Справа № 758/12639/24
3/758/5225/24
12 грудня 2024 року місто Київ
Суддя Подільського районного суду м. Києва Ларіонова Н.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, має на утриманні малолітню дитину 2021 року народження, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
14 вересня 2024 року о 00 год. 33 хв., ОСОБА_1 керувала автомобілем «Chery Kimo», д.н.з. НОМЕР_2 , за адресою: просп. В. Порика, 17, що у Подільському районі м. Києва, з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, поведінка, що не відповідає обстановці). Водій відмовилася від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в установленому законом порядку на місці та у спеціалізованому закладі охорони здоров'я. Своїми діями ОСОБА_1 порушила п.2.5 ПДР України.
На підставі ч. 1 ст. 276 КУпАП справа розглянута за місцем вчинення правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, щиро каялась. Просила розстрочити виплату штрафу строком на 10 місяців, у зв'язку з тим, що вона не має можливості працювати, оскільки перебуває в декретній відпустці по догляду за дитиною. На підтвердження своїх слів надала копію свідоцтва про народження ОСОБА_2 із застосунку «Дія».
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Крім визнання правопорушником своєї вини, її винність у вчиненні вищевказаного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, підтверджується такими доказами: протоколом про адміністративне правопорушення ЕПР 1 № 128929 від 14.09.2024, рапортом від 14.09.2024, направленням на огляд водія від 14.09.2024, витягом з Армор та DVD-диском з відеозаписом.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Як убачається з протоколу та наданих документів ОСОБА_1 відмовилася від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку.
Як убачається з відеозапису, долученого до адміністративного матеріалу, ОСОБА_1 на камеру патрульних поліцейських відмовилася на вимогу посадової особи УПП м. Києва пройти у встановленому законом порядку огляд на стан алкогольного сп'яніння.
Посилання на вищевказаний диск з відеозаписом міститься в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 128929 від 14.09.2024.
У направленні на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вказано, що у результаті огляду, проведеного поліцейським, виявлено ознаки сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, поведінка, що не відповідає обстановці та спрямовано водія до КМНКЛ «Соціотерапія».
Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями, які виразились у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
В якості обставини, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, суд, згідно з п. 1 ч. 1 ст.34 КУпАП, враховує щире каяття правопорушника.
Відповідно до ст.33 КУпАП, з урахуванням обставин скоєння правопорушення та його наслідків, беручи до уваги, що ОСОБА_1 вчинила найбільш грубе та небезпечне порушення вимог ПДР, діяла при цьому умисно, до правопорушника необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст.130 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Суд вважає, що саме таке обране їй стягнення, відповідно до ст. 23 КУпАП, буде мірою відповідальності та застосовано з метою виховання порушника в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, та запобігати вчиненню нових.
З огляду на те, що на утриманні у ОСОБА_1 є малолітня дитина 2021 року народження, а також розмір штрафу, який призначений як адміністративне стягнення, суд приходить до висновку, що сплата штрафу в розмірі 17 000 грн. одним платежем становитиме для правопорушника надмірний тягар, а тому заява ОСОБА_1 про розстрочку виконання постанови суду в частині сплати штрафу підлягає задоволенню, із розстрочкою виплати певними частинами строком на 10 місяців.
Згідно ст. 303 КУпАП у разі відстрочки виконання постанови відповідно до КУпАП перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що на час винесення судом рішення становить 605,60 грн., в зв'язку з чим, відповідно до вимог ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у вказаному розмірі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.40-1, 130, 221, 283, 284, 285, 287-289, 291 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605,60 грн. (шістсот п'ять грн. 60 коп.).
Розстрочити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виплату суми штрафу у розмірі 17 000 гривень строком на десять місяців, з виплатою штрафу по 1 700 (одній тисячі сімсот) гривень щомісячно, починаючи з 12 грудня 2024 року.
Зобов'язати ОСОБА_1 сплачувати по 1 700 (одній тисячі сімсот) гривень щомісячно, не пізніше 30 числа кожного місяця.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Згідно з ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.
Суддя: Н.М. Ларіонова