Справа № 758/15269/24
3/758/6112/24
Категорія 354
12 грудня 2024 року Суддя Подільського районного суду міста Києва Будзан Л.Д., розглянувши матеріали справи, що надійшли з Подільського УП ГУНП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.187 КУпАП,
17 листопада 2024 року о 01 годині 10 хвилин громадянин ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборону виходу з будинку (квартири) у визначений час в ухвалі Бориспільського міськрайонного суду Київської області, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, 20 листопада 2024 року о 23 годині 41 хвилин громадянин ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборону виходу з будинку (квартири) у визначений час в ухвалі Бориспільського міськрайонного суду Київської області, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, 23 листопада 2024 року о 23 годині 31 хвилин громадянин ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушив правила адміністративного нагляду, а саме заборону виходу з будинку (квартири) у визначений час в ухвалі Бориспільського міськрайонного суду Київської області, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Постановою Подільського районного суду міста Києва від 03.12.2024 року об'єднано в одне провадження справи за номерами: 758/15269/24 (провадження 3/758/6112/24), 758/15270/24 (провадження 3/758/6113/24) та за номером 758/15241/24 (провадження 3/758/6114/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП та об'єднаній справі присвоєно єдиний номер №758/15269/24 (провадження 3/758/6112/24).
ОСОБА_1 в судове засідання на розгляд справи не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомляв, клопотань про перенесення судового засідання не подавав.
У рішеннях Європейського Суду з прав людини від 03 квітня 2008 року в справі «Пономарьов проти України», «Олександр Шевченко проти України» (Заява № 8371/02) від 26.04.2007 (п.27) «Трух проти України» (заява № 50966/99) від 14 жовтня 2003 року наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.
Також, у рішенні від 7 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментарна Сандерс С.А. проти Іспанії» Європейський Суд з прав людини, зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосується безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання. Він не буде відповідальним за відкладення, викликані станом його здоров'я, оскільки вони пов'язані з форс-мажорними обставинами…Таким чином, неодноразова неявка позивача, яким було ініційовано судовий спір, без поважних причин у судове засідання цілком об'єктивно була розцінена судами, як зловживання сторони своїми процесуальними правами, що є неприпустимими.
Враховуючи вищевикладене, та те, що ОСОБА_1 про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином та заздалегідь, жодних клопотань на адресу суду не подавав, тому суддя вважає за необхідне провести розгляд справ за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, дійшов наступного висновку.
В силу вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності і чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з приписами ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень підтверджується долученими до матеріалів справи та дослідженими судом доказами, зокрема: протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 584689 від 25.11.2024, № 584688 від 25.11.2024, №584687 від 25.11.2024, ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 07 грудня 2023 року, згідно з якої у відношенні ОСОБА_1 був встановлений адміністративний нагляд строком на один рік зі встановленням обмежень, в т. ч. заборона залишення свого місця проживання щоденно в період часу з 23:00 год. до 06:00 год., письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 17.11.2024, 20.11.2023, 23.11.2024, довідкою про звільнення з державної установи «Бориспільської виправної колонії №119» від 16.02.2024 серії КИВ № 10179.
Як убачається з письмових пояснень ОСОБА_1 , останній вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, вказав, що дійсно 17.11.2024, 20.11.2023, 23.11.2024 був відсутній за адресою свого місця проживання в АДРЕСА_2 , оскільки ночував у своєї знайомої дівчини, пообіцяв, що порушувати правила адміністративного нагляду більше не буде.
Таким чином, суд оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності вважає, що провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження в суді, і його дії органом поліції кваліфіковані правильно, а саме: порушення заборони виходу з квартири у визначений час, вчинено повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Інших доказів, які б ставили під сумнів кваліфікацію дій правопорушника, суду надано не було.
Вирішуючи питання про застосування до правопорушника виду адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, суд враховує, що, відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами.
На підставі вищевказаного, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника, ступеню його вини, характеру вчиненого ним правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення у виді штрафу, в межах санкції, передбаченої ч. 2 ст. 187 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі ч. 5 ст. 4, ст. 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, у зв'язку з ухваленням судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір підлягає стягненню з правопорушника на користь держави.
Керуючись ст. ст. 38, ст. 173, 221, 247, 284, 285, 289, 294 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн.
Стягнути зі ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Положення ч. 2 ст. 308 КУпАП передбачають, що у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя Леся БУДЗАН