18 грудня 2024 рокуСправа №160/28454/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бухтіярової М.М.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії, -
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (далі - відповідач-1), Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - відповідач-2), в якій позивач просить:
-визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 11.10.2024 №137902/01-16 щодо відмови ОСОБА_1 в призначені та виплаті пенсії за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2021-2023 роки, з якої сплачені страхові внески, що передували року звернення за призначенням пенсії, починаючи з 03.10.2024;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити призначення та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058- IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2021-2023 роки, з якої сплачені страхові внески, що передували року звернення за призначенням пенсії, починаючи з 03.10.2024.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що він перебуває на обліку в Головному управлінню Пенсійного фонду України у Київській області та отримує пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку, передбаченого статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-ХІІ. Досягнувши 60-річного віку, звернувся через портал електронних послуг до відповідача-1 із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону №1058-ІV із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2021-2023 роки. За принципом екстериторіальності заяву розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та прийнято рішення від 10.10.2024 №932440196247 про відмову в призначені пенсії за віком, оскільки пенсія за віком вже була призначена позивачу. Позивач не погоджується з таким рішенням відповідача-2, вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки пенсія йому первинно призначена за віком на пільгових умовах відповідно до Закону №796-ХІІ, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, аніж відповідно до Закону № 1058-IV, тобто в даному випадку має місце призначення пенсії за іншим Законом, а не переведення з одного виду на інший вид пенсії в межах одного Закону. З огляду на викладене, пенсія за віком відповідно до Закону №1058-ІV має бути обрахована, виходячи з показника середньої заробітної плати по Україні за три останні роки, тобто за 2021-2023 роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, тому просить задовольнити позов у повному обсязі.
Ухвалою суду прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження в адміністративній справі №160/28454/24, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні), а також встановлено відповідачам строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання цієї ухвали.
Цією ж ухвалою суду було витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області засвідчену належним чином копію пенсійної справи ОСОБА_1 .
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач-2 зазначає непогодження з доводами позивача та просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. В обґрунтування своєї позиції зазначає наступне. 03.10.2024 позивач звернувся на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з заявою щодо перерахунку пенсії «перехід з виду на вид» відповідно до Закону України №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 11.10.2024 №137902/01-16 позивачу відмовлено у перерахунку пенсії. ОСОБА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні у Київській області та отримує пенсію за віком з 21.04.2012 року, призначену згідно пункту 1 статті 55 Закону України №796-12 (робота під час ліквідації аварії на ЧАЕС за списком №1). Оскільки позивач на час призначення пенсії (2012 рік) досяг віку та мав достатній пільговий стаж йому була призначена пенсія за віком на пільгових умовах до досягнення пенсійного віку встановленого статті 26 Закону № 1058-ІV.Норми Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на підставі якого позивачу була призначена пенсія, не передбачають окремого виду пенсії, як-то пільгова пенсія, отже пенсія за віком на пільгових умовах - це один і той самий вид пенсії, з різницею в призначенні пенсії в залежності від досягнення певного віку. З огляду на те, що ОСОБА_1 в 2012 році скористався правом на призначення пенсії за віком (на пільгових умовах) за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до досягнення пенсійного віку передбаченого статтею 26 Закону № 1058-ІV, відсутні підстави для повторного призначення йому пенсії за віком за тим же законом.
Відповідач-1 своїм правом подати відзив на позов не скористався, а також будь-які заяви, клопотання, повідомлення, в яких би виклав своє бажання надати до суду їх в більш пізній термін не надав.
За приписами частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до частини п'ятої та восьмої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.
Згідно з частиною п'ятою статті 250 КАС України датою ухвалення судового рішення у порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, суд доходить висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , документований паспортом громадянина України НОМЕР_1 , виданого 23.01.2002 Києво-Святошинським РВ ГУ МВС України в Київській області, має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (2 категорія), що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 від 13.06.2001; перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України у Київській області.
З 21.04.2012 позивачу призначено пенсію за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно із протоколом №48204 від 19.04.2012, пенсія позивачу призначена з 21.04.2012, загальний страховий стаж на дату призначення - 31 рік 09 місяців 09 днів, вид пенсії: пенсія за віком.
Відповідно до протоколу перерахунку пенсії від 16.10.2024 пенсія позивача перерахована у зв'язку з уточненням даних в ЕПС, 01.10.2024, страховий стаж позивача склав 37 років09 місяців 22 дні.
03.10.2024 позивач через електронний портал ПФУ звернувся до територіальних органів Пенсійного фонду України із заявою про перехід на інший вид пенсії.
За принципом екстериторіальності органом розгляд заяви визначено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
За результатом розгляду заяви позивача рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 10.10.2024 №932440196247 було відмовлено ОСОБА_1 в перерахунку пенсії.
Означене рішення відповідача-2 обґрунтоване наступним.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні у Київській області та отримує пенсію за віком з 21.04.2012 року, призначену згідно п.1 ст.55 Закону України№796-ХІІ (робота під час ліквідації аварії на ЧАЕС за списком №1). Згідно з ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі. Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено призначення трьох видів пенсій: за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника. Враховуючи вищезазначене прийнято рішення відмовити ОСОБА_1 в проведенні перерахунку «перехід з виду на вид».
18.10.2024 Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області листом «Про надання інформації по гр. ОСОБА_1 » на адвокатський запит представника позивача - адвоката Хомича І.О., повідомило, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні та одержує пенсію за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами) зі зниженням пенсійного віку, передбаченого ст. 55 Закону України від 20.02.1991 №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пенсію за віком призначено з 21.04.2012 за шифром 150, що відповідає кодуванню ст.55 Закону №796-XII (копія протоколу про призначення пенсії додається). Шифр пенсії з 150 на 101 змінено автоматично після досягнення заявником пенсійного віку, визначеного ст.26 Закону №1058-IV - 60 років (з 21.04.2022) без проведення окремого перерахунку. Із заявою про переведення на інший вид пенсії ОСОБА_1 не звертався та інший вид пенсії не призначався.
Не погодившись з рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 10.10.2024 №932440196247, позивач звернувся до суду із цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями статті 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду визначені Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV в редакції на час спірних відносин).
Частиною першою статті 4 Закону України 1058-IV визначено, що законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.
Частиною першою статті 9 Закону № 1058-IV встановлено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Отже, відповідно до Закону № 1058-IV призначається, зокрема, пенсія за віком.
Відповідно до статті 10 Закону України №1058-ІV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.
Умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, визначені статтею 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі - Закон № 796-XII).
Так, відповідно до абзацу першого частини першої статті 55 Закону №796-ХІІ (в редакції на час призначення пенсії позивачу) особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій.
Частиною третьою статті 55 Закону України №796-ХІІ передбачено, що призначення та виплата пенсій названим у цій статті категоріям провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і цього Закону.
При цьому, згідно з абзацом першим частини першої статті 57 Закону №796-ХІІ також визначено, що обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
За приписами частини другої статті 40 Закону №1058-ІV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
Відповідно до частини другої статті 45 Закону №1058-ІV пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону.
Згідно з частиною третьою статті 45 Закону №1058-IV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати і набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення пенсії (попереднього перерахунку пенсії без урахування перерахунку, передбаченого абзацом п'ятим частини четвертої статті 42 цього Закону) незалежно від перерв у роботі, під час переведення вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена (визначений) частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.
Аналіз наведених норм права свідчить про те, що частиною третьою статті 45 Закону №1058-ІV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом №1058-IV (пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв'язку з втратою годувальника), на інший. При цьому, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення вперше пенсії саме згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
До того ж Законом №1058-IV пенсіонерам з метою збільшення розміру пенсій передбачено проведення індексації. Для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
В ході судового розгляду встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач є особою, що має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (2 категорія) та йому призначено пенсію за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону №796-ХІІ з 21.04.2012.
За змістом статей 55, 57 Закону №796-ХІІ особи, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, мають пільгу, яка виражається у зниженні пенсійного віку, при цьому вид пенсії, що їм призначається, - це пенсія за віком, яка згідно з наведеними положеннями законодавства призначається, нараховується та виплачується відповідно до положень Закону №1058-ІV.
Отже, пенсія позивачу призначена відповідно до положень Закону №1058-ІV із зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону №796-ХІІ.
Суд звертає увагу, що Верховний Суд у постанові від 30.11.2023 у справі №580/3792/23 сформулював такі правові висновки: 1) статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для відповідних категорій осіб передбачено не окремий вид пенсійного забезпечення, а пільгові умови надання пенсій за віком, які полягають у зменшенні пенсійного віку; 2) пенсія за віком, призначена з урахуванням положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», призначається, перераховується та виплачується у відповідності з положеннями Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Аналогічні висновки викладені Верховним Судом у постанові від 18.06.2024 у справі №280/4122/23, які враховуються судом у відповідно до частини п'ятої статті 242 КАС України.
Крім того, з наявних у справі доказів вбачається, що пенсія позивача перераховувалась у зв'язку із зміною страхового стажу.
Доказів призначення та отримання позивачем іншого виду пенсії, аніж пенсії за віком відповідно до положень Закону №1058-ІV із зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону №796-ХІІ, матеріали справи не містять.
За таких обставин, суд погоджується з відповідачем-2, такий вид пенсії не може бути призначений повторно.
Посилання представника позивача на застосування у розрахунках пенсії окремого шифру для різних видів пенсії (150 - для пільгової пенсії за віком та 101 - пенсії за віком на загальних умовах) не впливають на вказаний висновок, оскільки ці значення не можна розцінювати як підстави для призначення пенсії. Вирішальною ознакою закону, за якою призначається пенсія, є наявність у ньому норми, яка встановлює її розмір, оскільки саме така норма визначає заробітну плату, що враховується при призначенні пенсії.
При цьому, наявні у цій справі докази свідчать, що розмір пенсії позивача визначений саме на підставі норм Закону №1058-IV, тому незалежно від пільгових умов її призначення вона вважається пенсією за віком за Законом №1058-IV.
Суд звертає увагу на те, що вказані представником позивача в позовній заяві постанови Верховного Суду не є релевантними до обставин цієї справи (касаційним судом зроблено висновки щодо застосування норм права в правовідносинах, які є відмінними від тих, що є предметом розгляду в цій адміністративній справі).
З огляду на викладене, з урахуванням наведених законодавчих норм, висновків Верховного Суду та встановлених обставин, суд дійшов висновку, що відмовляючи у перерахунку пенсії позивача із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2021-2023 роки, відповідач-2 діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, тому рішення від 10.10.2024 №932440196247 є правомірним, що, в свою чергу, свідчить про відсутність підстав для його скасування.
Суд акцентує увагу на тому, що відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Відповідно до статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
За приписами статті 74 КАС України суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно із положеннями статті 75 КАС України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому, в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно з статтею 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, довести правомірність своїх дій чи бездіяльності відповідно до принципу офіційності в адміністративному судочинстві зобов'язаний суб'єкт владних повноважень. Разом з тим, згідно з принципом змагальності позивач має спростувати доводи суб'єкта владних повноважень, якщо заперечує їх обґрунтованість.
Натомість в даному випадку позивачем не підтверджено належними доказами обставин, якими обґрунтовують заявлені вимоги. Порушень з боку відповідачів у спірних правовідносинах судом не встановлено.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частиною першою статті 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин у справі, відповідно до якого розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи викладене, на підставі оцінки поданих доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи та системного аналізу положень законодавства України, суд вважає, що позовна заява необґрунтована та задоволенню не підлягає.
Відповідно до статті 139 КАС України, у разі відмови в задоволенні позову судові витрати не присуджуються на користь сторони за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.
Керуючись ст.ст.9, 72-90, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (код ЄДРПОУ 22933548, місцезнаходження: 08500, Київська область, м. Фастів, вул. Саєнка Андрія, буд.10), Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, місцезнаходження: 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26)про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду оскаржується шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду.
Суддя М.М. Бухтіярова