Справа № 504/4062/24
Номер провадження 3/504/2366/24
16.12.2024с-ще Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Сафарова А.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мемрик Красноармійського району Донецької області, громадянина України, військовослужбовця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ст. 130 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Комінтернівського районного суду Одеської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 123276 від 12.09.2024, складеного т.в.о. інспектора СРПП ВП №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області Стояновим О.М. вбачається, що 12.09.2024 о 18:40 год. за адресою: с. Визирка, вул. Новозаградіївська, 75 Одеського району Одеської області, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21053, н/з НОМЕР_2 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння. Згідно результатів огляду проведеного на місці зупинки за допомогою приладу Drager 6810 ARBH 0626 - 1,04 проміле, повторно протягом року. Своїми діями ОСОБА_1 допустив порушення заборони керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння повторно протягом року, передбаченого п. 2.9а Правил дорожнього руху відповідальність за що передбачена ч.2 ст.130 КУпАП.
В судове засідання 11.10.2024 ОСОБА_1 не з'явився, причину неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджено особистим підписом у протоколі про адміністративне правопорушення. У зв'язку із зазначенням адреси місця проживання, яка перебуває у зоні активних бойових дій (Донецька область), що унеможливлює здійснити поштове відправлення судової повістки, відповідне оголошення про виклик до суду в судове засідання, призначене на 16.12.2024 було опубліковане на офіційному веб-порталі «Судова влада України». Адресу фактичного місця проживання на території Одеської області ОСОБА_1 під час складання матеріалів не повідомив, контактний номер телефона не надав.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Як зазначено вище, судом вживалися заходи для повідомлення правопорушника ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи, клопотання про відкладення розгляду справи або будь - які інші, до суду не надходили.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» від 07.07.1989, виходить з того, що у випадках коли поведінка учасників судового засідання свідчить про умисний характер їх дій направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, суд має реагувати на вказані випадки законними засобами, аби не було зневільовано ключовий принцип - верховенство права, в тому числі проводити судове засідання у відсутність особи, як що таке затягування може нашкодити справі чи іншим учасникам справи.
В цьому ж рішенні Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Враховуючи, що судом були вчинені всі необхідні заходи, спрямовані на забезпечення участі особи, що притягається до відповідальності в судовому розгляді, у відповідності до положень ст. 268 КУпАП, справа розглядається за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши і проаналізувавши докази по справі у їх сукупності, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджується наступними матеріалами:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 123276 від 12.09.2024;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів;
- роздруківкою тесту № 222, зі змісту якого вбачається, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, результат склав 1,04%0 проміле;
- змістом довідки, складеної інспектором САП ОРУП №2 ГУНП в Одеській області В. Стояновою, зі змісту якої встановлено факт притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП та копією постанови Березівського районного суду Одеської області від 08.02.2024 по справі № 494/180/24 від 08.02.2024;
- відеозаписом, що міститься на компакт-диску в матеріалах справи, за результатом дослідження якого знайшли своє підтвердження та узгоджуються з викладеними у фабулі протоколу обставини вчинення адміністративного правопорушення, зокрема встановлено, що після зупинки транспортного засобу під керуванням ОСОБА_1 останній повідомив, що дійсно притягався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП. Після повідомлення поліцейськими про виявлення ознак алкогольного сп'яніння, на пропозицію пройти відповідний огляд на місці зупинки транспортного засобу або в медичній установи, погодився на огляд на місці зупинки, за результатом якого було встановлено факт перебування в стані алкогольного сп'яніння. Ознаки сп'яніння зафіксовані на відеозаписі. Результат продуття алкотестера ОСОБА_1 не спростовано.
Відповідно до вимог п. 2.9 «а» ПДР України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, а саме повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суддя при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ч.2 ст.130 КУпАП, передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.25, 27, 33-35, 40-1, 283, 284 ч.1 п.1, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір, ставка якого складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідає сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно з приписами ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
З реквізитами для сплати штрафу та судового збору можна ознайомитись за посиланнями на офіційний веб портал «Судова влада України» https://km.od.court.gov.ua/sud1515/gromadyanam/zbir/ та https://km.od.court.gov.ua/sud1515/gromadyanam/tax/ .
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А. Ф. Сафарова