Рішення від 16.12.2024 по справі 382/1606/24

Яготинський районний суд Київської області

Справа № 382/1606/24

Провадження № 2/382/712/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

16 грудня 2024 року м. Яготин

Яготинський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді Нарольського М. М.,

при секретарі Матвієнко Ю. Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження справу № 382/1606/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Яготинського районного суду Київської області з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

У позовній заяві вказав, що з відповідачкою по справі шлюб зареєстрували 21 лютого 2006 року у Кулябівській сільській раді Яготинського району Київської області, актовий запис № 01 (прізвище відповідачки до одруження " ОСОБА_2 "). Від спільного шлюбу мають двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . В обґрунтування позову позивач зазначив, що сімейне життя в них не склалося в зв'язку з тим, що вони з дружиною перестали розуміти одне одного, ведуть різні бюджети, шлюбні відносини не підтримують, разом не проживають. Відповідачка близько року тому зібрала всі свої речі та виїхала в невідомому напрямку, залишивши дітей на батька. Отже, позивач вважає, що збереження сім'ї стало неможливим, шлюб носить формальний характер, оскільки шлюбні відносини між ними припинилися. Позивач просить суд розірвати шлюб.

Ухвалою від 11.09.2024 року в справі відкрито провадження для розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Позивач подав заяву про розгляд справи в його відсутність, вимоги позову підтримав в повному обсязі та просив задовольнити.

Відповідачка на розгляд справи не з'явилася, відзив на позов не надіслала, про розгляд справи повідомлялася у встановленому законом порядку згідно з вимогами ст. ст. 128, 130 ЦПК України.

Перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, враховуючи, що в справі є достатньо доказів для її заочного розгляду, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

В силу ч. 3 ст. 105 Сімейного кодексу України(далі - СК України) шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цьогоКодексу.

Згідно із ч. 2 ст. 112 СК Українимсуд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Так, в судовому засіданні встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 21 лютого 2006 року У Кулябівській сільській раді Яготинського району Київської області, актовий запис № 01 (дошлюбне прізвище відповідачки " ОСОБА_2 ").

В обґрунтування позову позивач стверджує, що сімейне життя в них не склалося в зв'язку з тим, що вони з дружиною перестали розуміти одне одного, ведуть різні бюджети, шлюбні відносини не підтримують, разом не проживають. Відповідачка близько року тому зібрала всі свої речі та виїхала в невідомому напрямку, залишивши дітей на батька. Позивач вважає, що збереження сім'ї стало неможливим, шлюб носить формальний характер, оскільки шлюбні відносини між ними припинилися.

Згідно з ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Відповідачка не подала доказів на спростування тверджень позивача, не спростувала наявність фактичних та правових підстав його звернення з позовом до суду у цій справі.

Враховуючи ті обставини, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, суд вважає, що сім'я розпалася остаточно, шлюб носить формальний характер і його необхідно розірвати.

Керуючись ст. ст. 258-259, 263, 265, 268, 280-284, 354 ЦПК України, ст. ст. 104, 105, 110, 112 СК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 21.02.2006 року Кулябівською сільською радою Яготинського району Київської області, актовий запис № 01, розірвати.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивачем рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повні найменування сторін:

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ;

- ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер невідомий.

Рішення складено та підписано 16.12.2024.

Суддя М. М. Нарольський

Попередній документ
123766487
Наступний документ
123766489
Інформація про рішення:
№ рішення: 123766488
№ справи: 382/1606/24
Дата рішення: 16.12.2024
Дата публікації: 17.12.2024
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Яготинський районний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (16.12.2024)
Дата надходження: 05.09.2024
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
09.10.2024 09:10 Яготинський районний суд Київської області
11.11.2024 09:00 Яготинський районний суд Київської області
16.12.2024 09:00 Яготинський районний суд Київської області