ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/19182/24
провадження № 3/753/7854/24
"03" грудня 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Мицик Ю.С., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 173 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №123077, 18.09.2024 громадянин ОСОБА_1 , перебуваючи в громадському місці на вул. Петра Радзіня в м. Києві висловлювався нецензурною лайкою, чим порушив громадський порядок і спокій громадян. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 173 КУпАП.
У судове засідання, призначене на 03.12.2024 ОСОБА_1 не з'явився, про місце, день та час розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлений судовою повісткою, відправленою засобами поштового зв'язку на адресу його місця проживання, вказану в протоколі про адміністративне правопорушення. Судова повістка повернулася до суду з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою".
Працівниками поліції явку ОСОБА_1 до суду забезпечено не було.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376 (далі - Інструкція), до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Постановою Дарницького районного суду м. Києва від 04.10.2024 справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 173 КУпАП було повернуто до Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції України для дооформлення з огляду на ряд недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення від 18.09.2024 серії ГП №123077.
Вказані недоліки у подальшому не були усунуті уповноваженою особою Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції України, зокрема в протоколі не вказано: час вчинення правопорушення, в якому громадському місці за наведеною адресою останній вчинив інкриміноване правопорушення (під'їзд, дитячий майданчик, підземний перехід, зупинка громадського транспорту, установи освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури, спорту, приміщення органів державної влади чи місцевого самоврядування тощо), до протоколу про адміністративне правопорушення не долучені пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відсутній відеозапис події з нагрудних камер працівників поліції, письмові пояснення свідків.
При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст.173 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, а відповідно до ст. 277 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП розглядається протягом доби.
Працівниками поліції повторно не було забезпечено явку ОСОБА_1 до суду, а суд позбавлений можливості належним чином судовою повісткою викликати останнього в судове засідання в строк, встановлений для розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 раніше притягався до адміністративної відповідальності, разом з тим, до матеріалів справи не долучено копію постанови, яка б підтверджувала зазначену обставину.
Окрім іншого, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Наявні в матеріалах справи протокол про адміністративне правопорушення від 18.09.2024 серії ГП №123077, протокол про адміністративне затримання від 18.09.2024 серії АЗ №094444 не є достатніми доказами винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Аналізуючи протокол про адміністративне правопорушення, який наданий суду у підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, судом встановлено, що він не містить відомостей про осіб відносно яких ОСОБА_1 вчинив дії, що ставляться йому в провину, а також відомостей, що під час вказаної події перебували інші громадяни чий спокій міг би бути порушений.
Таким чином, будь-яких фактичних даних, на основі яких можна було б дійти висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, яке посягає на громадський порядок і спокій громадян, тобто вчинив дрібне хуліганство, об'єктивна сторона якого передбачає посягання на суспільні відносини у громадських місцях, і як наслідок порушення спокою громадян, під час судового розгляду не встановлено.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Більш того, згідно ч.1 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених Законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Тому враховуючи вищенаведене можна прийти до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП, а тому провадження у справі відносно нього підлягає закриттю за відсутністю складу і події правопорушення.
На підставі ст. 62 Конституції України, керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд міста Києва.
Суддя Ю.С. Мицик