про повернення позовної заяви
16 грудня 2024 рокум. ПолтаваСправа № 440/14863/24
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Удовіченко С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Відділу державного нагляду (контролю) у Полтавській області Державної служби України з безпеки на транспорті , Начальника відділу державного нагляду (контролю) у Полтавській області Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитро Ткаченко , Старшого державного виконавця Автозаводського відділу ДВС у місті Кременчуці Кременчуцького району Північно-Східного регіонального управління Міністерства юстиції Акіменко Еліни Володимирівни про визнання протиправною та скасування постанови, -
ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу державного нагляду (контролю) у Полтавській області Державної служби України з безпеки на транспорті, Начальника відділу державного нагляду (контролю) у Полтавській області Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитро Ткаченко, Старшого державного виконавця Автозаводського відділу ДВС у місті Кременчуці Кременчуцького району Північно-Східного регіонального управління Міністерства юстиції Акіменко Еліни Володимирівни в якій просить:
- постанову за №063078 від 04.06.2024 року про накладення адміністративно-господарського штрафу у розмірі 17000 грн, винесену начальником відділу державного нагляду (контролю) у Полтавській області Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитром Ткаченко, відносно ОСОБА_1 - визнати протиправною та скасувати.
- визнати протиправною і скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження №76218135 від 04.10.2024, винесену Старшим державним виконавцем Автозаводського відділу державної виконавчої служби у місті Кременчуці Кременчуцького району Полтавіської області Північно-східного регіонального управління Міністерства юстиції Акіменко Е.В., про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави в розмірі 34000 грн. на підставі постанови за №063078 від 04.06.2024 року про накладення адміністративно-господарського штрафу у розмірі 17000 грн., винесеної начальником відділу державного нагляду (контролю) у Полтавській області Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитром Ткаченко, відносно ОСОБА_1 .
Справу про вчинення правопорушення відносно мене, ОСОБА_1 , провадженням закрити.
Згідно з пунктом 6 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).
Частиною першої статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
Частиною першою статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
За своїм процесуальним призначенням інститут об'єднання позовних вимог забезпечує правильність і одностайність розгляду та вирішення окремих позовних вимог, які можуть бути розглянуті як самостійні справи, але об'єднуються однорідністю вимог, тобто вимог, які випливають з одних і тих же правовідносин.
Крім того, об'єднання позовних вимог дає можливість досягти процесуальної економії, ефективніше використати процесуальні засоби для відновлення порушеного права, а також унеможливити винесення різних рішень за однакових обставин.
Отже, порушенням правила об'єднання вимог є об'єднання неоднорідних вимог, тобто таких, які не пов'язані між собою підставами виникнення або доказами, що підтверджують ці вимоги.
Так, підставою позову є обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і докази, що підтверджують позов, зокрема факти матеріально-правового характеру, що визначаються нормами матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, їх виникнення, зміну, припинення.
За приписами частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Предмет і підстава позову сприяють з'ясуванню наявності і характеру спірних правовідносин між сторонами, застосуванню необхідного способу захисту права, визначенню кола доказів, необхідних для підтвердження наявності конкретного права позивача та об'єктивного обов'язку відповідача.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та її прохальної частини, позивач об'єднує в одному позові вимоги, які мають різні підстави та предмет доказування.
Так, відповідно до вимог частини другої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно із статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
У свою чергу, згідно із частиною першою та четвертої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Так, у разі оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця суд розглядає справу протягом десяти днів після відкриття провадження у справі, однак, при оскарження, зокрема постанови про накладення штрафу, суд розглядає справу протягом шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Таким чином, за поданою позовною заявою фактично підлягають вирішенню окремі спори у різному порядку розгляду.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для повернення позовної заяви ініціатору звернення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 172, 248, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державного нагляду (контролю) у Полтавській області Державної служби України з безпеки на транспорті , Начальника відділу державного нагляду (контролю) у Полтавській області Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитро Ткаченко , Старшого державного виконавця Автозаводського відділу ДВС у місті Кременчуці Кременчуцького району Північно-Східного регіонального управління Міністерства юстиції Акіменко Еліни Володимирівни про визнання протиправною та скасування постанови позивачеві.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити позивачу, разом із позовною заявою та доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення судового рішення шляхом подання апеляційної скарги в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Удовіченко