Постанова від 12.12.2024 по справі 420/26118/24

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2024 р.м. ОдесаСправа № 420/26118/24

Перша інстанція: суддя Караван Р.В.

Судова колегія П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого: Градовського Ю.М.

суддів: Турецької І.О.,

Шеметенко Л.П.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м.Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 4 жовтня 2024р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

У серпні 2024р. ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ГУ ПФУ в Одеській області, у якому просив:

- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Одеській області щодо надання письмової відмови в листі вих.№23305-20796/С-02/8-1500/24 від 16.08.2024р. в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 1.02.2023р. за наданою ІНФОРМАЦІЯ_1 довідкою №ЮО102586 від 18.07.2024р.;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Одеській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1.02.2023р. на підставі наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 довідки №ЮО102586 від 18.07.2024р. з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 65 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, надбавки за роботу з таємними документами в розмірі 20 відсотків від посадового окладу і премії в розмірі 140 відсотків від посадового окладу та здійснити виплату донарахованих сум.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 1998р. він перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Одеській області та отримує пенсію по інвалідності, інвалід війни 2-ї групи в розмірі 80% відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024р. №420/26992/23 ІНФОРМАЦІЯ_1 складено та направлено до ГУ ПФУ в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом 1.01.2023р..

23.07.2024р. позивач звернувся до ГУ ПФУ в Одеській області із заявою про перерахунок пенсії на підставі вказаної довідки.

Однак, ГУ ПФУ в Одеській листом від 16.08.2024р. відмовив у здійсненні перерахунку пенсії, зазначивши про відсутність підстав для такого перерахунку.

Позивач вважає такі дії пенсійного органу протиправними та незаконними, у зв'язку із чим звернувся до суду із даним позовом.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 4 жовтня 2024р. адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Одеській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 1.02.2023р. за наданою ІНФОРМАЦІЯ_1 довідкою №ЮО102586 від 18.07.2024р..

Зобов'язано ГУ ПФУ в Одеській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1.02.2023р. на підставі наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 довідки №ЮО102586 від 18.07.2024р. з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 65 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, надбавки за роботу з таємними документами в розмірі 20 відсотків від посадового окладу і премії в розмірі 35 відсотків від посадового окладу та здійснити виплату донарахованих сум.

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 , посилаючись на порушення норм права, просить рішення суду скасувати в частині відмови та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Судова колегія вважає, що у відповідності до п.1 ч.1 ст.311 КАС України, апеляційну скаргу можливо розглянути в порядку письмового провадження, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для вирішення справи по суті.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідь судді-доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про задоволення скарги та скасування рішення суду в частині відмови з прийняттям в цій частині нової постанови про задоволення позовних вимог, з наступних підстав.

Відповідно до ст.317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.

Задовольняючи частково адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що з огляду на обставини наявності у позивача права на перерахунок його пенсії, який встановлений рішенням суду, що набуло законної сили, ГУ ПФУ в Одеській області після надходження нової довідки на підставі ч.ч.1, 2 та 4 ст.63 Закону №2262 було зобов'язане перерахувати пенсію на підставі такої довідки.

При цьому, суд дійшов висновку, що під час здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки від 18.07.2024р. №ЮО102586 необхідно застосовувати розмір премії у 35%, а не вказаний в довідці розмір премії у 140%.

Проте, з таким висновком суду першої інстанції не може погодитись судова колегія, оскільки вказаного висновку суд дійшов без належного з'ясування обставин по справі, у зв'язку з чим допустив неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

За правилами ст.242 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Судова колегія вважає, що вказані порушення норм права призвели до неправильного вирішення справи по суті, а тому апеляційний суд на підставі ст.315 КАС України, рішення суду скасовує в частині відсоткового розміру премії та приймає нову постанову про задоволення позовних вимог, з наступних підстав.

Так, судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час апеляційного розгляду справи, що ОСОБА_1 з 1998р. перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Одеській області та отримує пенсію відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

18.07.2024р. на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024р. по справі №420/26992/23 ІНФОРМАЦІЯ_1 виготовлено та направлено до ГУ ПФУ в Одеській області нову довідку №ЮО102586 станом на 1.01.2023р. із зазначенням відомостей про розміри основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 (а.с.8)

23.07.2024р. ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в Одеській області із заявою про перерахунок пенсії на підставі нової довідки (а.с.10).

Однак, ГУ ПФУ в Одеській області листом від 16.08.2024р. №23305-20796/С-02/8-1500/24 відмовило позивачу у задоволенні вказаної заяви, зазначивши про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії (а.с.11).

Вважаючи такі дії пенсійного органу протиправним, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Перевіряючи правомірність та законність дій пенсійного органу у спірних правовідносинах, з урахуванням підстав, за якими позивач пов'язує їх незаконність та протиправність в межах доводів апеляційної скарги, судова колегія виходить з наступного.

Положеннями ч.2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі закону в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9.04.1992р. №2262-ХІІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців, є положення частини третьої статті 43 та частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII.

Так, згідно з ч.3 ст.43 Закону №2262-XII, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст.63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII, визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок №45), згідно із пунктом 1 якого, пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 30.08.2017р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704), якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Постанова Кабінету Міністрів України №704 набрала чинності з 1.03.2018р..

Пунктом 2 Постанови №704 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до Постанови № 704 визначено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 4 Постанови №704 (в первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Також, додатки 1, 12, 13, 14 до Постанови №704 містять примітки, відповідно до яких, зокрема, посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Пунктом 6 Постанови №103 внесені зміни до Постанов КМУ, що додаються, зокрема, до Постанови №704, внаслідок яких пункт 4 Постанови №704 викладено у новій редакції, а саме: «Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14».

При цьому, зміни до додатків 1, 12, 13 і 14 не вносилися, отже, зміст приміток до Додатків 1 та 14 до Постанови №704 не приведений у відповідність з нормою пункту 4 цієї ж постанови.

Таким чином, пункт 4 Постанови №704 після внесення до нього відповідних змін визначав, що при обчисленні розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу використовується такий показник, як «розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018 року».

У подальшому, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020р. у справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови №103, яким, зокрема, у пункт 4 Постанови №704 внесені відповідні зміни.

Отже, з 29.01.2020р. відновлена дія пункту 4 Постанови №704 в первісній редакції, яка визначала розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року).

Слід зазначити, що застосування цих нормативних актів у подібних правовідносинах вже було предметом розгляду у Верховному Суді. Зокрема, у постанові від 2.08.2022р. у справі №440/6017/21 Верховний Суд дійшов наступних висновків:

«(1) з 1.01.2020р. положення пункту 4 Постанови №704 в частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою №704 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік у тому числі як розрахункова велична для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів;

(2) через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зокрема, згідно із Законом №1082-IX, у осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку №45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 Постанови №704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).

(3) встановлене положеннями пункту 3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №1774-VІІІ обмеження щодо застосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою №704 жодним чином не впливає на спірні правовідносини, оскільки такою розрахунковою величною є, прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року. Розмір мінімальної заробітної плати не є розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, а застосований з іншою метою - для визначення мінімальної величини, яка враховується як складова при визначенні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням.».

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено під час апеляційного розгляду справи, що 18.07.2024р. на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2024р. по справі №420/26992/23 ІНФОРМАЦІЯ_1 видано довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 1.01.2023р. №ЮО102586, у зв'язку із чим позивач звернувся до ПФУ із заявою про перерахунок пенсії.

Однак, листом від 16.08.2024р. ГУ ПФУ в Одеській області відмовлено в перерахунку пенсії, зазначивши про відсутність правових підстав для проведення перерахунку пенсії.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 30.01.2007р. №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому ст.63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Як неодноразово зазначав Верховний Суд, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема, у постановах Верховного Суду від 16.11.2022р. у справі №120/648/22-а, від 13.12.2022р. у справі №240/12647/21, від 10.10.2019р. у справі №553/3619/16-а та від 17.12.2019р. №160/8324/19.

Отже, подання позивачем до відповідача заяви про перерахунок пенсії за оновленою довідкою про розмір грошового забезпечення є самостійною підставою для здійснення перерахунку його пенсії.

Колегія суддів зазначає, що враховуючи те, що довідки за №ЮО102586 від 18.07.2024р. (а.с.8) надана Головному управлінню відповідає формі, яка наведена у Додатку 2 до Порядку №45, а тому відмова ГУ ПФУ в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 1.02.2023р. (з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини) на підставі довідки станом на 1.01.2023р. є протиправною.

Аналогічні правовідносини були предметом розгляду у Верховному Суді у складі Касаційного адміністративного суду, та відповідна правова позиція викладена у постанові від 22.09.2022р. по справі №500/2392/21.

Судова колегія зазначає, що згідно із довідкою ІНФОРМАЦІЯ_2 за №ЮО102586 від 18.07.2024р. про розмір грошового забезпечення позивача в графі премія визначена у розмірі 140%.

При цьому, суд першої інстанції, приймаючи рішення, вважав за необхідне зменшити розмір премії, визначений в довідці, з 140% до 35% та з огляду на це задовольнив позовні вимоги частково.

Натомість, судова колегія вважає, що в даному випадку спірні правовідносини стосовно визначення відсоткового розмірі премії, визначеної в довідці, не є предметом спору.

Предметом спірних правовідносин є оцінка дій Головного управління щодо наявності підстав для відмови у перерахунку такої пенсії на підставі відповідної довідки.

Колегія суддів звертає увагу на те, що ані ГУ ПФУ, ані суд не вправі в даному випадку обмежувати, зменшувати визначені довідкою складові грошового забезпечення, які враховуються під час перерахунку пенсії, оскільки видача такої довідки є компетенцією уповноваженого на те органу, у даному випадку ІНФОРМАЦІЯ_2 , який на виконання рішення суду у справі №420/26992/23 від 11.06.2024р. видав таку довідку та самостійно визначив розмір всіх складових.

Відтак, повноваження Головного управління ПФУ обмежені повноваженням щодо прийняття рішення про перерахунок або відмову у перерахунку пенсії на підставі довідки.

Враховуючи вказане, судова колегія суддів вважає, що суду першої інстанції дійшов помилкового висновку щодо наявності підстав для зменшення розмірі премії, визначеного в довідці з 140% до 35%, а тому рішення суду в цій частині підлягає скасуванню, а позовні вимоги - задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.246,315,317 КАС України, колегія суддів

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 4 жовтня 2024р. скасувати в частині:

Зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1.02.2023р. на підставі наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 довідки №ЮО102586 від 18.07.2024р., з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 65 відсотків посадового окладу, з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, надбавки за роботу з таємними документами в розмірі 20 відсотків від посадового окладу і премії в розмірі 35 відсотків від посадового окладу та здійснити виплату донарахованих сум.

Прийняти в цій частині нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1.02.2023р. на підставі наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 довідки №ЮО102586 від 18.07.2024р., з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 65 відсотків посадового окладу, з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, надбавки за роботу з таємними документами в розмірі 20 відсотків від посадового окладу і премії в розмірі 140 відсотків від посадового окладу та здійснити виплату донарахованих сум.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає, крім випадків встановлених п.2 ч.5 ст.328 КАС України.

Головуючий: Ю.М. Градовський

Судді: І.О. Турецька

Л.П. Шеметенко