Справа № 212/11470/24
3/212/4433/24
17 грудня 2024 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Колочко О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №3 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2
за ч. 2 ст. 187 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучі підданим до адміністративного стягнення протягом року, знаходячись під адміністративним наглядом, 08 листопада 2024 року о 22:23 годині був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушив п. 3 ухвали Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 16 травня 2024 року, про встановлення адміністративного нагляду, своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучі підданим до адміністративного стягнення протягом року, знаходячись під адміністративним наглядом, 09 листопада 2024 року о 22:56 годині був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушив п. 3 ухвали Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 16 травня 2024 року, про встановлення адміністративного нагляду, своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснені вимоги ст.268 КпАП України й зміст ст.63 Конституції України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП визнав повністю, підтвердив факти скоєння адміністративних правопорушень.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Суд, згідно з положеннями ст. ст. 280, 283 КУпАП, повинен з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності за нормою закону, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення.
Скоєння правопорушень при викладених вище обставинах підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАД №644768 від 13.11.2024, ВАД №644769 від 13.11.2024, довідками за матеріалами ЄО №27971 від 08.11.2024, ЄО №28090 від 09.11.2024, копією ухвали Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 16 травня 2024 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком на дванадцять місяців, із встановленням відповідних обмежень, копією постанови Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 31 липня 2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладення стягнення у виді штрафу.
Враховуючи особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, суд вважає, що для попередження з його боку скоєння нових правопорушень, необхідно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 гривень.
Згідно ч. 2 ст. 36 КпАП України якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки справи про адміністративне правопорушення за № 212/11470/24 провадження 3/212/4433/24 за ст. 187 ч. 2 КУпАП та №212/11471/24 провадження №3/212/4434/24 за ч.2 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 розглядаються одночасно та однією посадовою особою, та з огляду на положення норм ст. 36 КУпАП стягнення накладається в межах санкції, встановленої ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 605,60 гривень.
Керуючись ст. 36, 40-1, 187, 283- 285 КпАП України,
Об'єднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення № 212/11470/24 провадження 3/212/4433/24 за ч. 2 ст. 187 КУпАП та №212/11471/24 провадження №3/212/4434/24 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, присвоївши їм єдиний номер № 212/11470/24, 3/212/4433/24.
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП у виді штрафу на користь держави в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп. на користь держави.
Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
Згідно із вимогами статті 308 КУпАП, у разі несплати штрафу у строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Суддя: О. В. Колочко