Справа № 202/12823/24
Провадження № 3/202/8991/2024
04 грудня 2024 року м. Дніпро
Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Кухтін Г.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, у відношенні,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 ,
відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 161-1 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 будучи управляючим АЗС ТОВ «Глобал Трафік ЛПГ» , 19.10.2024 року о 16 годині 20 хвилин за адресою: м. Дніпро, по вул. Дніпросталівська 12а, допустив здійснення відпуску скрапленого газу у роздріб без одержання документів дозвільного характеру, а саме дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу повітря стаціонарним джерелом, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 161-1 КУпАП.
Адвокат Барабицька Я.М. у судовому засіданні заперечувала факт здійснення торгівлі без відповідних дозвільних документів, зазначила, що такі документи, зокрема стосовно дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу повітря стаціонарним джерелом, які долучено до матеріалів справи, також вказала, що їм незаконно заблокували діяльність шляхом опечатування обладнання.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд, відповідно до вимог ст. 280 КУпАП повинен з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші факти, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 161-1 КУпАП, передбачено відповідальність, зокрема, за оптову або роздрібну торгівлю пальним без державної реєстрації суб'єктом господарювання або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачено законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення приходжу до наступного.
У відповідності до ч. 1 ст. 161-1 КУпАП, відповідальність настає, зокрема за відсутності документа дозвільного характеру.
Як встановлено матеріалами справи, зокрема долученими до матеріалів витягу - декларації №089947/24 щодо провадження господарської діяльності від 19.10.2024 року - ТОВ «Глобал Трафік ЛПГ» директором якої є ОСОБА_2 , наявний відповідний КВЕД на проведення господарської діяльності пов'язаної з торгівлею, зокрема і скрапленим газом, та присутнє погодження видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарним джерелом, серед інших документів наявні і відповідний дозвіл, а також ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним з терміном дії до 26.03.2025 року.
Крім того, у відповідності до долучених до матеріалів копій Податкових декларацій екологічного податку, ТОВ «Глобал Трафік ЛПГ» у встановлені періоди подаються звіти стосовно податкового зобов'язання з екологічного податку на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарним джерелом забруднення, та відповідно до Платіжних документів з АТ «Сенс банк», ТОВ «Глобал Трафік ЛПГ» здійснює регулярні платежі зазначеного податку, а тому працівником поліції, що склав протокол зроблено передчасний висновок про відсутність у ТОВ «Глобал Трафік ЛПГ» дозвільних документів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення, за таких обставин, вважаю, що дана справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161-1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.: 247; 284; 287 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 - закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 161-1 КУпАП.
Обтяження накладені згідно опису вилученого майна для тимчасового зберігання, а саме: скраплений газ у кількості 3 778 л., 1 паливо-роздавальна колонка «Шельф 100-1 LPG» зав. 1415, наземний резервуар для зберігання скрапленого газу №145, наземний резервуар для зберігання скрапленого газу №146, та пересуваний акцизний склад - зняти.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Г.О. Кухтін