Справа № 333/10382/24
Провадження № 1-кс/333/3261/24
05 грудня 2024 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні, у залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя, клопотання прокурора Пологівської окружної прокуратури ОСОБА_4 - процесуального прокурора у кримінальному провадженні, про дозвіл на затримання підозрюваного з метою приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у кримінальному провадженні №62024080100006427 від 13.09.2024, , відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Приазовське, Приазовського району, Запорізької області, громадянину України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111, ч.7 ст.111-1 КК України підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, -
В провадження слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 надійшло дане клопотання, яке обґрунтоване наступним.
Слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №62024080100006427 від 13.09.2024, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111, ч.7 ст.111-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно з наказом Головного управління Національної поліції в Запорізькій області №19 о/с від 12.01.2021 старшого сержанта поліції ОСОБА_5 призначено на посаду старшого помічника чергового чергової частини відділення поліції №2 Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області (далі помічник чергового ЧЧ ВП №2 Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», правоохоронні органи - це органи прокуратури, Національної поліції, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи охорони державного кордону, Бюро економічної безпеки України, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.
Наказом ГУНП в Запорізькій області №263 о/с від 14.04.2022, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію», старшого сержанта поліції ОСОБА_5 звільнено зі служби в поліції.
Таким чином, ОСОБА_5 до 14.04.2022 являвся службовою особою - працівником правоохоронного органу.
Згідно зі ст. 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов'язаний:
1) неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського;
2) професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва;
3) поважати і не порушувати прав і свобод людини;
4) надавати невідкладну, зокрема домедичну і медичну, допомогу особам, які постраждали внаслідок правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров'я;
5) зберігати інформацію з обмеженим доступом, яка стала йому відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків;
6) інформувати безпосереднього керівника про обставини, що унеможливлюють його подальшу службу в поліції або перебування на займаній посаді.
Поліцейський на всій території України незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу доби в разі звернення до нього будь-якої особи із заявою чи повідомленням про події, що загрожують особистій чи публічній безпеці, або в разі безпосереднього виявлення таких подій зобов'язаний вжити необхідних заходів з метою рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, і повідомити про це найближчий орган поліції.
Відповідно до ст. 64 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_5 присягнув на вірність Українському народові та зобов'язався, усвідомлюючи свою високу відповідальність, вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов'язки.
Водночас, ОСОБА_5 складеної ним присяги не дотримався та в умовах, коли Український народ героїчно протистоїть російському агресору, у порушення вимог ст. 1, 2, 17 Конституції України, ст. ст. 2, 64 Закону України «Про Національну поліцію», зрадив українській державі та всьому Українському народові, вчинивши злочин проти основ національної безпеки України за наступних обставин.
Так, 24.08.1991 Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
Положеннями статей 1 та 2 Основного Закону України - Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Відповідно до ч. 1 ст. 17, ч. 1 ст. 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов'язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.
Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. До системи адміністративно-територіального устрою України входить АР Крим, області, зокрема, Запорізька область, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.
Згідно з вимогами ст. ст. 72, 73 Конституції України, питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених Конституцією, та проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.
Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права президент російської федерації (далі - рф) володимир путін, а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф, діючи всупереч вимогам п.п. 1,2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів збройних сил рф на територію України.
Так, 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці збройних сил рф, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили часткову окупацію території України, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.
Згідно з указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, який в подальшому неодноразово було продовжено та діє по теперішній час.
Згідно з вимогами ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Після початку агресивної війни проти України з використанням підпорядкованих підрозділів і військовослужбовців збройних сил рф було тимчасово взято під контроль смт. Приазовське, Мелітопольського району та частину інших населених пунктів на території Запорізької області з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншими об'єктами, які на даний час контролюються та утримуються російськими військами, та є тимчасово окупованими територіями Запорізької області.
З метою встановлення і зміцнення окупаційної влади та недопущення контролю Української влади на тимчасово окупованих територіях населених пунктів Запорізької області, які на даний час контролюються та утримуються російськими військами, представниками рф з числа своїх громадян та місцевого населення Запорізької області були сформовані незаконні підрозділи силового блоку, які виконують функції правоохоронних органів, тим самим вчиняють діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2022 № 1364 «Про деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» установлено, що перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі - перелік), затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за формою згідно з додатком за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309 (із змінами згідно з Наказом від 21.11.2023 №318), з 24 лютого 2022 року територія Приазовської селищної територіальної громади Мелітопольського району Запорізької області є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.
У свою чергу, ОСОБА_5 , будучи громадянином України, перебуваючи на посаді помічника чергового ЧЧ ВП №2 Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області, маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань і життєвого досвіду для розуміння факту захоплення та подальшого утримання рф території смт. Приазовське, Мелітопольського району та інших населених пунктів Запорізької області, усвідомлення проведення активної підривної діяльності проти України представниками спецслужб, правоохоронних та інших органів державної влади російської федерації, бажаючи допомогти окупаційній адміністрації рф та зробити свій особистий внесок для утворення та функціонування на тимчасово окупованій території Запорізької області та, зокрема, на тимчасово окупованій території смт. Приазовське, Мелітопольського району, системи органів державної влади рф, у тому числі правоохоронної, з метою становлення і зміцнення окупаційної влади, в порушення вимог ст. 65 Конституції України, якою передбачено обов'язок громадян України щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, приблизно з кінця березня 2022 року, але не пізніше 14 квітня 2022 року (більш точного часу в ході проведення досудового розслідування встановити не виявилось за можливе), в період проведення військових дій на території Запорізької області, використовуючи теоретичні знання і практичні навики, отримані в Україні, перейшов на бік ворога, надавши добровільну згоду на співпрацю з окупаційною владою рф.
Після цього, ОСОБА_5 з власної ініціативи добровільно розпочав «службу» в підпорядкуванні окупаційної влади рф, а саме у незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території Приазовської територіальної громади, Мелітопольського району, Запорізької області, а також виконував вказівки і розпорядження окупаційної влади рф, здійснював чергування та патрулювання Приазовської територіальної громади Мелітопольського району у складі вказаного незаконно створеного правоохоронного органу на тимчасово окупованій території смт. Приазовське, Мелітопольського району, Запорізької області на службових автомобілях з написами «поліція», спонукав громадян співпрацювати на окупаційну владу, приймав участь у піднятті прапору російської федерації над адміністративною будівлею колишньої сільської ради в с. Дмитрівка Приазовської територіальної громади Мелітопольського району у тимчасово окупованій рф території держави Україна, усвідомлюючи, що в період збройного конфлікту, в умовах воєнного стану, вказані дії шкодять суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.
Таким чином, ОСОБА_5 вчинив перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, в умовах воєнного стану, тобто державну зраду.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у державній зраді, а саме у діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.
Крім того, згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Незалежність України визнано значною кількістю держав світу, у тому числі 05.12.1991 російською федерацією.
За загальновідомими фактами, в порушення норм міжнародного права, приблизно о 5 годині 00 хвилин 24 лютого 2022 року підрозділи збройних сил та інших збройних формувань рф на виконання наказів вищого військового та політичного керівництва рф щодо розв'язання агресивної війни та воєнного конфлікту проти України, із застосуванням зброї, військової техніки та артилерії, з нанесенням ракетних та авіаційно-бомбових ударів по військовій та цивільній інфраструктурі, вторглись на територію суверенної України через державні кордони в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, після чого здійснили військову окупацію частин території суверенної України, у тому числі міста Бердянська Бердянського району Запорізької області.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 64/2022 від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, який в подальшому неодноразово продовжено, який діє і на теперішній час.
Починаючи з 24.02.2022 територія Приазовської селищної територіальної громади, Мелітопольського району, Запорізької області тимчасово окупована представниками збройних формувань держави-агресора російської федерації (наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією»), що у відповідності до вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (зі змінами) є незаконним і не створює для російської федерації жодних територіальних прав.
Після остаточної військової окупації Мелітопольського району, Запорізької області, представниками збройних формувань рф узурповано всі владні повноваження на тимчасово окупованій території громади, шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, встановлення інституту військових комендатур, запровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності громади.
Продовжуючи встановлення тотального контролю та розповсюджуючи свою владу на захопленій військових шляхом території смт. Приазовське, Мелітопольського району, Запорізької області, представники збройних формувань рф, діючи за підтримки місцевих колаборантів, окупаційної адміністрації та інших лояльних до держави-агресора верств місцевого населення із числа діючих та колишніх співробітників правоохоронних органів України, у кінці березня - на початку квітня 2022 року (точна дата та час досудовим розслідуванням не встановлені) створили на тимчасово окупованій території смт. Приазовське, Мелітопольського р-ну, Запорізької області незаконний правоохоронний орган, мовою оригіналу: «Приазовское управление внутренних дел Главного управления МВД в Запорожской области», на захопленій матеріально - технічній базі ГУ НП в Запорізькій області, наділивши його всіма необхідними владними повноваженнями, необхідними для здійснення поліцейського контролю місцевого населення.
У свою чергу, громадянин України ОСОБА_5 , знаходячись на території смт. Приазовське, Мелітопольського району Запорізької області, яка з 24.02.2022 є тимчасово окупованою, будучи працівником правоохоронного органу та перебуваючи на посаді помічника чергового ЧЧ ВП №2 Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області, маючи відповідну освіту, фахові знання та досвід роботи, діючи умисно, із власних корисливих мотивів та з метою підтримання окупаційної влади, встановленої збройними формуваннями рф, на початку квітня 2022 року, але не пізніше 14 квітня 2022 року, добровільно зайняв посаду, мовою оригіналу: «инспектора сектора патрульной полиции» незаконного правоохоронного органу, мовою оригіналу: «Приазовского управления внутренних дел Главного управления МВД в Запорожской области», створеного на тимчасово окупованій території.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України - добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території.
Так, 10.09.2024 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111 КК України, ч. 7 ст. 111-1 КК України.
Складене повідомлення про підозру ОСОБА_5 та повістки про виклик останнього 17.09.2024, 18.09.2024, 19.09.2024 до Запорізької обласної прокуратури (м. Запоріжжя, вул. Олександра Матросова, 29-а) станом на 13.09.2024 були опубліковані в газеті «Урядовий кур'єр», яка є ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, вручене захиснику підозрюваного, таким чином відповідно до вимог ст.ст. 111, 135, 136, 278 КПК України було вжито заходів для вручення ОСОБА_5 повідомлення про підозру.
17, 18,19 вересня 2024 року ОСОБА_5 за викликом підозрюваний не з'явився, про причини неявки не повідомив.
13.09.2024 постановою слідчого підозрюваного ОСОБА_5 оголошено в розшук.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111, ч.7 ст.111-1 КК України підтверджується наступними зібраними під час досудового розслідування доказами.
05.09.2024 в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано матеріали кримінального провадження за №62024080100006266, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України.
10.09.2024 постановою прокурора матеріали кримінального провадження №62022080010000013 від 16.04.2022 у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 111 КК України та матеріали кримінального провадження №62024080100006266 від 05.09.2024 у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 7 ст. 111-1 КК України об'єднані в одне кримінальне провадження№62022080010000013 від 16.04.2022.
10.09.2024 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111 КК України, ч. 7 ст. 111-1 КК України.
13.09.2024 постановою прокурора матеріали у відношенні підозрюваного ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 111 ч. 7 ст. 111-1 КК України виділені з кримінального провадження №62022080010000013 від 16.04.2022 в окреме кримінальне провадження, якому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань присвоєне номер №62024080100006427 від 13.09.2024.
Підозрюваний відповідно до вручених повісток, станом на теперішній час, безпідставно не з'явився до органу досудового розслідування та про причини неявки не повідомив. Встановлено, що на даний час підозрюваний перебуває на території Мелітопольського району, Запорізької області, яка на теперішній час є тимчасово окупованою територією України, та на якій не здійснюється діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування України. Зазначені обставини свідчать про умисне ухилення підозрюваним від виконання своїх процесуальних обов'язків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, а також переховування від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності..
Наразі існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України. З метою запобігання цих ризиків, органом досудового розслідування ініційовано застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та подане відповідне клопотання.
З метою забезпечення участі підозрюваного ОСОБА_5 під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, який ухиляється від явки до органу досудового розслідування, процесуальний прокурор звернувся з клопотанням про надання дозволу на затримання підозрюваного ОСОБА_5 з метою його приводу до суду.
Процесуальний прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав дане клопотання та просив його задовольнити.
Вислухав пояснення прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшла висновку про необхідність задоволення клопотання прокурора з наступних підстав.
Відповідно до ст. 188 КПК України прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Це клопотання може бути подане одночасно з поданням клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або зміни іншого запобіжного заходу на тримання під вартою.
Прокурор додає до клопотання документи, які підтверджують зазначені у пунктах 1, 2 частини четвертої статті 189 цього Кодексу обставини.
Клопотання прокурора, погоджене з процесуальним прокурором, оформлене відповідно до вимог ст. 188 Кримінального процесуального кодексу України. До матеріалів клопотання додані копії документів, якими прокурор обґрунтовує доводи цього клопотання.
Прокурором разом із зазначеним клопотанням, подано клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні №62024080100006427 відносно ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч.7 ст.111-1 КК України.
05.09.2024 р. в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано матеріали кримінального провадження за №62024080100006266, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.7 ст.111-1 КК України.
10.09.2024 постановою прокурора матеріали кримінального провадження №62022080010000013 від 16.04.2022 у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 111 КК України та матеріали кримінального провадження №62024080100006266 від 05.09.2024 у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 7 ст. 111-1 КК України об'єднані в одне кримінальне провадження№62022080010000013 від 16.04.2022.
10.09.2024 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в межах даного кримінального провадження було складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111 КК України, ч. 7 ст. 111-1 КК України.
Складене повідомлення про підозру ОСОБА_5 та повістки про виклик останнього 17.09.2024, 18.09.2024, 19.09.2024 до Запорізької обласної прокуратури (м. Запоріжжя, вул. Олександра Матросова, 29-а) станом на 13.09.2024 були опубліковані в газеті «Урядовий кур'єр», яка є ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, вручене захиснику підозрюваного, таким чином відповідно до вимог ст.ст. 111, 135, 136, 278 КПК України було вжито заходів для вручення ОСОБА_5 повідомлення про підозру.
17, 18,19 вересня 2024 року ОСОБА_5 за викликом підозрюваний не з'явився, про причини неявки не повідомив.
13.09.2024 постановою прокурора матеріали у відношенні підозрюваного ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 111 ч. 7 ст. 111-1 КК України виділені з кримінального провадження №62022080010000013 від 16.04.2022 в окреме кримінальне провадження, якому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань присвоєне номер №62024080100006427 від 13.09.2024..
13.09.2024 постановою слідчого підозрюваного ОСОБА_5 оголошено в розшук
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, на думку слідчого судді, підтверджується матеріалами кримінального провадження, наданими у судовому засіданні прокурором.
Наразі органом досудового розслідування не вдалось встановити фактичне місце перебування підозрюваного ОСОБА_5 . Тяжкість можливого покарання за інкриміновані злочини, факт неприбуття підозрюваного до органу досудового розслідування, неповідомлення слідчого про своє місцезнаходження, дають підстави для висновку, що з боку підозрюваного існують ризики, передбачені ст.177 КПК України, а саме - переховуватися від органів досудового розслідування і суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, здійснювати незаконний вплив на свідків.
Приймаючи до уваги неможливість затримання підозрюваного ОСОБА_5 , в порядку ст.208 КПК України, необхідність розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу ОСОБА_5 лише за його участю, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання прокурора.
Керуючись ст.ст. 177, 188, 189, 190 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати слідчим Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №62024080100006427, або уповноваженій на те особі, за дорученням слідчого, дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 111 ч. 7 ст. 111-1 КК України, з метою приводу останнього для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в межах цього кримінального провадження.
Ухвала діє до 05.06.2025 року (включно).
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя
Комунарського районного
суду м. Запоріжжя: ОСОБА_1