Справа № 643/15675/24
Провадження № 3/643/4364/24
13.12.2024 м. Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Поліщук Т.В., розглянувши у приміщенні суду в м. Харкові матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
В провадження Московського районного суду м. Харкова надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (уразі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно з положеннями п. 15 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Зазначений протокол не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки друкований текст протоколу про адміністративне правопорушення поганої якості, зміст протоколу в частині неможливо прочитати через погану якість роздрукованого тексту, через що неможливо встановити його повний зміст, а саме: в даті протоколу зазначено - 7.11.2024,в описі установлених даний про події, які мали місце, згідно протоколу, зазначено - 6.11.2024. Проте, відповідно до направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, датою вказано 26.11.2024, що суперечить обставина викладеним у протоколі.
Крім того, рапорт працівника поліції, який долучений до протоколу про адміністративне правопорушення, в якому останній вказує на помилку якої допустився при складанні протоколу, а саме по батькові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, складено нечітким та нерозбірливим почерком, що унеможливлює суд встановити правильне прізвище, ім'я та по батькові особи, яка притягається до адміністративної правопорушення.
Зазначені недоліки не дають можливості встановити в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності наявність або відсутність складу адміністративного правопорушення, всебічно, повно і об'єктивно розглянути справу.
Згідно із ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України N 14 від 23.12.2005, визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Таким чином, враховуючи вищевикладене протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, оскільки за наслідками таких встановлених недоліків немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути для належного оформлення для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.
Керуючись ст. 254, 256, 278 КУпАП,-
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, повернути Управлінню патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції - для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Поліщук