Єдиний унікальний номер 599/2626/24
Номер провадження 3/599/832/2024
Іменем України
"12" грудня 2024 р. суддя Зборівського районного суду Тернопільської області Чорна В.Г., розглянувши в м. Зборові матеріали, які надійшли із Відділення поліції №2 (м.Зборів) Тернопільського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає: АДРЕСА_1 , не працює, за ч.1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
згідно протоколу про адміністративне правопорушеннясерії ВАД № 280685 від 29.11.2024 року ОСОБА_1 о 17 год 00 хв, за місцем спільного проживання с.Підберізці, Залозецької ТГ Тернопільського району Тернопільської області, вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї дружини ОСОБА_2 .
Крім цього, у протоколі про адміністративне правопорушеннясерії ВАД № 280686 від 29.11.2024 року ОСОБА_1 о 17 год 00 хв, за місцем спільного проживання в с.Підберізці, Залозецької ТГ Тернопільського району Тернопільської області, вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , 2017 року народження.
Згідно ч.2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Приймаючи до уваги факт, що в провадженні судді знаходиться справи № 599/2625/24 (провадження 3/599/831/2024), справа № 599/2626/24 (провадження 3/599/832/2024) про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, які кваліфікуються за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вважаю що відповідно до ст. 36 КУпАП вони мають бути об'єднані в одне провадження та їм слід присвоїти номер справи № 599/2625/24 (провадження 3/599/831/2024).
Дослідивши матеріали адміністративної справи у відповідності до положень ст.252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, прихожу до висновку, що ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП доведена з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вимогами ст. 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному вивченні справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушень доводиться його поясненнями. Пояснення відповідають обставинам викладеним у протоколі про адміністративне правопорушення ВАД № 280686 від 29.11.2024 року, протоколі про адміністративне правопорушеннясерії ВАД № 280685 від 29.11.2024 року та іншими матеріалами справи.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, полягає у вчиненні домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто в умисному вчиненні будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення .
Обставиною, яка пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вважаю щире каяття.
Обставинами, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 35 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вважаю вчинення правопорушення під час воєнного стану.
Вирішуючи питання про накладення стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, враховую характер та спосіб його вчинення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності), наявність прямого умислу на вчинення домашнього насильства, та приймаючи до уваги пом'якшуючу його адміністративну відповідальність обставину; наявність обставин, які обтяжують адміністративну відповідальність, вважаю за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді громадських робіт.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП та статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI з порушника підлягає стягненню на користь держави судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 23, 33, 34, 36, 40-1, 173, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
об'єднати справи про вчинення адміністративних правопорушень ОСОБА_1 передбачених ч. 1 ст.173-2 КУпАП № 599/2625/24 (провадження 3/599/831/2024), справа № 599/2626/24 (провадження 3/599/832/2024) в одне провадження, присвоївши об'єднаним справам єдиний унікальний номер 599/2625/24 (номер провадження 3/599/831/2024).
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.173-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення, передбачене ч.1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді 40 (сорок) годин громадських робіт .
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, до Тернопільського апеляційного суду через Зборівський районний суд Тернопільської області.
Строк пред'явлення постанови до примусового виконання - протягом трьох місяців з дня її прийняття.
Суддя Зборівського
районного суду Чорна В.Г.