Справа № 444/4907/24
Провадження № 3/444/2331/2024
18 грудня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Жовква матеріали адміністративної справи, які надійшли від відділу поліції № 2 Львівського районного управління поліції № 1 ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 виданий 18.01.2024 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , 27.10.2024 року близько 03 год. 00 хв., повторно протягом року, за адресою:АДРЕСА_1 , на момент перевірки працівниками поліції був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила та обмеження адміністративного нагляду, а саме п. 1 обмежень зазначених в ухвалі Жовківського районного суду Львівської області від 21.05.2024 року, а саме порушення заборони виходу з дому в період з 22.00 год. по 06.00 год. ранку, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано судді Зеліско Р.Й.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився та не був доставлений працівником поліції.
Зважаючи на неявку ОСОБА_1 в судове засідання, судом було постановлено доставити останнього в судове засідання, яке призначене на 18.12.2024 року приводом.
18.12.2024 року на адресу суду надійшов рапорт працівника поліції з якого видно, що привід ОСОБА_1 унеможливилось виконати, оскільки такий відсутній за місцем проживанн, оскільки перебуває на службі ЗСУ.
Суд враховує, що на виклик суду ОСОБА_1 не з'явився, його привід в судове засідання виконати унеможливилось, в той же час суд обмежений трьохмісячним строком для накладення адміністративного стягнення.
Так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд приходить до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 .
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується зібраними доказами, а саме:
1) протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 229875 від 25.11.2024 року;
2) рапортами працівників поліції;
3) письмовими поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_1 в яких він зокрема свою вину у вчиненому визнав;
4) копією ухвали Жовківського районного суду Львівської області від 21.05.2024 року,
а також іншими матеріалами адміністративної справи.
Ч. ч. 1, 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції -
тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -
тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він повторно протягом року, порушив правила адміністративного нагляду будучи особою, щодо якої встановлено такий нагляд, а тому його дії підлягають кваліфікації за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 є визнання ним вини у вчиненому.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, а також характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу ОСОБА_1 , який не працює.
З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин, місця, способу вчинення правопорушення, так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, приходжу до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу в межах санкції статтей за якими він притягається до адміністративної відповідальності, що буде достатнім та необхідним для його виправлення та запобіганню вчиненню ним в подальшому адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір» від 08.07.2011 року (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн., а тому дана сума судового збору підлягає стягненню з правопорушника.
Керуючись статтями 24-1, 27, 40-1, ч. 2 ст. 187, статтями 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у вигляді шрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесять) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 виданий 18.01.2024 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з дня її винесення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя: Зеліско Р. Й.