Справа №: 307/5324/24
Провадження № 3/307/2436/24
Закарпатської області
18 грудня 2024 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Ніточко В.В.,
розглянувши матеріали, якi надійшли від Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області,
про притягнення до адмiнiстративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , України,
за ст. 122-4 та ст. 124 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення (КУпАП),
ОСОБА_1 , 04 грудня 2024 року, о 17 годині 30 хвилин, в с. Бедевля, по вул. Волошина, Тячівського району Закарпатської області, керуючи транспортним засобом марки «ВАЗ 21099», державний номерний знак НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, виїхав на зустрічну смугу руху та допустив зіткнення з автомобілем марки «Шкода», державний номерний знак НОМЕР_2 , в результаті чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим порушив п.15, 23 б, 13.1 Правил дорожнього руху України, та вчинив правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 , 04 грудня 2024 року, оо 17 годині 30 хвилин, в с. Бедевля, по вул. Волошина, Тячівського району Закарпатської області, керуючи транспортним засобом марки «ВАЗ 21099», державний номерний знак НОМЕР_1 , вчинивши ДТП, залишив місце пригоди, чим порушив п. 2.10 а Правил дорожнього руху України, та вчинив правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП.
Згідно до ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Розглянувши справу про адміністративні правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4 та ст. 124 КУпАП, що стверджується даними протоколів про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №188634 та серії ЕПР1 №188638 від 04 грудня 2024 року, постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАД №269787 від 04 грудня 2024 року про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 121 та ч.ч.1, 2 ст. 126 КУпАП та рапортом працівника поліції.
Оскільки ОСОБА_1 вчинив два адміністративні правопорушення, то на нього слід накласти стягнення в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення, тобто в межах санкції ст.122-4 КУпАП.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Тому, керуючись ст.ст. 36, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 122-4 та ст.124 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави на рахунок спеціального фонду Державного бюджету 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Роз?яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу протягом п?ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ст. 308 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Ніточко