Ухвала від 19.12.2024 по справі 420/27666/24

Справа № 420/27666/24

УХВАЛА

19 грудня 2024 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Харченко Ю.В., розглянувши питання щодо необхідності витребування додаткових письмових доказів від відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 по справі № 420/27666/24,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд:

- визнати протиправною дії ІНФОРМАЦІЯ_2 , що полягає у невнесенні у військово-обліковий документ ОСОБА_1 відмітки про виключення його з військового обліку на підставі наказу МОУ №402;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 , проставити відмітку про зняття з військовому квитку серії НОМЕР_1 ;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 , внести в Єдиний електронний військового обліку ОСОБА_1 , на підставі запису у військовому квитку серії НОМЕР_1 .

Також, ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про витребування доказів, а саме витребувати від ІНФОРМАЦІЯ_1 Висновок військово-лікарської комісії від 11.09.2015 р. ,та Постанову військово-лікарської комісії від 11.09.2015 р., на ОСОБА_1 , оскільки отримати зазначені докази в досудовому порядку позивач не зміг, про що надав суду відповідні запити та відповіді відповідача.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 06.09.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі № 420/27666/24 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи вищевикладене, та зважаючи, що дана адміністративна справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), розгляд питання щодо необхідності витребування додаткових письмових доказів від відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 по справі № 420/27666/24, здійснюється в порядку письмового провадження.

Відповідно до ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 80 КАС України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Згідно з ч.ч. 6-8 ст. 80 КАС України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Зупинення провадження в адміністративній справі - це тимчасове припинення вчинення у справі будь-яких процесуальних дій, у зв'язку з обставинами, що перешкоджають розгляд справи, до моменту їх усунення.

Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі: направлення судового доручення щодо збирання доказів до надходження ухвали суду, який виконував доручення, про виконання доручення або неможливість виконання доручення.

Отже, положенням означеного припису чинного процесуального законодавства передбачено право суду зупинити провадження у справі у разі об'єктивної неможливості її розгляду до отримання відповідних письмових доказів.

Згідно з ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Аналогія закону це засіб заповнення прогалин у законодавстві, який полягає в застосуванні до нього іншої норми закону, яка регламентує подібні відносини.

Витребування судом доказів, на думку суду, є подібним до направлення судом до іншого суду доручення щодо збирання доказів, а отже, враховуючи вище окреслене, суд вважає за доцільне, застосувавши у даному випадку аналогію закону, зважаючи, що наразі, для повного, всебічного, та об'єктивного розгляду справи, з'ясування усіх фактичних обставин по суті заявлених позовних вимог, встановлено необхідність витребування від ІНФОРМАЦІЯ_1 : Висновок військово-лікарської комісії від 11.09.2015 р., а також Постанову військово-лікарської комісії від 11.09.2015 р., складених відносно ОСОБА_1 .

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності зупинення провадження у справі, до отримання витребуваних від відповідача письмових доказів, з урахуванням, при цьому, достатнього проміжку часу, для їх підготування ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно з ч. 2 ст. 14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Керуючись ч. 2 ст. 14, ст. 72, ст. 80, ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Клопотання ОСОБА_1 щодо витребування додаткових письмових доказів по справі №420/27666/24 - задовольнити.

2. Витребувати від ІНФОРМАЦІЯ_1 : належним чином засвідчені копії Висновку військово-лікарської комісії від 11.09.2015 р., та Постанови військово-лікарської комісії від 11.09.2015 р., складених відносно ОСОБА_1 .

3. Витребувані судом письмові докази надати у строк - до 28.12.2024 року.

4. Зупинити провадження по справі № 420/27666/24, - до отримання витребуваних судом письмових доказів.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст.256 КАС України.

Ухвала суду може бути оскаржена лише в частині зупинення провадження у справі, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвалу складено 18.12.2024 p., з урахуванням знаходження судді Харченко Ю.В. у відпустці, у період з 03.10.2024 р. по 01.11.2024 р., а також з 09.12.2024 р. по 13.12.2004 р., включно.

Суддя Ю.В. Харченко

18.12.24.