про прийняття адміністративної справи до провадження
11 грудня 2024 року 640/32174/20
Київський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючий суддя Дудін С.О., судді Кушнова А. О. та Лапій С. М., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міжгірського районного суду Закарпатської області та Кабінету Міністрів України про визнання протиправними та скасування в частині нормативно-правових актів та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міжгірського районного суду Закарпатської області та Кабінету Міністрів України , у якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 №15 “Питання оплати праці працівників державних органів» в частині затвердження пункту четвертого Умов оплати праці працівників патронатних служб у державних органах;
- визнати протиправною та скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 №1112 “Про умови оплати праці працівників державних органів, на яких не поширюється дія ЗУ “Про державну службу» в частині затвердження пункту четвертого Умов оплати праці працівників патронатних служб у державних органах;
- визнати протиправною та скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 “Про затвердження Порядку обчислення стажу державної служби» в частині затвердження пункту четвертого та шостого Порядку обчислення стажу державної служби,
- зобов'язати керівника апарату Міжгірського районного суду Закарпатської області здійснити: перерахунок стажу роботи ОСОБА_1 у Міжгірському районному суді Закарпатської області, який дає їй право на встановлення надбавки у відсотках до посадового окладу за вислугу років у державних органах, як працівнику патронатної служби з урахуванням сумарного стажу на посадах службовців і державного службовця та відповідно до вимог Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам органів виконавчої влади та інших державних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1993 № 1049; встановити ОСОБА_1 надбавку за вислугу років у державному органі, як працівнику патронатної служби у розмірі: 30 відсотків, починаючи з 06.07.2016 року; 40 відсотків, починаючи з 05.09.2020 року, провівши відповідні перерахунки заробітної плати ОСОБА_1 з врахуванням встановленої надбавки за вислугу років, шляхом видачі керівником апарату суду відповідних галузевих наказів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.02.2021 позовну заяву було повернуто позивачеві у зв'язку з порушенням правил об'єднання позовних вимог.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 15.06.2021 вищевказану ухвалу було скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.07.2021 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено справу до розгляду в підготовчому засіданні.
08.10.2021 на адресу суду від позивача надійшла заява про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Усною ухвалою суду від 18.11.2021, постановленою без виходу до нарадчої кімнати із занесенням до протоколу судового засідання, відмовлено у задоволенні клопотання позивача про залучення третьої особи.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.11.2021 закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті.
Позивачем була подана заява від 14.07.2022 про здійснення розгляду справи у порядку письмового провадження.
Як вбачається з довідки Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.07.2022 суд ухвалив подальший розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.
Отже, справа перебуває у письмовому провадженні на стадії розгляду справи по суті.
13.12.2022 Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" №2825-IX, статтею 1 якого встановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва.
Пунктом 1 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного Закону визначено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Згідно з пунктом 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного Закону установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
14.12.2022 вказаний Закон був опублікований в газеті "Голос України" №254 та набрав чинності 15.12.2022.
08.10.2024 на адресу Київського окружного адміністративного суду від Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли матеріали адміністративної справи та за результатом автоматизованого розподілу були передані на розгляд судді Дудіну С.О.
Відповідно до абзацу 2 частини п'ятої ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України окремим документом можуть викладатися також ухвали з інших питань, які вирішуються під час судового розгляду.
Частиною першою статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, крім випадку, встановленого частиною четвертою статті 22 цього Кодексу, Національного банку України, окружної виборчої комісії (окружної комісії з референдуму), розглядаються і вирішуються в адміністративному суді першої інстанції колегією у складі трьох суддів.
Враховуючи, що предметом позову у даній справі є оскарження в частині постанов Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 №15 року “Питання оплати праці працівників державних органів», від 24.12.2019 №1112 “Про умови оплати праці працівників державних органів, на яких не поширюється дія Закону України “Про державну службу» та від 25.03.2016 №229 “Про затвердження Порядку обчислення стажу державної служби», дана справа підлягає розгляду колегією суддів.
Згідно з частиною другою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Натомість, відповідно до абзацу 2 частини чотирнадцятої статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України у разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.
Частиною п'ятою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що якщо розгляд справи у випадках, визначених цим Кодексом, починається спочатку, суд призначає та проводить підготовче засідання спочатку в загальному порядку, крім випадку ухвалення рішення про колегіальний розгляд справи, коли підготовче засідання проводиться спочатку лише у разі, якщо суд дійшов висновку про необхідність його проведення.
За результатом аналізу матеріалів справи судом встановлено відсутність необхідності повторного проведення підготовчого провадження, у зв'язку з чим адміністративна справа підлягає прийняттю до провадження для її розгляду по суті у порядку письмового провадження.
Суд зазначає, що 28.01.2021 на адресу суду через систему "Електронний суд" від позивача надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці, з підстав розгляду вказаним департаментом скарги позивача. Дане клопотання судом розглянуто не було.
Частиною другою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
З огляду на предмет спору, суд вважає, що рішення по справі не може мати безпосередній вплив на права та обов'язки Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці, у зв'язку з чим вказаний департамент не підлягає залученню до участі у справі в якості третьої особи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 171, 179, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Прийняти адміністративну справу до провадження головуючого судді Київського окружного адміністративного суду Дудіна С.О. для її розгляду колегією суддів у порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження.
Склад колегії суддів: Дудін С.О. (головуючий суддя), Кушнова А.О., Лапій С. М.
2. Відмовити у задоволенні клопотання позивача про залучення до участі у справі в якості третьої особи Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці.
3. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/, а також в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.
4. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя Дудін С.О.
Судді: Кушнова А. О.
Лапій С. М.