Рішення від 12.12.2024 по справі 260/7194/24

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2024 року м. Ужгород№ 260/7194/24

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гаврилка С.Є., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Територіального управління БЕБ у Київській області про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

15 листопада 2024 року до Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Територіального управління БЕБ у Київській області (03151, м. Київ, вул. Святослава Хороброго, 3-Б, код ЄДРПОУ 44923091), яким просить суд: "1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; 2. Зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років час роботи в державних органах - з 18.01.1989 по 07.09.1995 в органах Міністерства юстиції України; з 26.09.2005 по 14.03.2012 в органах Державної податкової адміністрації України; з 15.03.2012 по 30.06.2013 в органах Державної податкової служби України; з 01.07.2013 по 25.12.2014 в органах Міністерства доходів і зборів України; з 26.12.2014 по 09.09.2019 в органах Державної фіскальної служби України; з 10.09.2019 по 30.10.2020 та 02.11.2020 по 19.09.2023 в органах Державної податкової служби України, що становить 24 роки 07 місяців 10 днів як такий, що відповідає абзацу 12 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб""; 3. Розгляд справи здійснити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.".

19 листопада 2024 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду було прийнято вищевказану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження, якою розгляд справи постановлено провести за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та (або) викликом учасників справи.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2024 року у задоволенні клопотання представника відповідача про перехід до загального позовного провадження було відмовлено.

Позовні вимоги мотивовані тим, що, на думку позивача, відповідачем не було зараховано до вислуги років стажу державної служби спірні періоди роботи, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, в зв'язку із чим звернувся із даним позовом до суду.

Відповідачем було подано відзив на позов, в якому просив відмовити в задоволенні позову та зазначив, що при винесенні висновку Комісія БЕБ врахувала всі документи, які передбачені пунктом 10 Інструкції для обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років та діяла виключно в межах і спосіб, визначені вказаною Інструкцією та спеціальним законодавством в порушеній сфері, зокрема, Законом України "Про Бюро економічної безпеки України", Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постановою КМУ "Про затвердження Положення про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України" № 1333 від 29.11.2022, Інструкцією з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, затвердженою наказом БЕБ від 19 квітня 2022 року № 70, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 квітня 2022 року за № 444/3778, Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб", з огляду на що, зазначає, що БЕБ вчинило всі дії, передбачені Інструкцією, а, отже, підстави для визнання дій протиправними відсутні, таким чином вказує, що Комісією було вірно обраховано стаж служби позивача на підставі документів, які підтверджують періоди проходження служби.

Згідно зі статтею 262 частиною 5 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до статті 4 частини 1 пункту 10 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши подані сторонами докази, (заслухавши сторони та їх представників) всебічно і повно оцінивши всі фактичні обставини (факти), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , з 20 вересня 2023 року по теперішній час проходить службу в Територіальному управлінні БЕБ у Київській області, наказом від 19 вересня 2023 року № 74-к/ДСК призначена на посаду старшого аналітика ТУ БЕБ (а.с. 64).

Відповідно до наказу БЕБ від 21 вересня 2023 року № 222-к/ДСК-ДП року позивачу присвоєно спеціальне звання - лейтенант Бюро економічної безпеки України (а.с. 65).

Згідно із даними трудової книжки позивача серії НОМЕР_2 та довідкою ОК- 5, сформованих індивідуальних Відомостей про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб позивач працювала на державній службі (а.с.а.с. 19-61, 81-89), а саме: в органах Міністерства юстиції України на посаді:

18 січня 1989 року по 07 вересня 1995 року судовий виконавець Куйбишевського районного суду м. Донецька;

В органах Державної податкової адміністрації України на посадах: з 26 вересня 2005 року по 16 листопада 2006 року старший державний податковий інспектор відділу обліку та звітності Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька;

з 17 листопада 2006 року по 19 листопада 2006 року державний податковий інспектор відділу обліку та звітності Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька;

з 20 листопада 2006 року по 14 березня 2007 року старший державний податковий інспектор відділу обліку та звітності Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька;

з 15 березня 2007 року по 05 вересня 2007 року старший державний податковий інспектор відділу оподаткування фізичних осіб Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька;

з 06 вересня 2007 року по 13 листопада 2008 року старший державний податковий інспектор відділу оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька;

14 листопада 2008 року по 03 березня 2011 року головний державний податковий інспектор відділу оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька;

з 04 березня 2011 року по 13 квітня 2011 року головний державний податковий інспектор сектору адміністрування податку на додану вартість відділу оподаткування юридичних осіб Пологівської міжрайонної Державної податкової інспекції у Запорізькій області;

з 14 квітня 2011 року по 14 березня 2012 року головний державний податковий інспектор відділу оподаткування юридичних осіб Пологівської міжрайонної Державної податкової інспекції у Запорізькій області.

В органах Державної податкової служби України на посадах: з 15 березня 2012 року по 14 червня 2012 року головний державний податковий інспектор сектору контролю за правомірністю бюджетного відшкодування на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області Державної податкової служби;

15 червня 2012 року по 11 липня 2012 року головний державний податковий інспектор відділу місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області Державної податкової служби;

12 липня 2012 року по 30.06.2013 року головний державний податковий ревізор-інспектор відділу особливо важливих перевірок управління податкового контролю Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області Державної податкової служби.

В органах Міністерства доходів і зборів України на посадах:

01 липня 2013 року по 14 липня 2014 року головний державний податковий ревізор-інспектор відділу проведення камеральних перевірок управління податкового аудиту Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізької області;

15 липня 2014 року по 16 вересня 2014 року головний державний податковий ревізор-інспектор відділу податкового аудиту окремих платників управління податкового аудиту Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізької області;

17 вересня 2014 року по 25 грудня 2014 року головний державний ревізор-інспектор відділу контрольно-перевірочної роботи доходів і зборів з фізичних осіб управління доходів і зборів Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізької області.

В органах Державної фіскальної служби України на посадах:

26 грудня 2014 року по 31 січня 2016 року головний державний ревізор-інспектор відділу податку на прибуток, місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізької області;

01 лютого 2016 року по 14 липня 2016 року головний державний ревізор-інспектор відділу податків і зборів з юридичних осіб Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області;

15 липня 2016 року по 22 серпня 2016 року головний державний ревізор-інспектор відділу контрольно-перевірочної роботи управління податків і зборів з фізичних осіб Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області;

23 серпня 2016 року по 02 листопада 2016 року головний державний інспектор відділу податків і зборів з юридичних осіб Пологівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області;

03 листопада 2016 року по 19 липня 2017 року головний державний ревізор-інспектор відділу податків і зборів з юридичних осіб Пологівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області;

20 липня 2017 року по 06 листопада 2017 року головний державний ревізор-інспектор відділу податків і зборів з юридичних осіб території обслуговування Пологівської об'єднаної державної податкової інспекції управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області;

07 листопада 2017 року по 23 січня 2018 року головний державний ревізор-інспектор відділу аудиту платників території обслуговування Пологівської об'єднаної державної податкової інспекції управління аудиту Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області;

24 січня 2018 року по 01 жовтня 2018 року начальник відділу обслуговування платників, Пологівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області;

02 жовтня 2018 року по 09 вересня 2019 року головний державний ревізор-інспектор відділу перевірок платників основних галузей економіки та у сфері матеріального виробництва управління аудиту Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області;

В органах Державної податкової служби України на посадах:

10 вересня 2019 року по 11 березня 2020 року головний державний ревізор-інспектор відділу перевірок платників основних галузей економіки у сфері торгівлі та послуг управління податкових перевірок трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління Державної податкової служби у Київській області;

12 березня 2020 року по 30 жовтня 2020 року головний державний ревізор-інспектор відділу податкового супроводження підприємств електроенергетики управління податкового супроводження підприємств паливно-енергетичного комплексу та виробничої сфери Офісу великих платників податків Державної податкової служби;

02 листопада 2020 року по 22 лютого 2021 року головний державний інспектор відділу адміністрування місцевих податків зборів, екологічного податку та рентної плати управління податкового адміністрування Головного управління Державної податкової служби у Київській області;

23 лютого 2021 року по 20 травня 2021 року головний державний інспектор відділу адміністрування податку на прибуток, неприбуткових установ і організацій та спрощеної системи оподаткування управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління Державної податкової служби у Київській області;

21 травня 2021 року по 12 липня 2021 року заступник начальника управління- начальник відділу адміністрування рентної плати та екологічного податку, місцевих податків і зборів з юридичних осіб, розгляду звернень управління податкового адміністрування юридичних осіб Головного управління Державної податкової служби у Київській області;

13 липня 2021 року по 04 липня 2022 року начальник управління податкового адміністрування юридичних осіб Головного управління Державної податкової служби у Київській області;

05 липня 2022 року по 19 липня 2022 року заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування рентної плати та екологічного податку, місцевих податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб Головного управління Державної податкової служби у Київській області;

20 липня 2022 року по 19 вересня 2023 року заступник начальника відділу з питань застосування санкцій управління заходів реагування Департаменту запобігання фінансовим операціям, пов'язаним з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, Державна податкова служба України.

Згідно із біографічної довідки та витягу з послужного списку позивача, виданих кадровою службою ТУ БЕБ, а також згідно витягу з наказу від 02 жовтня 2023 року № 41-к/ДСК про встановлення стажу служби та витягу з висновку комісії щодо обчислення стажу служби від 31 жовтня 2023 року № 406/10-ДСК-23 вбачається, що до періоду проходження позивачем служби в БЕБ не враховано вищевказаний час роботи на державній службі на вказаних посадах, що складає 24 роки 07 місяців 10 днів (а.с.а.с. 66-80).

Не погоджуючись з діями відповідача, позивач звернувся до суду з позовом.

Відповідно до статті 19 частини 2 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 30 Закону України "Про Бюро економічної безпеки України" № 1150-IX від 28 січня 2021 року (далі по тексту - Закону України № 1150-IX), держава забезпечує соціальний захист працівників Бюро економічної безпеки України відповідно до Конституції України, цього Закону та інших актів законодавства.

Особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, користуються соціальними гарантіями відповідно до Закону України "Про Національну поліцію" та інших законів України з урахуванням положень, встановлених цим Законом. Пенсійне забезпечення осіб, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби. та деяких інших осіб".

Відповідно до статті 17 частини 1 пункту "и" Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII (далі по тексту - Закон України № 2262-XII) особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "з" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки України, Управління державної охорони України, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро України, державну пожежну охорону, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України, органи і підрозділи цивільного захисту, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки України або Державну кримінально-виконавчу службу України на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затверджуваними відповідно Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання кримінальних покарань, цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, що затверджується Головою Служби судової охорони.

Згідно зі статтею 17-1 Закону України № 2262-XII порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначених вимог Закону України № 2262-XII Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 393 від 17 липня 1992 року "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" (далі по тексту - Постанова № 393).

Згідно з пунктом 1 Постанови № 393 для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, зазначеним у пунктах б-д, ж і з статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки, Управління державної охорони, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації, органи і підрозділи цивільного захисту, державну пожежну охорону, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки або Державну кримінально-виконавчу службу на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затвердженими відповідно Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, виконання кримінальних покарань, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, затвердженим Головою Служби судової охорони.

Відповідно до пункту 34 Положення про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 року № 1333 (далі по тексту - Положення №1333), для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховується служба, визначена в пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб, у календарному обчисленні (один місяць служби за один місяць).

Відповідно до пункту 2 Інструкції з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки, затвердженої наказом Бюро економічної безпеки України від 19 квітня 2022 року №70 (далі по тексту - Інструкція № 70) визначення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ здійснюється комісією з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років.

Згідно з пунктом 5 Інструкції № 70 періоди служби для виплати надбавки за вислугу років обчислюються відповідно до законодавства особам, які мають спеціальні звання БЕБ, та проходять службу у центральному апараті, заступникам керівників територіальних управлінь БЕБ,- центральною комісією.

Для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховуються періоди служби, визначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб" (пункт 6 Інструкції № 70).

Пунктом 10 Інструкції № 70 особам, які мають спеціальні звання БЕБ, яким у встановленому законодавством порядку зараховано до вислуги років раніше не враховані періоди служби, доплата надбавки за вислугу років здійснюється з дня надання ними документів, що підтверджують їх період служби (роботи). До документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, належить трудова книжка (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).

З урахуванням викладеного, як Закон України № 2262-XII, Постанова №393, Інструкція № 70, так і Положення №1333 є необхідним (обов'язковим) врахування до вислуги років стажу державної служби, що набутий особою до переходу на службу до Бюро економічної безпеки України.

Судом встановлено, що позивач працював у період з 18 січня 1989 року по 07 вересня 1995 року в органах Міністерства юстиції України; з 26 вересня 2005 року по 14 березня 2012 року в органах Державної податкової адміністрації України; з 15 березня 2012 року по 30 червня 2013 року в органах Державної податкової служби України; з 01 липня 2013 року по 25 грудня 2014 року в органах Міністерства доходів і зборів України; з 26 грудня 2014 року по 09 вересня 2019 року в органах Державної фіскальної служби України; з 10 вересня 2019 року по 30 жовтня 2020 року та 02 листопада 2020 року по 19 вересня 2023 року в органах Державної податкової служби України. Водночас відповідач не врахував до вислуги років вказаний стаж державної служби, що набутий позивачем за спірні періоди до переходу на службу до Бюро економічної безпеки України.

Суд зазначає, що пункт 10 Інструкції № 70 до документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ відносить трудову книжку (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).

Крім того, згідно зі статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05 листопада 1991 року № 1788, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Таким чином, позивач належними документами, наданими і БЕБ, і суду підтвердив період державної служби за спірні періоди для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ.

Отже, з урахуванням того, що позивач проходить службу у Бюро економічної безпеки України, відповідач протиправно не зарахував час його роботи за спірні періоди до стажу служби для виплати надбавки за вислугу років у Бюро економічної безпеки України.

Згідно зі статтею 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити.

Керуючись статтями 242-246 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Територіального управління БЕБ у Київській області (03151, м. Київ, вул. Святослава Хороброго, 3-Б, код ЄДРПОУ 44923091) про зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Зобов'язати Територіальне управління БЕБ у Київській області зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років час роботи в державних органах - з 18 січня 1989 року по 07 вересня 1995 року в органах Міністерства юстиції України; з 26 вересня 2005 року по 14 березня 2012 року в органах Державної податкової адміністрації України; з 15 березня 2012 року по 30 червня 2013 року в органах Державної податкової служби України; з 01 липня 2013 року по 25 грудня 2014 року в органах Міністерства доходів і зборів України; з 26 грудня 2014 року по 09 вересня 2019 року в органах Державної фіскальної служби України; з 10 вересня 2019 року по 30 жовтня 2020 року та 02 листопада 2020 року по 19 вересня 2023 року в органах Державної податкової служби України, що становить 24 роки 07 місяців 10 днів як такий, що відповідає пункту 1 абзацу 12 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

СуддяС.Є. Гаврилко