Справа № 953/11319/24
Провадження № 3/953/3263/24
18 грудня 2024 року м. Харків
Суддя Київського районного суду м. Харкова Дяченко О.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Харківської області стосовно,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП,
10.12.2024 до Київського районного суду м. Харкова від Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Харківської області надійшов адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Згідно із змістом протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 167645 від 06.11.2024, 06.11.2024 о 17:27 год, в м. Харків, вул. Миколаївська,10 водій керував транспортним засобом будучи позбавленим права керування. Правопорушення вчинене повторно впродовж року.
Крім протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 167645 доданий рапорт інспектора взводу №2 роти №1 батальйону № 2 УПП в Харківській області Департаменту патрульної поліції старшого лейтенанта поліції Павленка П., в якому зазначено, що 06.11.2024 під час складання протоколу серії ЕПР1 № 167645 стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , через системний збій програми на службовому планшеті було автоматично продубльовано та складено протокол серії ЕПР1 № 167645 за одне й те саме правопорушення на одну людину, тобто без фізичного втручання інспектора. У зв'язку із чим просить не розглядати справу за протоколом серії ЕПР1 № 167645 та вважати не дійсним.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалів, виходячи із наступних обставин.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Особливості розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279--1-279 -8 цього Кодексу.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу, визначено ст. 251 КУпАП.
КУпАП не передбачає визнання протоколу не дійсним, тому суд вважає за необхідне повернути матеріали до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Харківської області, які надійшли супровідним листом від 12.11.2024 №9179/1с/41/14/04а-2024
На підставі викладеного, керуючись ст. 256, 278 КУпАП, суд, -
Повернути до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Харківської області матеріали, які надійшли супровідним листом від 12.11.2024 №9179/1с/41/14/04а-2024.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Дяченко