Справа № 953/6109/24
н/п 1-кс/953/9123/24
"12" грудня 2024 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3 ,
підозрюваного - ОСОБА_4 ,
захисника - адвоката ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Харкова клопотання заступника керівника Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 42024222750000230 від 13.06.2024 про продовження строку виконання обов'язків у кримінальному провадженні відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, українця, з вищою освітою, одруженого, маючого на утриманні двох малолітніх дітей, який займає посаду головного спеціаліста мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого та фактично мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше в силу ст. 89 КК України не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 3 ст. 368 КК України, -
12.12.2024 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання заступника керівника Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 про продовження стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строку виконання обов'язків у кримінальному провадженні № 42024222750000230 від 13.06.2024, визначених ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 24.07.2024, в межах строків досудового розслідування.
Прокурор в обґрунтування клопотання вказав, що відділом спеціальної поліції ГУ Національної поліції в Харківській області за процесуального керівництва Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024222750000230 від 13 червня 2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 1 ст. 368, ч. 3 ст. 368 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що на підставі наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 05.03.2024 №24-дс ОСОБА_4 призначено на посаду головного спеціаліста мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про Збройні Сили України» Міністерство оборони України є центральним органом виконавчої влади і військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні Сили України.
Згідно ст. 9 Закону України «Про Збройні Сили України» комплектування Збройних Сил України особовим складом, їх мобілізаційне та оперативне розгортання в особливий період, здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою та призовом громадян на військову службу забезпечує Кабінет Міністрів України.
Пунктом 1 Положення про Міністерство оборони України визначено, що Міністерство оборони України входить до системи органів виконавчої влади і є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сфері оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період.
Згідно із абзацом 16 ст. 1 Закону України «Про оборону України», до органів військового управління віднесено територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Таким чином, Міністерство оборони України реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сфері оборони і військового будівництва як безпосередньо, так і через органи військового управління, що перебувають у його підпорядкуванні.
Стаття 19 Конституції України зобов'язує органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з положеннями ч.ч. 2, 3 ст. 18 КК України спеціальним суб'єктом злочину є фізична осудна особа, яка вчинила у віці, з якого може наставати кримінальна відповідальність, злочин, суб'єктом якого може бути лише певна особа.
Службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Відповідно до примітки 1 статті 364 КК України службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Тобто, ОСОБА_4 обіймаючи посаду головного спеціаліста мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , є службовою особою.
Корупція, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», - це використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», неправомірна вигода - це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи не грошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
Відповідно вимог посадової інстуркції, ОСОБА_4 , будучи головним спеціалістом підпорядковується заступнику начальника - начальнику мобілізаційного відділення.
Він відповідає: за здійснення прийому громадян з числа старшинського, сержантського та рядового складу запасу і підготовку для них необхідних військово-облікових документів, довідок і відповідей на заяви; за повноту виписки та збереження персональних повісток; за проведення медичного переосвідчення призначених; за проведення оповіщення та складання іменних списків резервістів під час їх виклику до ТЦК та СП.
Він зобов'язаний: проводити роботу щодо призову військовозобов'язаних під час мобілізації, в особливий період; уточнювати військово-облікові документи військовозобов'язаних, які з'явилися в РТЦК та СП; направляти військовозобов'язаних на ВЛК для проходження медичного огляду; проводити попереднє призначення військовозобов'язаних до складу команди для проходження служби; вручати призначеним до складу команд військовозобов'язаним повістки; оформлювати документи на команди для відправки до військових частин; проводити відправку військовозобов'язаних, призваних на військову службу до військових частин; надсилати повідомлення роботодавцям (родинам) про призов військовозобов'язаних на військову службу; надавати облікові документи до відділення військового обліку та бронювання сержантів, солдатів запасу для виключення з військового обліку військовозобов'язаних, призваних на військову службу; своєчасно оформляти повістки та проводити закладку їх у картотеку; вести картотеку повісток призначених військовозобов'язаних; вносити зміни в облікових даних в облікові картки і повістки; проводити вручення та вилучення мобілізаційних розпоряджень; вести картотеки повісток та облікових карток; знати та користуватися в повсякденній діяльності вимогами керівних документів чинного законодавства; виконувати інші доручення начальника відділення та військового комісара ТЦК та СП; виконувати свої функціональні обов'язки в межах чинного законодавства, не допускати скоєння злочинів, подій і корупційних діянь; розуміти свою роль у системі внутрішнього контролю, а також, як особиста діяльність співвідноситься з роботою інших посадових (службових) осіб.
Прокурор зазначив, з питань запобігання корупції: відповідно до ст.8 Закону України «Про державну службу», Закону України «Про запобігання корупції», на державних службовців покладається ряд зобов'язань з питань запобігання та протидії корупції, врегулювання конфлікту інтересів: забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах; забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб.
Незважаючи на обізнаність з вимогами вищевказаного законодавства та обов'язок їх дотримуватися ОСОБА_4 , будучи головним спеціалістом мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 умисно вчинив корупційний злочин, за наступних обставин.
Так, 11.06.2024 ОСОБА_4 , точний час в ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи на посаді головного спеціаліста мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , який відповідно до своїх посадових обов'язків здійснює мобілізаційну підготовку та мобілізаційні заходи на території Шевченківського району, міста Харків, прибув до ресторан бару «Reina Low & Slow Bar», за адресою: м. Харків, площа Павлівська, 5/7 та (висунув вимогу через персонал закладу до адміністрації закладу про необхідність адміністрації закладу зв'язатись з ОСОБА_4 з метою обговорення умов при яких останній не вчинятиме дій спрямованих на припинення та порушення нормальної роботи закладу шляхом проведення мобілізаційних заходів по відношенню до персоналу та відвідувачів вказаного закладу).
Розуміючи незаконність зазначених вимог, ОСОБА_6 , будучи адміністратором ресторан бару «Reina Low & Slow Bar», звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їхнім контролем, з метою викриття злочинної діяльності головного спеціаліста мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 .
15.06.2024 ОСОБА_4 , зустрівся з ОСОБА_6 , який є працівником закладу «Reina Low & Slow Bar», та діяв під контролем правоохоронюваних органів, в закладі «Reina Low & Slow Bar», за адресою: м. Харків, площа Павлівська, 5/7.
В ході бесіди, ОСОБА_4 , діючи умисно з метою реалізації злочинного корисливого умислу спрямованого на особисте протиправне збагачення, шляхом одержання неправомірної вигоди для себе, повідомив ОСОБА_6 , про необхідність придбання та передання ОСОБА_4 автомобілів, причепів до автомобілів та іншої техніки, за не вчинення ОСОБА_4 , мобілізаційних заходів по відношенню до персоналу та відвідувачів закладу, які призведуть до закриття вказаного закладу. Також реалізуючи свій злочинний намір на отримання неправомірної вигоди, ОСОБА_4 , повідомив, про необхідність наданя останьому знижкової карти у закладі «Reina Low & Slow Bar», за адресою: м. Харків, площа Павлівська, 5/7, за надання працівникам закладу повісток, які надають право відстрочити їх призов.
Так, 18 червня 2024 року о 19 год. 35 хв., перебуваючи на паркувальному майданчику супермаркету Рост за адресою: м. Харків, вул. Шевченка, 142А, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто з прямим умислом, з метою особистого збагачення, надав ОСОБА_6 , який діяв під контролем правоохоронюваних органів 6 повісток про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 на 01 липня 2024 року, предявлення яких надає можливість відстрочення, мобілізаційних заходів за, що на свою вимогу отримав від ОСОБА_6 , неправомірну вигоду, у вигляді картки № 130 закладу «Reina Low & Slow Bar», яка надає знижку 20 % на послуги вказаного закладу для себе за не вчинення дій в інтересах праціників закладу «Reina Low & Slow Bar» з використанням свого службового становища, а саме не проведення мобілізаційних заходів по відношенню до персоналу закладу.
19.07.2024 о 17 год. 36 хв., ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Прокурор зазначає, що обґрунтованість повідомленої ОСОБА_4 підозри підтверджується: заявою ОСОБА_6 про вчинення кримінального правопорушення; відповіддю на доручення про проведення слідчих розшукових дій від 13.06.2024; відповіддю на доручення про проведення слідчих розшукових дій від 17.06.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_6 від 14.06.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_6 від 15.06.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_6 від 18.07.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 05.09.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 03.12.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 12.09.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_9 від 24.09.2024; протоколами пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 12.09.2024; протоколом огляду мобільного телефону від 19.06.2024; протоколом огляду речей від 21.06.2024; протоколом огляду, копіювання та вручення заздалегідь ідентифікованих засобів - грошових купюр від 18.06.2024; протоколом огляду та добровільної видачі від 18.06.2024; протоколом за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій -аудіо-,відео контроль особи від 26.06.2024; протоколом про результат контролю за вчиненням злочину від 19.06.2024; протоколом проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж від 15.08.2024; протоколом обшуків від 19.07.2024; висновками експертів за результатами експертизи відео- звукозапису; висновками судово-технічної експертизи документів; висновком судово-почеркознавчої експертизи; речовими доказами зібраними у даному кримінальному провадженні; іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
24 липня 2024 року слідчим суддею Київського районного суду міста Харкова підозрюваному ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком до 19 вересня 2024 року включно.
29 липня 2024 року підозрюваного ОСОБА_4 звільнено з-під варти в СІЗО у зв'язку з внесенням застави та відповідно до ухвали слідчого судді Київського районного суду на підозрюваного ОСОБА_4 покладені наступні обов'язки на строк 2 місяці, а саме: 1) прибувати до слідчого, прокурора, чи суду за першою вимогою; 2) не відлучатися з м. Харкова, без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; 4) утримуватися від спілкування зі свідками, спеціалістами у даному кримінальному провадженні; 5) здати на зберігання до територіальних органів Державної міграційної служби України паспорт громадянина України для виїзду за кордон на своє ім'я.
В подальшому, 16 вересня 2024 року постановою керівника Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_10 , було продовжено термін досудового розслідування до трьох місяці, тобто до 19 жовтня 2024 року.
18.09.2024 ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова було продовжено строк покладення обов'язків до 19.10.2024.
Слідчим суддею ухвалою слідчого Київського районного суду м. Харкова було продовжено термін досудового розслідування до 5 місяців тобто до 19 грудня 2024 року включно.
Крім того, ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова було продовжено термін досудового розслідування до 6 місяців, тобто до 19 січня 2024 року включно.
Як вказує прокурор у клопотанні, завершити досудове розслідування до 19.12.2024 є неможливим, оскільки органу досудового розслідування необхідно: отримати висновок судової семантико- текстуальної експертизи; отримати відповідь на запит із закладу «Reina Low & Slow Bar»; виконати інші слідчі та розшукові дії, необхідність яких може виникнути в ході досудового розслідування; виконати вимоги ст. 283 КПК України.
Крім того, прокурор вказує, що проведення даних процесуальних та слідчих (розшукових) дій мають значення доказів у кримінальному провадженні, оскільки вони підтвердять або спростують причетність підозрюваного ОСОБА_4 , до вчинення кримінальних правопорушень за обставинами кримінального провадження.
При цьому, проведення усіх вищевказаних процесуальних дій для розслідування мають вирішальний характер, у зв'язку з тим, що їх виконання, є обов'язковим для повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування, а також забезпечення прав підозрюваного.
Так, виконати дані процесуальні та слідчі (розшукові) дії не вдалось раніше у зв'язку із особливою складністю провадження, а саме: одночасне проведення значного обсягу слідчих та процесуальних дій у вказаному кримінальному провадженні, завантаженість експертних установ, його багатоепізодність, та проведення різних експертиз за одними об'єктами дослідження, які не можуть бути виконанні одночасно, тому їх проведення потребує додаткового часу.
Сторона обвинувачення також посилається на продовження існування ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
У судовому засіданні прокурор підтримав подане клопотання, просив про його задоволення.
Підозрюваний та його захисник - адвокат ОСОБА_5 щодо задоволення даного клопотання не заперечували.
Слідчий суддя, вислухавши думку сторін кримінального провадження та дослідивши надані докази, встановив, що відділом спеціальної поліції ГУ Національної поліції в Харківській області за процесуального керівництва Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024222750000230 від 13.06.2024 за ч. 1 ст. 368 та ч. 3 ст. 368 КК України.
19.07.2024 о 17:36 год. ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, тобто одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, поєднане з вимаганням.
24.07.2024 року слідчим суддею Київського районного суду міста Харкова підозрюваному ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком до 19 вересня 2024 року включно.
29.07.2024 року підозрюваного ОСОБА_4 звільнено з-під варти в СІЗО у зв'язку з внесенням застави та відповідно до ухвали слідчого судді Київського районного суду на підозрюваного ОСОБА_4 покладені наступні обов'язки на строк 2 місяці, а саме: 1) прибувати до слідчого, прокурора, чи суду за першою вимогою; 2) не відлучатися з м. Харкова, без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; 4) утримуватися від спілкування зі свідками, спеціалістами у даному кримінальному провадженні; 5) здати на зберігання до територіальних органів Державної міграційної служби України паспорт громадянина України для виїзду за кордон на своє ім'я.
05.08.2024 було винесено постанову про продовження строків досудового розслідування та продовжено досудове розслідування до трьох місяців тобто до 05.09.2024.
16.09.2024 року постановою керівника Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_10 , було продовжено термін досудового розслідування до трьох місяців, тобто до 19 жовтня 2024 року.
18.09.2024 ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова було продовжено строк покладення обов'язків до 19.10.2024.
14.10.2024 ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова було продовжено термін досудового розслідування до 5 місяців тобто до 19 грудня 2024 року включно.
12.12.2024 ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова було продовжено термін досудового розслідування до 6 місяців тобто до 19 січня 2025 року включно.
Слідчий суддя вважає, що надані стороною обвинувачення докази свідчать про обґрунтованість повідомленої підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 368, ч. 3 ст. 368 КК України.
Слідчий суддя вважає необхідним зазначити, що у розумінні положень, що наведені у численних рішеннях Європейського суду з прав людини («Нечипорук, Йонкало проти України» № 42310/04 від 21.04.2011, «Фокс, Кемпбелл і Харті проти Сполученого Королівства» №№ 12244/86, 12245/86, 12383/86 від 30.08.1990 та ін.), термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
Матеріали кримінального провадження, на які посилається прокурор у клопотанні, дають підстави вважати підозру ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень обґрунтованою, а обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини, як на те посилається сторона захисту, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.
Такий висновок цілком узгоджується із правовими позиціями, наведеними у рішеннях Європейського суду з прав людини. Так, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23.10.1994 суд зазначив, що «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».
Слідчий суддя також вважає доведеним продовження існування ризиків, передбачених п.п. 1,2,3,4,5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: можливість підозрюваного ОСОБА_4 переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідка, понятого у цьому кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити аналогічні кримінальні правопорушення, у якому підозрюється.
Однак, наявність вищезазначених ризиків обумовлюють продовження стосовно підозрюваного ОСОБА_4 строку дії покладених на нього обов'язків, визначених в ухвалі слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 24.07.2024, в межах строку досудового розслідування, строком на 1 (один) місяць 7 (сім) днів, тобто з 12.12.2024 по 19.01.2025 включно.
Керуючись ст. ст. 107, 177, 178, 182, 193, 194, 196, 309, 372, 376 ч. 2 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання заступника керівника Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 42024222750000230 від 13.06.2024 - задовольнити.
Продовжити підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк дії покладених на нього обов'язків, що визначені в ухвалі слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 24.07.2024, а саме:
1) прибувати до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою;
2) повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання, місця роботи;
3) не відлучатися з міста Харкова, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
4) утримуватися від спілкування зі свідками, понятими, спеціалістами у даному кримінальному провадженні;
5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну,
в межах строку досудового розслідування, на строк 1 (один) місяць 7 (сім) днів, тобто з 12.12.2024 по 19.01.2025 включно.
Встановити строк дії ухвали до 19 січня 2025 року включно.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1