Єдиний унікальний номер 725/10333/24
Номер провадження 3/725/3168/24
17.12.2024 року м. Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Войтун О.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції у Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 за ч. 2 ст. 182 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №982833, 20.10.2024 року о 00 год. 20 хв. по вул.. Вокзальній, 62-А у м. Чернівці, гр.. ОСОБА_1 , перебував в громадському місці під час комендантської години та порушив режим тиші після 22 год. 00 хв., відповідно до ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 182 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув.
Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що справі слід повернути на доопрацювання, виходячи з наступного.
Згідно ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 182 КУпАП порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.
Аналізуючи зміст наведеної статті, слід дійти висновку, що відповідальність виникає у разі перевищення рівнів шуму, встановлених санітарними нормами. Державні санітарні норми допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови визначено наказом Міністерства охорони здоров'я України №463 від 22 лютого 2019 року.
Вказаними санітарними нормами встановлено допустимі рівні шуму в залежності від призначення приміщень і території з урахуванням часу доби, рівня звуку (дБА), критеріїв шуму NC.
При цьому матеріли справи не містять жодного доказу та викладу обставин яким саме чином ОСОБА_1 порушував режим тиші.
Враховуючи викладене справу слід повернути на доопрацювання.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 256, 268, 278, 283-285 КУпАП, -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути начальнику Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. Б. Войтун