Постанова від 13.12.2024 по справі 745/1070/24

Справа № 745/1070/24

Провадження № 3/745/629/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.12.2024 року Сосницький районний суд Чернігівської області в складі: головуючої судді Смаль І.А., за участі секретаря судового засідання Шуляр І.В., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в с-щі Сосниця справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 , не працюючого, за ч.5 ст.126, ч.3 ст.130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

16.11.2024 року о 17.35 год ОСОБА_1 по вул.Бойківка в с.Чорнотичі Корюківського району Чернігівської області керував тракотором ЗубрХТ244, номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.9а Правил дорожнього руху. Тест зі згоди водія проводився з використанням приладу Алкофор 505, результат тестування 1.897 % проміле. Правопорушення вчинено повторно протягом року. ОСОБА_1 притягався до відповідальності 13.08.2024 за ч.2 ст.130 КУпАП.

16.11.2024 року о 17.35 год ОСОБА_1 по вул.Бойківка в с.Чорнотичі Корюківського району Чернігівської області керував тракотором ЗубрХТ244, номерний знак НОМЕР_2 , будучи позбавленим прав керування, чим порушив п. 2.1а Правил дорожнього руху. Правопорушення вчинено повторно протягом року. ОСОБА_1 притягався до відповідальності за ч.4 ст.126 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні правопорушень передбачених ч.5 ст.126, ч.3 ст.130 КУпАП визнав повністю та пояснив, що 16.11.2024 після 17 год в с.Чорнотичі Корюківського району керував трактором в стані алкогольного сп"яніння. Правопорушення вчинено вже втретє протягом року. Він позбавлений права керування траспортним засобом. Право власності на трактор ЗубрХТ244, номерний знак НОМЕР_3 на нього не зареєстровано.

Вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушень, передбачених ч.5 ст.126, ч.3 ст.130 КУпАП підтверджується як його поясненнями наданими в судовому засідання, так і протоколами про адміністративне правопорушення, відеозаписом правопорушень та іншими матеріалами справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення,є будь-які фактичні дані,на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення,винність даної особи в його вчиненні та інші обставини,що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Із дослідженого в судовому засіданні протоколу про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 №175281 видно, що 16.11.2024 року о 17.35 год ОСОБА_1 по вул.Бойківка в с.Чорнотичі Корюківського району Чернігівської області керував тракотором ЗубрХТ244, номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.9а Правил дорожнього руху Тест зі згоди водія проводився з використанням приладу Алкофор 505, результат тестування 1.897 % проміле. Правопорушення вчинено повторно протягом року. ОСОБА_1 притягався до відповідальності 13.08.2024 за ч.2 ст.130 КУпАП. Протокол ОСОБА_1 підписав, пояснень не вносив.

З протоколу про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 №175294, який був досліджений в судовому засіданні вбачається, що 16.11.2024 року о 17.35 год ОСОБА_1 по вул.Бойківка в с.Чорнотичі Корюківського району Чернігівської області керував тракотором ЗубрХТ244, номерний знак НОМЕР_2 , будучи позбавленим прав керування, чим порушив п. 2.1а Правил дорожнього руху.. Правопорушення вчинено повторно протягом року. ОСОБА_1 притягався до відповідальності за ч.4 ст.126 КУпАП. Протокол ОСОБА_1 підписав, пояснень не вносив.

Обставини адміністративного правопорушення,зазначені в протоколах, підтверджуються відеозаписом правопорушення. Так з відеозапису вбачається, 16.11.2024 трактор під керуванням ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції в зв"язку з підозрою вчинення правопорушення, а саме керування транспортним засобом з непрацючим габаритними вогнями на причепі (17.36 година запису). На запитання поліцейського про наявність посвідчення водія ОСОБА_1 повідомив, що в нього його нема, бо вилучили (17.37 година запису). Поліцейський запропонував ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп"яніня. ОСОБА_1 погодився (17.38 година запису). Після проведення тестування, результат становив 1,897 проміле (17.44 година запису). ОСОБА_1 повідомив про те, що він згоден з результатом огляду. ОСОБА_1 відсторонений від керування транспортним засобом.

Ч.2 ст.266 КУпАП передбачено, що огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Відповідно до п.7 розділу 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС та МОЗ України 09.11.2015 № 1452/735, установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

З роздруківки до протоколу ЕПР1 № 175281 приладу Алкофор 505 вбачається, що результат тестування на алкоголь ОСОБА_1 16.11.2024 о 17.42 становить1,897 % проміле.

Постановою БАБ № 753939 від 13.07.2024 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1,4 ст.126 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 20400 грн.

Постановою Сосницького районного суду від 13.08.2024 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 34000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки.

Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні склад правопорушення передбаченого ч.3 ст. 130 КУпАП, а саме керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп"яніння та ч.5 ст.126 КУпАП - повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування такими транспортними засобами.

Дії вчинені особою характеризуються умисною формою вини, складають підвищену суспільну небезпеку, становлять небезпеку дорожнього руху та несуть загрозу для його учасників.

Обставин, що обтяжують та (або) пом"якшують відповідальність, суд не знаходить.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер та суспільну небезпечність вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, її майновий стан, та вважає за необхідне накласти стягнення за санкцією статті 130 ч.3 КУпАП, яка передбачає відповідальність за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами без конфіскації траспортного засобу, оскільки доказів того, що трактор перебуває у приватній власності ОСОБА_1 не надано.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір " стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.

Керуючись ст. 36, 40-1, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушень, передбачених ч.5 ст.126, ч.3 ст. 130 КУпАП і застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 років без конфіскації транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 605,60 грн. судового збору на користь держави.

Відповідно до ч.1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу,а в разі оскарження -не пізніше як через п"ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1ст..307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 102000 грн.

Постанова протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Сосницький районний суд.

Суддя: І. А. Смаль