12 грудня 2024 року м. ПолтаваСправа № 440/13411/24
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
До Полтавського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 /надалі - позивач, ОСОБА_1 / до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві /надалі - відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві/ про:
- визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №06/14808 від 20 липня 2023 року про розмір грошового забезпечення з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року, виходячи із 100 % суми підвищення пенсії без урахування розстрочки, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21 лютого 2018 року, з урахуванням виплачених сум;
- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №06/14808 від 20 липня 2023 року про розмір грошового забезпечення з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року, виходячи із 100 % суми підвищення пенсії без урахування розстрочки, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21 лютого 2018 року, з урахуванням виплачених сум /а.с.1-4/.
Позов обґрунтований тим, що позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення, виходячи із 100 % суми підвищення пенсії. Листом ГУ ПФУ в м. Києві №35860-34747/Ш-02/8-2600/24 від 12 вересня 2024 року повідомлено про те, що відсутні підстави для перерахунку пенсії позивача. З діями ГУ ПФУ в м. Києві щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року з урахуванням розміру грошового забезпечення, зазначеного у довідці ІНФОРМАЦІЯ_1 №06/14808 від 20 липня 2023 року, виходячи із 100 % суми підвищення пенсії, позивач не погоджується та вважає їх протиправними.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2024 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази.
Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.
Справу розглянуто судом у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 КАС України.
Дослідивши письмові докази, суд установив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в м. Києві та з 2002 року отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" /а.с. 10, 13/.
20 липня 2023 року ІНФОРМАЦІЯ_2 на ім'я ОСОБА_1 складено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, №06/14808 /а.с. 9/, в якій вказано, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" № 704 від 30 серпня 2017 року розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 05 березня 2019 року, за посадою командира корабля авіаційного загону 223 окремої транспортної авіаційної ескадрилії Військ Протиповітряної оборони становить: посадовий оклад - 4930,00 грн, оклад за військовим званням - 1340,00 грн, надбавка за вислугу років (50 %) - 3135,00 грн, надбавка за особливості проходження служби (65%) - 6113,25 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 739,50 грн, премія (35%) - 1725,50 грн, всього - 17983,25 грн.
Представник ОСОБА_1 , адвокат Єрьоміна В.А., звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою від 05 серпня 2024 року /а.с. 11-12/, в якій просила здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до нової довідки про розмір грошового забезпечення з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві №35860-34747/Ш-02/8-2600/24 від 12 вересня 2024 року /а.с. 13/ адвокату Єрьоміній В.А. на її звернення щодо пенсійного забезпечення ОСОБА_1 повідомлено про те, що рішеннями Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 та від 14 травня 2019 року у справі №826/12704/18 визнано протиправними та нечинними, зокрема, пункти 1, 2, 3 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку № 45. Крім того, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року у справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови № 103. Нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом № 2262, у тому числі на підставі повторно виданих уповноваженими органами силових міністерств та відомств довідок з оновленим розміром грошового забезпечення, після дати набрання вказаними рішеннями суду законної сили не приймалося. З огляду на викладене, відсутні підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до оформленої ІНФОРМАЦІЯ_2 довідки від 20 липня 2023 року №06/14808 станом на 05 березня 2019 року.
Не погодившись з діями відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року згідно оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року /надалі - Закон №2262-ХІІ/ визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Статтею 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Постанова КМУ №704 набрала чинності з 01 березня 2018 року.
Разом з цим, 21 лютого 2018 року КМУ прийнято постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", відповідно до пункту 1 якої вирішено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. N 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Крім того, цією постановою також внесені зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 /надалі - Порядок №45/, пунктом 1 якого передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
За змістом пунктів 2, 3 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони.
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Абзацом першим пункту 5 Порядку №45 /у редакції Постанови №103/ визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Системний аналіз викладених вище правових норм свідчить про те, що зміни, внесені постановою № 103, зокрема, до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, а відтак з 05 березня 2019 року (день набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18) діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема відповідач, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.
Так, Порядок № 45 в редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 також передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають головним управлінням Пенсійного фонду України. Головні управління Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від обласних військових комісаріатів, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, в тому числі складові грошового забезпечення, визначалася у додатку 2 Порядку № 45.
Відповідач має право перевіряти правильність складення довідок щодо формального змісту, однак правом самостійно визначати складові та розмір грошового забезпечення осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, відповідач не має.
При цьому підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Таким чином, з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для підготовки та надання до пенсійного органу оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача, виходячи з розміру складових, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в постанові Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19, переглянутій Великою Палатою 24 червня 2020 року.
Судовим розглядом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 складено уточнену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05 березня 2019 року №06/14808 від 20 липня 2023 року.
Відмова пенсійного органу у проведенні перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2018 року з урахуванням вказаної довідки обґрунтована тим, що відомості, які внесені до неї станом на 05 березня 2019 року, що виключає можливість перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року.
З цього приводу суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-XII .
Верховний Суд неодноразово наголошував, що суди не повинні застосовувати положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи, тобто, згідно з правовою позицією Верховного Суду такі правові акти не можуть застосовуватися навіть у випадках, коли вони є чинними.
Такі висновки викладені, зокрема, в постановах від 12 березня 2019 року у справі № 913/204/18, від 10 березня 2020 року у справі № 160/1088/19.
Таким чином, враховуючи, що Верховний Суд постановою від 12 листопада 2019 року у справі № 826/3858/18 встановив, що пунктами 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку № 45 є протиправними й такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної сили, суди у період чинності цих норм постанови Кабінету Міністрів України повинні застосовувати Закон № 2262-ХІІ, оскільки положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи, не підлягають застосуванню.
Отже, наявні підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки з 01 січня 2018 року.
Аналогічні висновки викладені Верховним Судом у постанові від 11 серпня 2023 року у справі № 380/103/22, в якій зазначено про обов'язок пенсійного органу здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсію з 01 січня 2018 року відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року.
Крім того, суд вважає за необхідне вказати, що 30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 704, яка набрала чинності 01 березня 2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Зокрема, постановою № 704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови № 704).
Підпунктом 2 пункту 5 постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Отже, перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, згідно зі статтею 63 вказаного Закону обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, що відбувся із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 30 серпня 2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
На виконання вказаних положень пенсійним органом здійснено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, однак із урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
В подальшому у зв'язку з визнанням у судовому порядку протиправними та нечинними пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, виникли підстави для складання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05 березня 2019 року.
При цьому складові грошового забезпечення позивача, які внесені до спірної довідки, були розраховані у відповідності із постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, яка набрала чинності 01 березня 2018 року, та обумовлювала перерахунок пенсій військовослужбовців саме з 01 січня 2018 року.
А отже, розмір грошового забезпечення позивача, розрахований на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з моменту набрання чинності - 01 березня 2018 року до 05 березня 2019 року (дата, станом на яку складено спірну довідку) не змінювався.
На підставі викладеного, суд не вбачає перешкод для застосування спірної довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №06/14808 від 20 липня 2023 року при перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2018 року.
При цьому, інших заперечень щодо врахування вказаної довідки, зокрема стосовно її змісту, пенсійним органом не вказано.
За таких підстав, пенсійним органом протиправно не перераховано пенсію позивачу з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.
Обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення №06/14808 від 20 липня 2023 року з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Полтавській області здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення №06/14808 від 20 липня 2023 року з урахуванням виплачених сум.
Вирішуючи позовні вимоги щодо покладення на відповідача обов'язку здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір його грошового забезпечення №06/14808 від 20 липня 2023 року, виходячи із 100% суми підвищення пенсії без урахування розстрочки, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21 лютого 2018 року, з урахуванням раніше проведених виплат, суд виходить з наступного.
Згідно з частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 5 вказаного Кодексу кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Зі змісту наведених норм слідує, що захисту адміністративним судом підлягають порушені права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. А відтак, суд не вправі вирішувати позовні вимоги, які заявлені на майбутнє, та не спрямовані на захист і відновлення вже порушених прав позивача.
Оскільки перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення №06/14808 від 20 липня 2023 року позивачу ще не проведено та право позивача на отримання підвищення до пенсії у розмірі 100% за період з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року наразі не порушено, вказана позовна вимога задоволенню не підлягає у зв'язку з передчасністю її заявлення.
Отже, позов підлягає задоволенню повністю частково.
Оскільки позивач витрат по сплаті судового збору за подання цього позову не поніс, а доказів понесення інших судових витрат матеріали справи не містять, то відсутні підстави для розподілу судових витрат на підставі статті 139 КАС України.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (вул. Більварно-Кудрявська, буд. 16, м. Київ, 04053, ідентифікаційний код 42098368) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення №06/14808 від 20 липня 2023 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Полтавській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення №06/14808 від 20 липня 2023 року, з урахуванням виплачених сум.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.І. Слободянюк