Рішення від 18.12.2024 по справі 501/1541/24

Дата документу 18.12.2024

Справа № 501/1541/24

2/501/1038/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

заочне

18 грудня 2024 року м. Чорноморськ

Іллічівський міський суд Одеської області у складі:

головуючого - судді Смирнова В.В.,

за участю секретаря судових засідань - Кочкіної О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду Іллічівського міського суду Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Вимоги позивача:

- розірвати шлюб, зареєстрований 28.12.2004 року Чорноморським відділом державної реєстрації актів цивільного стану в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), під актовим записом №533, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ;

Стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати.

Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

Позовні вимоги позивач мотивує тим, що в неї подружні відносини з відповідачем не склалися, збереження сім'ї суперечить її інтересам, а тому просить задовольнити позов.

Заяви, клопотання.

Позивач надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності (а.с.28, 32, 38).

Відповідач до судового засідання не прибув, надав заяву в якій вказав, що позовні вимоги визнає та просив розглянути справу за його відсутності.

Процесуальні дії у справі.

18.03.2024 року постановлена ухвала про відкриття провадження у справі (а.с.11).

22.05.2024 р. постановлена ухвала про надання сторонам строку на примирення, провадження у справі зупинено (а.с.16).

02.12.2024р. постановлена ухвала про поновлення провадження у справі (а.с.19).

18.12.2024р. постановлена ухвала про заочний розгляд справи.

На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

28.12.2004 року Чорноморським відділом державної реєстрації актів цивільного стану в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), під актовим записом №533, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований шлюб (а.с.4).

Із змісту позовної заяви вбачається, що відповідач та позивач не підтримують шлюбних відносин та вони не ведуть спільного господарства.

Відповідно до положень ч.1 ст.110, ч.2 ст.112 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя та суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.

Враховуючи, що сімейні відносини між позивачем та відповідачем фактично припинені, та позивач звернувся з позовною заявою, висловивши свою незгоду з перебуванням у шлюбі, суд дійшов висновку, що збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, а тому позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.

Згідно ч. 2ст. 114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Згідно з ч. 3ст. 115 Сімейного кодексу України - документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Позивачка також просить суд стягнути з відповідача на свою користь судові витрати які складаються з оплати судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Ч.1 ст.133 ЦПК України передбачає, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Позивачкою сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 грн., що підтверджується квитанцією про сплату (а.с.1).

Ч.1 ст.141 ЦПК України передбачає, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи, що позов підлягає задоволенню то з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст. 264- 265, 280-289 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Задовольнити позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Шлюб, зареєстрований 28.12.2004 року Чорноморським відділом державної реєстрації актів цивільного стану в Одеському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), під актовим записом №533, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.

Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) сплачений позивачем судовий збір в розмірі 1211,20 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя В.В.Смирнов

Попередній документ
123876721
Наступний документ
123876723
Інформація про рішення:
№ рішення: 123876722
№ справи: 501/1541/24
Дата рішення: 18.12.2024
Дата публікації: 20.12.2024
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Чорноморський міський суд Одеської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (19.01.2025)
Дата надходження: 12.04.2024
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
22.05.2024 09:30 Іллічівський міський суд Одеської області
18.12.2024 11:15 Іллічівський міський суд Одеської області