16.12.2024
Справа № 642/6503/24
Провадження: 3/642/2258/24
16 грудня 2024 року Суддя Ленінського районного суду м. Харкова Пашнєв В.Г., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу поліції №2 Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
12.12.2024 до суду з Відділу поліції №2 Харківського РУП №3 ГУНП в Харківській області повторно надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.187 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що адміністративний матеріал підлягає направленню для належного оформлення, виходячи з наступного.
Постановою суду від 10.10.2024 матеріал повернуто на доопрацювання з тих підстав, що матеріал не містить даних на підтвердження факту притягнення ОСОБА_1 за таке ж порушення протягом року після накладення адміністративного стягнення (постанови про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП до 07.10.2024), що впливає на правильність кваліфікації діянь.
12.12.2024 після доопрацювання до суду повторно надійшов вказаний протокол, проте жодного недоліку, вказаного в постанові суду від 10.10.2024 усунуто не було.
Таким чином, враховуючи зазначене, вважаю необхідним повернути адміністративний матеріал на доопрацювання для усунення вказаних недоліків, зокрема в постанові Ленінського районного суду м. Харкова від 10.10.2024.
Згідно зі ст.278 КУпАП, при підготовці справи до розгляду правомочна посадова особа, окрім інших питань, перевіряє, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Порядок оформлення в органах Національної поліції України, у тому числі в їх структурних (відокремлених) підрозділах (далі - органи поліції), матеріалів про адміністративні правопорушення, порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також визначає порядок контролю за дотриманням законодавства під час оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення (крім правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) регулюється Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом МВС України від 06.11.2015 року №1376.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КупАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Частиною 2 ст. 187 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Разом з тим, матеріал не містить даних на підтвердження факту притягнення ОСОБА_1 за таке ж порушення протягом року після накладення адміністративного стягнення (постанови про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП до 07.10.2024), що впливає на правильність кваліфікації діянь, тому суд вважає за необхідне повернути матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП для доопрацювання та належного звернення до суду.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується зокрема систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб.
За таких обставин, суддя дійшов висновку, що всебічний та повний розгляд даної справи на основі суворого додержання законності унеможливлюється вказаними порушеннями, допущеними під час складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Зважаючи на виявлені недоліки, протокол про адміністративне правопорушення необхідно повернути для належного оформлення.
На підставі вищевикладеного, керуючись Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України від 06.11.2015 року №1376 з наступними змінами, ст.ст.7, 251, 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя,-
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повторно повернути до Відділу поліції №2 Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Роз'яснити відповідальним особам Відділу поліції №2 Харківського РУП №3 ГУНП в Харківській області, що у випадку повторного направлення до суду матеріалу без усунення недоліків, зазначених у постанові суду від 10.10.2024 та у постанові від 13.12.2024, судом будуть вжиті відповідні заходи реагування, оскільки не усунення недоліків позбавляє суд можливості прийняти законне та обґрунтоване рішення у встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення, строк.
Суддя В.Г. Пашнєв