Постанова від 20.12.2024 по справі 458/1173/24

Справа № 458/1173/24

3-в/458/8/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.12.2024 м. Турка

Суддя Турківського районного суду Львівської області Ференц Р.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про розстрочку сплату штрафу згідно постанови Турківського районного суду Львівської області від 09.12.2024 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.172-20 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.12.2024 у провадження судді Турківського районного суду Львівської області Ференц Р.І. передана справа №458/1173/24 про розстрочку виконання постанови суду про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП.

Дослідивши подану заяву про розстрочку виконання постанови суду, матеріали адміністративної справи стосовно особи, яка була притягнута до адміністративної відповідальності, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суд встановив, що заява підлягає до задоволення з врахуванням наступного.

Згідно вимог ст.278 КУпАП справа про військове адміністративне правопорушення підвідомча Турківському районному суду Львівської області. Відповідно до ст.221 КУпАП судді районних судів розглядають справи про військові адміністративні правопорушення, передбачені ст.172-4 - 172-20 КУпАП.

Посадова особа, зобов'язана вирішити питання, пов'язане з виконанням постанови, розглядає його негайно, не відкладаючи. При розгляді і вирішенні піднятого питання бере участь заявник. Допускається запрошення й інших осіб для об'єктивного вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови.

З метою недопущення затягування і відкладення судового розгляду на строк, який перевищує строк розгляду справи встановлений законом, враховуючи практику Європейського суду з прав людини стосовно критеріїв розумних строків є правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; характер процесу та його значення для заявника (рішення у справах «Федіна проти України» від 02.09.2010, «Смірнова проти України» від 08.11.2005, «Матіка проти Румунії» від 02.11.2006, «Літоселітіс проти Греції» від 05.02.2004 тощо), а також приймаючи до уваги рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України» яким наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд прийшов до висновку про розгляд справи на підставі наявних у ній даних чи доказів.

Окрім цього, як зазначив ЄСПЛ у справі "Каракуця проти України" (заява N 18986/06; п.57) Суд неодноразово визначав, що це є обов'язок зацікавленої сторони виявляти особливу уважність, дбаючи про свої інтереси, та вживати необхідних заходів для отримання інформації про рух своєї справи (Teuschler v. Germany, N 47636/99; Sukhorubchenko v. Russia, N 69315/01, § 48; Gurzhyy v. Ukraine, N 326/03.)

Судом при розгляді даної справи враховано позицію Верховного Суду відображену в п.34 постанови від 12.03.2019 по справі №910/9836/18 де зазначено, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду є обов'язком не тільки для держави, а й в осіб, які беруть участь у справі. Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватись від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що згідно з протоколу про військове адміністративне правопорушення серії в/ч НОМЕР_1 №639 від 04.12.2024, складеного т.в.о. командира 3 роти 2 батальйону військової частини НОМЕР_1 старшим лейтенантом ОСОБА_2 вбачається, що, перебуваючи згідно наказу командира військової частини НОМЕР_2 (по стройовій частині) №17 від 09.10.2024 в зоні територіальної оборони № НОМЕР_3 , на об'єктi охорони за № НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 , 04.12.2024 приблизно о 14:30 год солдат ОСОБА_1 появився в нетверезому стані на території розташування підрозділу, був виявлений командиром 1 взводу охорони 3 роти охорони старшим лейтенантом ОСОБА_3 , поведінка військовослужбовця явно порушувала загально-визначені норми, була порушена координація рухів, тремтіння рук, із ротової порожнини був різкий запах алкоголю, почервоніння обличчя. в розташування підрозділу з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: від нього відчувався виражений запах алкоголю з порожнини рота, була порушена координація рухів та порушення мови. Командиром 1 взводу охорони 3 роти охорони старшим лейтенантом ОСОБА_3 було запропоновано на місці пройти огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння в медичному закладі, а саме в КНП СМР «Старосамбірська РЛ» (м. Старий Самбір). 04.12.2024 висновком щодо результатів медичного огляду для встановлення фату вживання психоактивної речовини та стану сп'яніння від 04.12.2024, наданому КНП СМР «Старосамбірська РЛ», встановлено, що солдат солдат ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного обстеження, також встановлено наявність запаху алкоголю з порожнини рота та порушення артикуляції. Своїми діями солдат ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.

Постановою Турківського районного суду Львівської області від 09.12.2024 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні 04.12.2024 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП згідно протоколу про військове адміністративне правопорушення серії в/ч НОМЕР_1 №639 від 04.12.2024, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн.

Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладання адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову та іншими органами державної влади в порядку, встановленому ст.305 КУпАП. Цей контроль здійснюється шляхом перевірок і ведення документації, в якій відображається хід реалізації постанови про накладання адміністративного стягнення. У процесі реалізації постанови перевіряється, чи був ознайомлений правопорушник із змістом постанови, чи своєчасно йому вручена копія цієї постанови, чи направлена постанова органу, уповноваженому безпосередньо застосувати такий вид правового обтяження.

Судом встановлено, що постанова отримана повноважним органом до виконання, а також отримана особою, стосовно якої така постанова винесена.

Відповідно до ст.298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.

Винесена уповноваженим органом постанова про накладення адміністративного стягнення повинна бути реалізована у стислі строки.

Законодавством визначена давність виконання постанови про накладення адміністративного стягнення.

Під давністю виконання постанови розуміють визначений законом строк з моменту винесення постанови до моменту звернення її до виконання. У разі пропущення строку давності, виключаються будь-які дії виконавчого характеру уповноважених органів (посадових осіб) і постанова взагалі не підлягає виконанню. Строк давності виконання постанови про накладення адміністративного стягнення визначений законодавством і становить три місяці з дня її винесення.

Судом встановлено, що терміни давності не минули для виконання постанови.

Підтверджуючі документи виконання постанови відсутні.

Водночас суд враховує те, що якщо виникли певні перешкоди правильному і своєчасному виконанню постанови, то орган (посадова особа), який виніс її, зобов'язаний застосувати усі передбачені законом обґрунтовані заходи до їх усунення.

Відповідно до ст.304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.

Відповідно до положень ст.ст.298, 299 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами.

Із заявою про вирішення того чи іншого питання, пов'язаного з виконанням постанови, має право звернутися особа, притягнута до адміністративної відповідальності, або потерпілий. Клопотання про це може надійти і від органу, уповноваженого виконувати постанову.

Судом встановлено, що із заявою про розстрочку виконання постанови суду звернулася повноважна особа - особа, стосовно якої винесено постанову суду.

При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення, за винятком постанов про застосування заходу стягнення у вигляді попередження, а також у випадках накладення штрафу, що стягується на місці вчинення адміністративного правопорушення.

Постанова суду постановлена 09.12.2024, в законну силу станом на день звернення із заявою не вступила. Станом на час подання в суд заяви постанова суду виконана лише в частині сплати судового збору.

Постанова про накладення адміністративного стягнення звертається до виконання органом (посадовою особою), який виніс постанову.

Статтею 301 КУпАП встановлено, що у виключних випадках можлива розстрочка виконання постанов.

Згідно ст.301 КУпАП виконання постанови про накладення адміністративного стягнення може бути відстрочено.

Згідно зі статтею 304 КУпАП України, питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.

Відповідно до ст.301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.

Статтею 33 Закону України "Провиконавче провадження" передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.

Згідно ст.303 КУпАП у разі відстрочки виконання постанови відповідно до ст.301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

Враховуючи, заявлене клопотання ОСОБА_1 , його матеріальне становище, очевидно, що він не зможе сплатити штраф у 17000 грн впродовж 15 днів, а інакше для нього сума штрафу подвоюється згідно ч.2 ст.308 КУпАП і правопорушник опиниться в скрутному матеріальному становищі.

Відтак, суддя вважає необхідним розстрочити виплату із сплати штрафу на три рівні частини, починаючи із наступного місяця на строк до 3 місяців.

Керуючись ч.3 ст.172-20 , ст.283, ст.284, ст.294, ст.ст.301-304 КУпАП, Закону України «Про судовий збір», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Розстрочити виконання постанови Турківського районного суду Львівської області від 09.12.2024 в частині накладення на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, РНОКПП НОМЕР_5 , уродженець с. Великий Кучурів Сторожинецький район Чернівецька область, проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 17000,00 грн на строк до 3 місяців на щомісячні платежі в сумі не менше, ніж по 5666,67 грн.

Зобов'язати ОСОБА_1 сплачувати по 5666,67 грн щомісячно не пізніше 15 числа кожного місяця.

Штраф необхідно внести через установу банку України на розрахунковий рахунок: Отримувач: ГУК Львів/Турківська тг/21081100. Код отримувача (код ЄДРПОУ): 38008294, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Код банку (МФО) 899998; Номер рахунку: UA588999980314000542000013919; Код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Турківський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя Р.І. Ференц