вул. М. Грушевського, 2 а, селище Лугини, Коростенський район, Житомирська область, 11301,
тел. (04161)9-14-72, e-mail: inbox@lg.zt.court.gov.ua, web: http://lg.zt.court.gov.ua, код ЄДРПОУ 02896124
Справа № 279/6625/21
Провадження по справі № 2/281/28/24
про призначення судово - почеркознавчої експертизи
(вступна та резолютивна частини)
17 грудня 2024 року селище Лугини
Лугинський районний суд Житомирської області
в складі:
головуючого - судді Свинченко Г.Д.,
з участю:
секретаря судових засідань - Островської І.В.,
представника позивача- адвоката Дубенчука М.В. (в режимі відеоконференціїї з приміщення Коростенського міськрайонного суду Житомирської області),
відповідача - ОСОБА_1 ,
представника відповідача - адвоката Томашевського О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відповідачки ОСОБА_1 про призначення судової почеркознавчої експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про стягнення боргу за договором позики,-
Оскільки на виготовлення повного тексту ухвали може бути витрачено значний час, суд вважає за необхідне проголосити її вступну і резолютивну частини.
Керуючись ст. ст.103,104,107-109,197,211,222,225,252,258-261,353 ЦПК України, суд -
Клопотання відповідачки ОСОБА_1 про призначення судової почеркознавчої експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про стягнення боргу за договором позики - задовольнити.
Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про стягнення боргу за договором позики судово - почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
- Чи виконано рукописний текст та підпис у розписці від 30.03.2015 року та у розписці від 03.04.2018 року ОСОБА_1 ?
Проведення експертизи доручити експертам Житомирського науково - дослідного експертного центру МВС України (10008, м. Житомир, вул. Старий Бульвар, 18).
Роз'яснити експерту його права і обов'язки, передбачені частиною шостою статті 72 ЦПК України, зокрема:
1) ознайомлюватися з матеріалами справи;
2) заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом;
3) викладати у висновку експертизи виявлені в ході її проведення факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання;
4) бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосуються предмета і об'єктів дослідження;
5) для цілей проведення експертизи заявляти клопотання про опитування учасників справи та свідків;
6) користуватися іншими правами, що надані Законом України «Про судову експертизу».
В розпорядження експерта надати:
Експерту надати копію ухвали суду про призначення почеркознавчої експертизи; цивільну справу № № 279/6625/21 (провадження № 2/281/28/24), експериментальні зразки почерку та підпису ОСОБА_1 .
Зобов'язати позивача ОСОБА_2 надати оригінали розписок від 30.03.2015 року та від 03.04.2018 року.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України.
Витрати за проведення експертизи покласти на відповідачку ОСОБА_1 .
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Роз'яснити сторонам наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені статтею 109 ЦПК України, а саме, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня виготовлення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали буде виготовлений протягом п'яти днів з дня проголошення вступної та резолютивної частини.
Суддя Галина СВИНЧЕНКО