Постанова від 16.12.2024 по справі 461/9663/24

Справа №461/9663/24

Провадження №3/461/3540/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2024 року м. Львів.

Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно, -

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

за ч.2 ст.187 КУпАП ,-

ВСТАНОВИВ:

До Галицького районного суду м. Львова скеровано справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП.

21.10.2024 року у встановлений час з 10:00 год. по 11:00 год. ОСОБА_1 не прибув на відмітку до ВП Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Мартовича, 2, та не повідомив про причини неявки, чим порушив постанову Галицького районного суду м. Львова від 18.07.2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

Дані дії ОСОБА_1 органом поліції кваліфіковано за ч.2 ст. 187 КУпАП як порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Окрім цього, 28.10.2024 року у встановлений час з 10:00 год. по 11:00 год. ОСОБА_1 не прибув на відмітку до ВП Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Мартовича, 2, та не повідомив про причини неявки, чим порушив постанову Галицького районного суду м. Львова від 18.07.2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

Дані дії ОСОБА_1 органом поліції кваліфіковано за ч.2 ст. 187 КУпАП як порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Також, 04.11.2024 року у встановлений час з 10:00 год. по 11:00 год. ОСОБА_1 не прибув на відмітку до ВП Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Мартовича, 2, та не повідомив про причини неявки, чим порушив постанову Галицького районного суду м. Львова від 18.07.2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

Дані дії ОСОБА_1 органом поліції кваліфіковано за ч.2 ст. 187 КУпАП як порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Окрім цього, 18.11.2024 року у встановлений час з 10:00 год. по 11:00 год. ОСОБА_1 не прибув на відмітку до ВП Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Мартовича, 2, та не повідомив про причини неявки, чим порушив постанову Галицького районного суду м. Львова від 18.07.2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

Дані дії ОСОБА_1 органом поліції кваліфіковано за ч.2 ст. 187 КУпАП як порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив.

З огляду на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, була обізнана про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, не вживала заходів для явки до суду, її поведінка свідчить про свідоме затягування розгляду справи з метою закінчення строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого статтею 38 КУпАП.

Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Крім того, враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).

Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи те, що адміністративне правопорушення вчинено однією особою, суд об'єднує матеріали справи про адміністративні правопорушення в одне провадження, оскільки їхній спільний розгляд сприяє повному, всебічному та об'єктивному дослідженню обставин справи.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбачений ч.2 ст.187 КУпАП.

Постановою судді Галицького районного суду міста Львова від 18.07.2024 року встановлено щодо ОСОБА_1 адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік з обмеженнями та зобов'язаннями.

Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №229973 від 25.11.2024 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №229974 від 25.11.2024 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №229971 від 25.11.2024 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №229972 від 25.11.2024 року, постановою Галицького районного суду м. Львова від 21.10.2024 року, постановою Галицького районного суду м. Львова від 18.07.2024 та іншими матеріалами справи, які знаходяться в об'єктивному взаємозв'язку між собою.

Перевіривши матеріали справи, вважаю, що в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, наявний склад адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.187 КУпАП.

Згідно з ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи /об'єднані в одне провадження/ про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, судом не встановлено.

Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, його наслідки, особу правопорушника, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу.

Відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 01.01.2024 року складає 605,60 грн.

Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Справам про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП (справа №461/9663/24, провадження №3/461/3540/24), за ч.2 ст. 187КУпАП (справа №461/9663/24, провадження №3/461/3541/24), за ч.2 ст. 187КУпАП (справа №461/9663/24, провадження №3/461/3542/24) та за ч.2 ст. 187КУпАП справа №461/9663/24, провадження №3/461/3543/24), об'єднаним в одне провадження, присвоїти спільний номер 461/9663/24 (провадження №3/461/3540/24).

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП та накласти стягнення - десять неоподатковуваних мінімуми доходів громадян - 170,00 грн. штрафу в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ДСА України - 605,60 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти діб з дня винесення постанови.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред'являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф правопорушником повинен бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Суддя О.Р. Юрків.