Ухвала від 09.12.2024 по справі 755/20789/24

№ 755/20789/24

№ 3/755/7305/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" грудня 2024 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Метелешко О.В. розглянувши справу, яка надійшла з Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючо ї за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 3 ст. 184 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , 15 листопада 2024 року, за адресою: АДРЕСА_2 , ухилялася від виконання батьківських обов'язків, що призвело до вчинення дрібної крадіжки неповнолітнім сином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто, своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 184 КУпАП.

У судовому засідання ОСОБА_1 вину визнала, щиро каялася, пояснила, що нею було повністю відшкодовано магазину «Епіцентр» всю заподіяну її неповнолітнім сином шкоду, а із сином вона провела профілактичну бесіду. Зокрема, пояснила, що вона належним чином виховує свого сина, останній гарно навчається у коледжі, до адміністративної відповідальності притягується вперше, сина виховує сама, має скрутне матеріальне становище, має проблеми зі здоров'ям і потребує належного лікування, на підтвердження чого, надала для долучення до матеріалів справи копію медичної документації, а тому, просила обмежитись усним зауваженням.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , приходжу до наступного.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 184 КУпАП повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 622264; рапортами працівника поліції; письмовими поясненнями; рапортом працівника поліції та поясненнями ОСОБА_1 , наданими у судовому засіданні.

Разом з тим, враховуючи характер вчиненого правопорушення, зокрема те, що матеріали справи не містять даних про те, що ОСОБА_1 раніше притягалася до адміністративної відповідальності, вину визнала, сама виховує сина, має проблеми зі здоров'ям і потребує належного лікування, та зазначила, що має скрутне матеріальне становище, приходжу до висновку, що останню можливо звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Крім того, згідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.

Керуючись ст. ст. 22, 33, 184, 283, 284 КУпАП,-

Постановив:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП - закрити, на підставі ч. 2 ст. 284 КУпАП, оголосивши їй усне зауваження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.

Суддя:

Попередній документ
123725639
Наступний документ
123725641
Інформація про рішення:
№ рішення: 123725640
№ справи: 755/20789/24
Дата рішення: 09.12.2024
Дата публікації: 16.12.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (09.12.2024)
Дата надходження: 28.11.2024
Предмет позову: Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей
Розклад засідань:
09.12.2024 16:00 Дніпровський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
МЕТЕЛЕШКО ОКСАНА ВАСИЛІВНА
суддя-доповідач:
МЕТЕЛЕШКО ОКСАНА ВАСИЛІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Суміна Анна Сергіївна