Постанова від 06.12.2024 по справі 760/31442/24

С О Л О М ' Я Н С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д М І С Т А К И Є В А

вул. Максима Кривоноса, 25, м. Київ, 03037; тел. (044) 298-59-37

вул. Грушецька, 1, м. Київ, 03113; тел.: (044) 298-59-52

e-mail: inbox@sl.ki.court.gov.ua, web: https://sl.ki.court.gov.ua

код ЄДРПОУ: 02896762

Провадження 3/760/8665/24

В справі 760/31442/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2024 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Київської митниці Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення №CV091030866UА громадянина ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 473 МК України,

ВСТАНОВИВ:

04 грудня 2024 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за порушення митних правил, передбачених ст. 473 МК України.

Відповідно до протоколу № 0941/10000/24 про порушення митних правил від 30 жовтня 2024 року, 23.07.2023 в зоні митного контролю м/п «УкрПошта» Київської митниці, на території АТ «Укрпошта» під час митного огляду МПВ № CV091030866UA, яке пересилав з України гр. ОСОБА_1 до США на ім'я ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), адреса: АДРЕСА_2 , виявлено пристрій з маркуванням «1ПН93-3 ПКМ» - 1 шт.

В митній декларації CN 23 № CV091030866UA, в графі «Докладний опис вкладення/Кількість» відправником МПВ гр. ОСОБА_1 зазначено «мікроскоп».

Відправник МПВ гр. ОСОБА_1 , особисто своїм підписом завірив інформацію, зазначену в митній декларації CN 23 №CV091030866UA.

Листом Київської митниці від 12.08.2024 №7.8-28-12/28-12/7/92 вказаний предмет направлено для проведення експертного дослідження до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби (СЛЕД Держмитслужби).

Відповідно до висновку СЛЕД Держмитслужби від 19.08.2024 року № 142000-3302-0283, наданий на дослідження пристрій ідентифіковано як військовий нічний приціл «1ПН93-3» покоління «2+», призначений для спостереження за полем бою і ведення прицільної стрільби в умовах поганої видимості з кулеметів Калашникова (ПКМ) та гвинтівок «СВД».

Наданий на дослідження військовий нічний приціл «1ПН93-3» має ознаки оптичного збройового прицілу зазначеного в позиції МL1.d, МL2.с для зброї, яка контролюється згідно з позиціями МL1.а МL1.b МL1.c та МL2.a Списку товарів військового призначення згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення».

Відповідно до Закону України від 20.02.2003 № 549-IV «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» експертизу в галузі державного експортного контролю, одним із основних завдань якої є визначення належності найменувань та описів товарів, внесених до відповідних списків товарів, що підлягають державному експортному контролю, проводить Держекспортконтроль України.

Міжнародна передача таких товарів може здійснюватися суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів або іноземним суб'єктом господарської діяльності за наявності у нього відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю, оригінал якого під час митного оформлення разом з іншими документами, необхідними для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зобов'язаний надати відповідний суб'єкт.

Оригінал дозволу або висновку Держекспортконтролю до митного органу не надавався.

Тобто, у діях відправника міжнародного поштового відправлення № RR258409307IL громадянина ОСОБА_1 , вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 473 Митного кодексу України, а саме пересилання у міжнародних відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання.

Громадянин ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив, що дійсно відправляв вищевказаний товар без належного на те декларування, проте не знав, що даний товар заборонений до пересилання.

Представник Київської митниці у судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв'язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил № 0941/10000/24 за ст. 473 МК України. Зазначив, що громадянин України ОСОБА_1 пересилав у міжнародному поштовому відправленні товари, заборонені до такого пересилання.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, розглянувши отримані матеріали, вбачається наступне.

Судом встановлено, що 23.07.2023 в зоні митного контролю м/п «УкрПошта» Київської митниці, на території АТ «Укрпошта» під час митного огляду МПВ № CV091030866UA, яке пересилав з України гр. ОСОБА_1 до США на ім'я ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), адреса: АДРЕСА_2 , виявлено пристрій з маркуванням «1ПН93-3 ПКМ» - 1 шт.

В митній декларації CN 23 № CV091030866UA, в графі «Докладний опис вкладення/Кількість» відправником МПВ гр. ОСОБА_1 зазначено «мікроскоп».

Відправник МПВ гр. ОСОБА_1 , особисто своїм підписом завірив інформацію, зазначену в митній декларації CN 23 №CV091030866UA.

Листом Київської митниці від 12.08.2024 №7.8-28-12/28-12/7/92 вказаний предмет направлено для проведення експертного дослідження до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби (СЛЕД Держмитслужби).

Відповідно до висновку СЛЕД Держмитслужби від 19.08.2024 року № 142000-3302-0283, наданий на дослідження пристрій ідентифіковано як військовий нічний приціл «1ПН93-3» покоління «2+», призначений для спостереження за полем бою і ведення прицільної стрільби в умовах поганої видимості з кулеметів Калашникова (ПКМ) та гвинтівок «СВД».

Наданий на дослідження військовий нічний приціл «1ПН93-3» має ознаки оптичного збройового прицілу зазначеного в позиції МL1.d, МL2.с для зброї, яка контролюється згідно з позиціями МL1.а МL1.b МL1.c та МL2.a Списку товарів військового призначення згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення».

Статтею 473 МК України передбачена відповідальність за пересилання через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу.

Згідно з ч. 1 статті 196 МК України не можуть бути пропущені через митний кордон України, зокрема:

Не можуть бути пропущені через митний кордон України:

1) товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або відповідно до закону чи міжнародного договору України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;

2) товари (крім товарів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та порядку, встановлених статтями 376 і 378 цього Кодексу), на пропуск яких відповідно до закону потрібні документи державних органів, установ та організацій, уповноважених на їх видачу, - в разі відсутності таких документів;

3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 197 МК України, у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та/або їх випуск залежно від вимог відповідного закону здійснюються митними органами на підставі отриманих від державних органів, інших установ та організацій, уповноважених на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, з використанням механізму "єдиного вікна" відповідних дозвільних документів та/або відомостей про включення (виключення) товару до (з) відповідного реєстру у формі електронних документів, на які накладено електронний підпис, які підтверджують дотримання встановлених обмежень щодо переміщення таких товарів через митний кордон України, якщо використання таких дозвільних документів та/або відомостей для здійснення митних формальностей передбачено законами України. У випадках, передбачених цим Кодексом, для здійснення митних формальностей можуть використовуватися паперові примірники таких документів, надані декларантом або уповноваженою ним особою.

Пунктами 1, 2, 3 частини 1 статті 235 МК України регламентовано заборону щодо переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території; товарів, відправлених з порушенням митних правил; товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Частиною другою статті 235 МК України визначено заборону на переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до законодавства України та актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку.

Враховуючи викладене, в діях відправника міжнародного поштового відправлення №CV091030866UА громадянина України ОСОБА_1 , наявні ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 473 Митного кодексу України, а саме він порушив порядок пересилання товарів через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях.

Санкція статті 473 МК України передбачає конфіскацію товарів, які переміщувалися через митний кордон України з порушенням правил міжнародних поштових відправлень.

Таким чином, суд вважає за необхідне застосувати до відправника міжнародного поштового відправлення № CV091030866UА ОСОБА_1 стягнення у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з відправника міжнародного поштового відправлення ОСОБА_1 на користь держави України підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 233, 235, 236, 458, 465, 467, 473, 527-529 Митного кодексу України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Громадянина України ОСОБА_1 визнати винним у порушенні митних правил, передбачених статтею 473 Митного Кодексу України.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді конфіскації товарів, заборонених до пересилання через митний кордон України, зазначених в описі предметів до протоколу про ПМП № 0941/10000/24 від 30 жовтня 2024 року.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: