11 грудня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/6735/24
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Кіровоградській області комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради про стягнення податкового боргу,-
Головне управління ДПС у Кіровоградській області звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з комунального підприємства «ТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ:00185330) на користь державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 1 034 827,51 грн. за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, за наступними реквізитами: Отримувач: ГУК у Кіров.обл/Кіров.обл./14010100 Код отримувача: 37918230 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок: UА168999980313010029000011001 Код платежу: 30 14060100 (державний бюджет).
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що за відповідачем рахується податковий борг в загальній сумі 1034827,51 грн, який відповідачем добровільно не сплачено.
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження (а.с.23).
18 листопада 2024 року ухвалою суду закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті (а.с.27).
Про місце день та час розгляду справи сторони були повідомлені належним чином. Причина неявки суду невідома.
Відзив на позовну заяву до суду не надходив.
Відповідно до ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що комунальне підприємство «ТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» Олександрійської міської ради (код ЄДРПОУ 00185330) зареєстроване органами державної реєстрації, як юридична особа та знаходиться на обліку в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області як платник податків.
Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код класифікації доходів бюджету 14010100) та інтегрованої картки за комунальним підприємством «ТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» ) рахується податковий борг на загальну суму 1034827,51 грн., в т.ч. 997704,00 грн. основного платежу та пені 37123,51 грн. який сформувався за рахунок несплати грошових зобов'язань, а саме: податкової декларації з податку на додану вартість №9135410910 від 20.05.2024 (термін сплати 30.05.2024) в сумі 391556,00 грн.; податкової декларації з податку на додану вартість № 9167754479 від 19.06.2024 (термін сплати 01.07.2024) в сумі 286373,00 грн.; податкової декларації з податку на додану вартість №9200678531 від 18.07.2024 (термін сплати 30.07.2024) в сумі 319775,00 грн.
У ст.16 Податкового кодексу України (надалі, ПК України) визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Виконанням податкового обов'язку згідно пункту 38.1 статті 38 ПК України є сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, визнається податковим боргом.
Відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків (п.56.11. ст.56 ПК України).
Згідно з п. 288.7 ст.288 ПК України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу. У відповідності до п.285.1 ст. 285 ПК України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Приписами п.286.2 ст.286 ПК України передбачено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п.287.3 ст.287 ПК України).
Суд зазначає, що виникнення та існування такого податкового боргу також підтверджується наявними у матеріалах справи доказами.
Відповідачу виставлялась перша податкова вимога від 25.10.2001 №1/3 вручена платнику податків 26.10.2001 поштовим відправленням. Друга податкова вимога від 05.12.2001 № 2/113 вручена платнику податків 11.12.2001 поштовим відправленням.
Пунктом 87.1 статті 87 ПК України передбачено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.
Відповідно до п. п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Станом на час звернення позивача до суду з цим позовом докази сплати податкового боргу у суду відсутні.
Згідно із положеннями ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи вищевикладене та оцінюючи надані докази в сукупності, оскільки сума грошового зобов'язання визначена відповідачем самостійно, є узгодженою, не сплачена в добровільному порядку, ця сума підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оскільки, відповідно до приписів ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати у даному випадку з відповідача стягненню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -
Позовні вимоги Головного управління ДПС у Кіровоградській області (код ЄДРПОУ: 43995486, 25005, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55) до комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради (код ЄДРПОУ: 00185330, 28000, Кіровоградська область, Олександрійський район, м. Олександрія, вул. Перспективна, 32-А) про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства «ТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ:00185330) на користь державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 1 034 827,51 грн. за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, за наступними реквізитами: Отримувач: ГУК у Кіров.обл/Кіров.обл./14010100 Код отримувача: 37918230 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок: UА168999980313010029000011001 Код платежу: 30 14060100 (державний бюджет).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. ПРИТУЛА