Порядку №22-1, після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає (перераховує) пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Пунктом 4.3. розділу ІV Порядку №22-1 визначено, що рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.
Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.
За приписами пункту 4.10 розділу ІV Порядку №22-1, після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.
Аналіз наведених вище положень Порядку №22-1 свідчить про наступне:
- сутність принципу екстериторіальності полягає у визначенні структурного підрозділу органу, що призначає пенсію, який формуватиме електронну пенсійну справу та розглядатиме по суті заяву про призначення (перерахунок) пенсії, незалежно від місця проживання/перебування заявника чи місця поданням ним відповідної заяви, тобто без прив'язки до території;
- після опрацювання електронної пенсійної справи та прийняття рішення за наслідками розгляду заяви структурний підрозділ органу, що призначає (перераховує) пенсію, (тобто територіального органу Пенсійного фонду України), визначений за принципом екстериторіальності, передає електронну пенсійну справу органу, що призначає пенсію, (тобто територіальному органу Пенсійного фонду України), за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії (п. 4.10);
- виплату пенсії проводить орган, що призначає пенсію, (тобто територіальний орган Пенсійного фонду України) за місцем фактичного проживання/перебування особи.
Враховуючи вимоги Порядку №22-1, органом, що приймав рішення за заявою позивача про переведення (перерахунок) пенсії визначено Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Отже, з огляду на приписи пунктів 4.2, 4.10 розділу ІV Порядку №22-1, належним відповідачем у правовідносинах щодо розгляду заяви позивача про призначення пенсії є Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, структурний підрозділ якого, визначений за принципом екстериторіальності, розглядав заяву про переведення (перерахунок) пенсії та прийняв рішення про відмову.
Таким чином, суд приходить до висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача буде зобов'язання саме Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до страхового стажу позивача період строкової військової служби з 04.07.1983 по 21.05.1985.
Щодо позовної вимоги про визнання протиправним рішення про відмову в призначенні пенсії від 04.09.2024 року №21102-22673/Г-52/8-1300/24 Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області ОСОБА_1 , то така не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Як встановлено судом з матеріалів справи, листом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області позивача фактично було повідомлено про рішення Головного управління Пенсійного фонду України від 19.08.2024 за №134850012490 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 . Відтак, права позивача таким повідомленням не порушено.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На підставі досліджених доказів та встановлених на їх підставі обставин, суд приходить до висновку про задоволення позову частково.
Щодо питання про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.
При зверненні до суду позивачем сплачено суму судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Отже, відповідно до положень ст. 139 КАС України сплачений позивачем судовий збір за подання позову до суду в сумі 605,60 грн. підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 19.08.2024 за №134850012490 про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком в частині не зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 період строкової військової служби.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період строкової військової служби з 04.07.1983 по 21.05.1985.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Інформація про учасників справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ).
Відповідач1 - Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ 13814885).
Відповідач2 - Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7А; ЄДРПОУ 20632802).
Повний текст рішення виготовлено та підписано 18.12.2024 року.
Суддя Кухар Н.А.