Справа № 686/32951/24
Провадження № 3/686/10396/24
18 грудня 2024 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Навроцький В.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючої -
за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з УПП в Хмельницькій області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ЕПР 1 № 187443 від 03.12.2024 року: «03 грудня 2024 року о 01 год. 30 хв. ОСОБА_1 в с-щі Війтівці автомобільної дороги М-30 «Стрий-Ізварине» 215 км. керував транспортним засобом «DAF XF 105.460», д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом «Shmitz SKO24» д.н.з. НОМЕР_2 будучи позбавленим права керування транспортними засобами (постанова Білоцерківського р-н. суду від 10.05.2024 року), повторно протягом року, чим порушив вимоги п. 2.1 (а) Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.».
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 221 КУпАП, судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.
За загальним правилом, передбаченим ч. 1 ст. 276 КУпАП, справи про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, проте ч. 2 ст. 276 КУпАП передбачено альтернативний варіант розгляду справпро адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і ст. 139 (коли правопорушення вчинено водієм), згідно з яким такі справи можуть розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Таким чином дана справа про адміністративне правопорушення підвідомча для розгляду в суді, однак, як вбачається з матеріалів справи, місцем вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення є с-ще Війтівці Хмельницького (колишнього Волочиського) району Хмельницької області, тобто ця справа про адміністративне правопорушення не підсудна Хмельницькому міськрайонному суду Хмельницької області.
Згідно із ч. 1 ст. 8 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» закріплено право на повноважний суд, за змістом якого ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
Порушення правил підсудності є істотним порушенням процесуального законодавства та підставою для скасування судового рішення.
Як передбачено п. 3-1 розділу ХІІ ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року № 2102-IX.
Крім того, як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 є жителем АДРЕСА_1 , що знаходиться поза межами підсудності Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області.
Також в матеріалах справи відсутні відомості про облік транспортного засобу, яким керував ОСОБА_1 для висновку про підсудність справи Хмельницькому міськрайонному суді Хмельницької області.
Отже, при доопрацюванні необхідно усунути допущені недоліки, а саме скерувати матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП до суду в межах територіальної юрисдикції якого було вчинено правопорушення (Волочиський районний суд Хмельницької області) чи до суду в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється облік транспортного засобу або за місцем проживання порушника.
З урахуванням вищезазначеного, приходжу до висновку, що наведені вище порушення закону є істотними і не можуть бути усунуті в суді, тому матеріали даної справи підлягають поверненню до УПП в Хмельницькій області для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 276, 283, 291, 294 КУпАП,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП повернути для доопрацювання до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду В.А. Навроцький