Справа № 126/2495/24
Провадження № 3/126/1318/2024
"19" грудня 2024 р. м. Бершадь
Суддя Бершадського районного суду
Вінницької області
Губко В. І.
розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з ВП №1Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 184 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 624217 від 28.09.2024, 28.09.2024 о 12 год. 30 хв. в с. Флорино по вул. Комарова ОСОБА_1 неналежним чином виконувала батьківські обов'язки щодо забезпечення необхідних умов проживання дітей: ОСОБА_2 , 2015 р.н., ОСОБА_3 , 2020 р.н., ОСОБА_4 , 2022 р.н. та ОСОБА_5 , 2022 р.н., а саме в будинку не завершено ремонтні роботи, діти сплять всі на двох ліжках.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину свою не визнала, пояснила, що ремонтні роботи в будинку завершені, для дітей створені всі необхідні умови проживання.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд дійшов наступного висновку.
Згідно зі ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи зібрані необхідні додаткові матеріали, які мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення.
Диспозиція ч. 1ст. 184 КУпАП передбачає відповідальність за ухилення від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Частиною 2 ст. 184 КУпАП визначено відповідальність за ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Однак доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП суду не надано, оскільки в матеріалах адміністративної справи відсутні достовірні відомості про судове рішення, яке набрало законної сили, згідно якого її визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП. Сам по собі факт складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст.184 КУпАП не є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ознакою повторності.
Враховуючи наведене, суд вважає, що факт повторності того, що ОСОБА_1 ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків щодо забезпечення необхідних умов проживання своєї доньки, не знайшов свого підтвердження, а отже подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 КУпАП відсутні.
Крім того, в матеріалах справи відсутні будь-які інші докази щодо неналежного виконання ОСОБА_1 своїх батьківських обов'язків щодо забезпечення необхідних умов проживання дітей.
Суд не наділений повноваженнями самостійно змінювати кваліфікацію, оскільки таке не передбачено Законом.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини пом'якшуючі або обтяжуючі відповідальність, чи заподіяна шкода, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи наведене, вважаю, що по справі немає належних доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2ст.184 КУпАП, а тому провадження по справі підлягає до закриття у відповідності до п.1ст.247 КУпАПу зв'язку з відсутністю в її діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 247п. 1, 284, 184 КУпАП, суд,-
Закрити провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у зв'язку з відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Бершадський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В. І. Губко