Постанова від 12.07.2024 по справі 760/15891/24

Справа №760/15891/24 3/760/5491/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2024 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Ішуніна Л. М., за участю представника Київської митниці - Келеберденка В. В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення № СР294284635PL - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), АДРЕСА_1 , ( АДРЕСА_1 ), за ознаками порушення митних правил, передбачених статтею 473 МК України,

ВСТАНОВИВ:

До Солом'янського районного суду міста Києва від Київської митниці надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) за ознаками порушення митних правил, передбачених статтею 473 МК України.

Відповідно до протоколу про порушення митних правил від 13 червня 2024 року № 0514/10000/24 08 червня 2024 року в зоні митного контролю м/п «УкрПошта» Київської митниці, на території цеху № 2 ДОПП АТ «Укрпошта» за адресою: м. Київ, вул. Г. Кірпи, 2, під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення (далі - МПВ) № СР294284635PL, яке пересилалось з Польші (відправник - ОСОБА_1 / ОСОБА_1 ) до України (отримувач - ОСОБА_3 ) виявлено вкладення, а саме: валютні цінності у сумі 100 швейцарських франків у вигляді банкнот номіналом 50 швейцарських франків за номерами: 15С3126634, 15К3630566. Вищезазначеним відправником інформація щодо переміщення валютних цінностей у товаросупровідних документах міжнародного поштового відправлення не заявлена.

Враховуючи викладені обставини, відправник МПВ - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) здійснив відправлення через митний кордон України товару, а саме - «валютних цінностей», які є забороненими до такого пересилання, не заявивши точні відомості про товари у МПВ.

Таким чином, у діях відправника МПВ № СР294284635PL - громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено статтею 473 Митного кодексу України.

В судовому засіданні представник Київської митниці підтримав позицію Київської митниці та просив притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності за статтею 473 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - громадянин ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується реєстром міжнародних поштових відправлень.

Згідно з частиною четвертою статті 526 МК України справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.

З урахуванням викладеного, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Заслухавши пояснення представника Київської митниці, дослідивши матеріали справи та долучені докази, суд приходить до такого висновку.

Згідно з частиною першою статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до статті 487 МК України провадження у справах про порушення митних правил, здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

З аналізу вказаних правових норм статей 458 та 487 МК України, а також статей 2, 9, 11 КУпАП підставою для визнання особи винною в порушенні митних правил, як різновиду адміністративного правопорушення, є встановлення у вчиненому нею діянні всіх ознак складу такого правопорушення, в тому числі ознак суб'єктивної та об'єктивної сторони складу правопорушення.

Суд установив, що 08 червня 2024 року в зоні митного контролю м/п «УкрПошта» Київської митниці, на території цеху № 2 ДОПП АТ «Укрпошта» за адресою: м. Київ, вул. Г. Кірпи, 2, під час проведення митного огляду МПВ № СР294284635PL, яке пересилалось з Польші (відправник - ОСОБА_1 / ОСОБА_1 ) до України (отримувач - ОСОБА_3) виявлено вкладення, а саме: валютні цінності у сумі 100 швейцарських франків у вигляді банкнот номіналом 50 швейцарських франків за номерами: 15С3126634, 15К3630566. Вищезазначеним відправником інформація щодо переміщення валютних цінностей у товаросупровідних документах міжнародного поштового відправлення не заявлена.

Безпосередні предмети правопорушення - 100 швейцарських франків, в порядку статті 511 МК України вилучені та зберігаються на складі Київської митниці за адресою: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8А.

Диспозицією статті 473 МК України передбачено порушення митних правил, яке полягає у пересиланні через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу.

Відповідно до статті 18 Всесвітньої поштової конвенції забороняється вкладати монети, банківські білети, банкноти або будь-які цінні папери на пред'явника, дорожні чеки, платину, золото чи срібло у виробах чи у необробленому вигляді, дорогоцінні камені, ювелірні вироби та інші цінні предмети у посилках без оголошеної цінності.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» транскордонне переміщення валютних цінностей шляхом поштових відправлень здійснюється лише шляхом поштових відправлень з оголошеною вартістю».

Частиною 3 статті 197 Митного кодексу України встановлено, що обмеження щодо ввезення на митну територію України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватися Національним банком України.

Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, яка затверджена постановою Правління Національного банку України від 27транвя 2008 року №148 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 червня 2008 року за «№520/15211), встановлено, що готівку дозволяється пересилати в Україну та за межі України в міжнародних поштових відправленнях та міжнародних експрес-відправленнях з оголошеною цінністю з дотриманням вимог Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270.

Пунктом 14 положення про транскордонне переміщення валютних цінностей, яке затверджене постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 3 «Про затвердження Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей», встановлено, що пересилання в Україну / з України готівкової валюти і банківських металів у міжнародних поштових відправленнях здійснюється виключно з оголошеною їх вартістю.

Відправником міжнародного поштового відправлення № СР294284635PL - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 )при пересиланні даного відправлення із Польщі до України вказані вимоги акту Всесвітнього поштового союзу дотримані не були, посилка (з вмістом валюти) переміщувалась через митний кордон України без оголошення цінності.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 235 МК України, забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, відправлених з порушенням митних правил.

Враховуючи вищевикладене, оцінюючи докази, які містяться в матеріалах справи у їх сукупності, суд вважає, що в діях гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 473 МК України та винуватість останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 473 МК України повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил від 13 червня 2024 року № 0514/10000/24, копією митної декларації МПВ, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 08 червня 2024 року.

Відповідно до вимог статті 245 КУпАП України, завданням судді при розгляді справ про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.

Тож, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне застосувати до гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) адміністративне стягнення у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Отже, з огляду на вищевказані норми права та «Закон України «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись статями 235, 236, 257, 458, 459, 473, 526-529 МК України, статями 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 473 Митного Кодексу України.

Накласти на гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), АДРЕСА_1 , ( АДРЕСА_1 ), стягнення у виді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме - 100 швейцарських франків у вигляді банкнот номіналом 50 швейцарських франків за номерами: 15С3126634, 15К3630566.

Стягнути з гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), АДРЕСА_1 , ( АДРЕСА_1 ), судовий збір у розмірі 605,60 грн, який підлягає сплаті на наступні реквізити: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Л. М. Ішуніна