Ухвала від 16.12.2024 по справі 360/1561/24

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

16 грудня 2024 року м. ДніпроСправа № 360/1561/24

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 ) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

10 грудня 2024 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 ) з такими вимогами:

1) визнати протиправними дії відповідача щодо заниження у наданій довідки від 16 липня 2024 року № ФЕ52873 на виконання рішення суду від 11 березня 2024 року по справі № 360/1281/23 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року, всупереч вимогам Рішення Міністра оборони України у формі окремого доручення від 01.02.2023 № 2683/з, розміру надбавки за особливості проходження служби у 1% та премії у 10%, з одночасним застосуванням до обрахунку розмірів додаткових складових та премії інших занижених розмірів окладів, не відображених у цій довідці та отриманих з передчасним використанням іншої розрахункової величини у 1762,00 грн, замість розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 у 2684,00 грн;

2) зобов'язати відповідача перерахувати розмір грошового забезпечення позивача з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», та підготувати і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області з одночасним наданням позивачу завіреної в установленому порядку її копії, нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262- ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, а також процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, у тому числі надбавки за особливості проходження служби у 65%) та премії у 160% згідно з вимогами рішення МОУ у формі окремого доручення від 01.02.2023 № 2683/з, визначених з отриманих розмірів посадового окладу та окладу за військове звання, перерахованих шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2023.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач звільнений зі Збройних сил України у 1998 році, як пенсіонер Міністерства оборони України отримує пенсію за вислугу строків служби (вислугу років), перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області з 1998 року.

На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 березня 2024 року у справі № 360/1281/23 відповідачем складено довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01 січня 2023 року.

Позивач зазначає, що після ознайомлення з її змістом ним було виявлено, що довідка не відповідає ні вимогам, що випливали з судового рішення, ні чинному законодавству.

Позивач вважає, що відповідач в довідці про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01 січня 2023 року обрахував посадовий оклад з розміром прожиткового мінімуму 2479,84 грн (2479,84 * 2,48 = 6150,00), а оклад за військове звання з розміром прожиткового мінімуму 2486,1 грн (2486,1 * 0,72 = 1789,99) замість розміру прожиткового мінімуму 2684,00 грн, а також занизив решту розмірів додаткових складових та розмір премії як у відсоткових значеннях, так і додатково занижені внаслідок застосування суттєво занижених інших розмірів окладів у зв'язку із використанням для обрахунку їх розмірів розрахункової величини у 1762,00 грн, тобто, фактично - прожиткового мінімуму станом на 01.01.2018, запровадженого значно пізніше, після 01.01.2023.

18.10.2024 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 із заявою щодо виготовлення нової довідки з урахуванням вимог чинного законодавства України та правових висновків Верховного Суду.

Позивач зазначає, що відповіді від ІНФОРМАЦІЯ_3 у встановлені законом терміни не надано.

Позивач вважає дії відповідача щодо заниження складових грошового забезпечення та невизначення у довідці розміру надбавки за особливості проходження служби у 65% (вказано 1%) та розміру щомісячної премії у належному розмірі 160% (вказано 10%) за нормами, чинними станом на 01.01.2023, такими, що містять ознаки протиправних дій та такими, що порушують право позивача на перерахунок пенсії в належному розмірі.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв'язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин (пункт 20 статті 4 КАС України).

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Таким чином, виходячи з наведених в статті 257 КАС України критеріїв, з огляду на предмет спору в даній справі, з урахуванням вимог статей 259, 260, 262 КАС України, суддя вважає за необхідне здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

За приписами частини четвертої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає для з'ясування всіх обставин у справі.

Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справу розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Запропонувати відповідачу надати до суду за допомогою підсистеми (модулю) «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі:

- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Встановити строк для подання відповіді на відзив та заперечення протягом 5 днів з дня одержання відзиву (відповіді на відзив).

Зобов'язати відповідача подати до суду за допомогою підсистеми (модулю) «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, протягом 15 календарних днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі такі докази:

- довідку (письмові пояснення) із наведенням детального розрахунку складових грошового забезпечення позивача, визначених в довідці від 16 липня 2024 року № ФЕ52873, виданої на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 березня 2024 року у справі № 360/1281/23, із обов'язковим визначенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, застосованого для обчислення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням ОСОБА_1 ;

- довідку про розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, застосованого відповідачем для обчислення розміру складових грошового забезпечення ОСОБА_1 , зазначених в довідці від 16 липня 2024 року № ФЕ52873, складеної на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 березня 2024 року у справі № 360/1281/23;

- відомості, які слугували підставою для визначення позивачу надбавки за особливості проходження служби в розмірі 1% та премії в розмірі 10% в оновленій довідці саме в такому відсотковому значенні з наданням відповідного обґрунтування для зазначення вказаних відсотків;

- відомості щодо розміру премії та надбавки станом на січень 2023 року, які отримували військовослужбовці за прирівняною посадою позивача та тарифного розряду посадового окладу посади позивача;

- заяву позивача про оформлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області нової довідки про розмір грошового забезпечення на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 березня 2024 року у справі № 360/1281/23;

- рішення, прийняте за наслідком розгляду заяви позивача щодо надання оновленої довідки на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 11 березня 2024 року у справі № 360/1281/23;

- всі документи, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішень, вчиненні дій, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.

Справа розглядатиметься суддею Захарова О.В. одноособово.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в підсистемі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) - «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді та інформації по даній справі на офіційному вебпорталі «Судова влада України».

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

СуддяО.В. Захарова