Справа № 211/7819/24
Провадження № 3/211/3837/24
іменем України
20 грудня 2024 року суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Ніколенко Д.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов зі Служби у справах дітей Виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч. 5,6 ст. 184 КУпАП,-
встановила:
до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 5,6 ст. 184 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що дану справу необхідно повернути для належного оформлення до Служби у справах дітей Виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Обов'язок щодо збирання доказів, відповідно ст. 251 КУпАП, покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Разом з тим, в протоколі про адміністративне правопорушення дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 5,6 ст. 184 КУпАП (повторно протягом року), але фабула протоколу та матеріали справи не містять інформації щодо притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 184 КУпАП, в зв'язку з чим суд позбавлений можливості вирішити питання про ступінь вини правопорушника та накладення адміністративного стягнення, передбаченого санкцією відповідної частини статті 184 КУпАП.
Ураховуючи викладені недоліки, суд позбавлений процесуальної можливості повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини вчинення правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи по суті та прийняти остаточне законне рішення, тому вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал до Служби у справах дітей Виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 КУпАП України, суд,-
постановила:
справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 5,6 ст. 184 КУпАП повернути для належного оформлення до Служби у справах дітей Виконавчого комітету Довгинцівської районної у місті ради.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д. М. Ніколенко